Skocz do zawartości

Telewizja hybrydowa (HbbTV)


Mietko82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Konferencja ma na celu zapoznanie się jak działa i zainteresować producentów TV i dekoderów. Dla widza jest zapoznanie się z możliwościami technicznymi i tu mały off topik, żeby nie wcisnąć kitu klientowi który będzie odbiorcą. Ale najwiękrzy nacisk będzie na sprzedawców, cena jest troszkę odstraszająca ale to nie jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentów TV i dekoderów cena konferencji zapewne nie odstraszy. Mnie interesuje kwestia tworzenia aplikacji dodanych, które ułatwią życie telewidzom, umożliwią wykonywanie pewnych czynności bez konieczności odpalania komputera, bądź korzystania z telefonu. Temat HbbTV jest dla mnie nowy i zastanawiam się, czy technologia się sprawdzi i czy warto w nią inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem informacji o dostępnych usługach w HbbTV i na stronie http://www.hbbtv.org znalazłem lakoniczną informację: "A broad set of Internet and Broadcast services have already been tested and implemented."

Chyba dużo jest do zrobienia w tym obszarze i albo ludzie nie mają pomysłów, albo technologia nie udostępnia możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konferencja HbbTV Summit w ogóle się odbędzie....? To już za tydzień, a na stronie konferencji takie kwiatki....

Prelegenci konferencji HbbTV Summit: Informacje o prelegentach konferencji „HbbTV Summit Poland” zostaną opublikowane za kilka dni po zamknięciu programu konferencji.

Regulamin konferencji HbbTV Summit: W przygotowaniu...

Informacje dla prasy dotyczące konferencji: W przygotowaniu...

 

Nie wygląda to bardzo profesjonalnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja - ten, kto będzie z ramienia redakcji na konferencji ;) O HbbTV już wspominaliśmy, z pewnością technologia będzie opisywana szerzej, ponieważ (po generalnym niepowodzeniu eksperymentów interaktywnych z MHEG i mhp) daje szanse na przebicie się. Sukces technologii w dużej mierze zależy moim zdaniem od tego, jakie treści się pojawią, ponieważ aby zaciekawić widzów musi tam być coś, czego będą pożądać i będą oddolnie naciskać na implementację w urządzeniach itp. Mówiąc wprost - jeśli w przyszłości TVP będzie tą drogą nadawać tylko np. informacje o pogodzie, to nic z tego nie będzie. Jeśli ludzie będą mieli powód, aby tam wchodzić, czyli ciekawe treści, to będą wymuszać na rynku zapotrzebowanie, będą pytać w sklepach o urządzenia HbbTV wspierające, sklepy będą poszukiwać takich urządzeń w hurtowniach i u producentów. Znowu więcej urządzeń = szersza dostępność, a na HbbTV nadawcy też będą chcieli zarobić. Żeby mogli - konieczne jest zapewnienie szerokiej dostępności, aby treści docierały do szerokiego grona widzów i pozwalały zwrócić nakłady choćby poprzez umieszczanie reklam.

 

Nie wiem jak rozwiązano to od strony biznesowej w Niemczech, ale od strony treściowej jest OK. Pytanie brzmi: czy nakłady się zwracają i jest z tego biznes, ponieważ niemieccy nadawcy są w stanie inwestować długofalowo. W Polsce to nie przejdzie i jeśli nadawcy nie będą widzieć w tym biznesu i zysku w przyszłości, to skończy się właśnie przykładową pogodą poprzez HbbTV, czy innymi niespecjalnie pociągającymi serwisami i to będzie na tyle ;) Zobaczymy co będzie na konferencji i jakie są plany na rozwój HbbTV w Polsce. Jak będą jakieś ciekawe informacje, to będziemy (redakcja) dawać znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maiesky - Linux pozwala, ale istniejący plugin działa w tej chwili nie do końca tak, jak można byłoby się spodziewać, ponieważ nie jest to typowe wsparcie HbbTV, tylko raczej lista linków do serwisów HbbTV od różnych nadawców, wyciągnięta ze strumienia sat. Nic mi nie wiadomo o tym, aby Fergusony TT miały wsparcie HbbTV, jeśli mają, to się tym nie chwalą :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŹRÓDŁO HbbTV

Do grona HbbTV dołączyli następujące firmy

Telewizory IKEA

 

IKEA UPPLEVA 32″

IKEA UPPLEVA 40″

IKEA UPPLEVA 46″

 

Telewizory TCL z HbbTV

 

TCL L42V62103DCE LED FHD 3D, SmartTV 100 Hz T/C

TCL L32V62103DCE LED FHD 3D, SmartTV 100 Hz T/C

 

ŹRÓDŁO Własne

Dekodery z HbbTV

TechnoTrend TT-micro S855 HbbTV

Vantage VT-100S, CI+ fähiger SAT-Receiver, 500GB HDD, HbbTV

INVERTO VOLKSBOX IDL6650N WIFI, HbbTV

Clarke-Tech / Xtrend ET9000

Ferguson Ariva @Link 100

Ferguson Ariva @Link 200

Ferguson Ariva @Link TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem doprawdy czym się tak ekscytować, skoro technologia HbbTV, przynosi de facto więcej korzyści nadawcom, niż odbiorcom tych informacji.

 

Nie wiem jak WY, ale ja nigdy nie lubiłem, gdy ktoś za dużo pyta, bo odpowiedzi wbrew pozorom nie mają charakteru anonimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...