Skocz do zawartości

Kodowania // kilka pytań


r0siu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam kilka pytań dotyczących kodować programów sat. Więcej z ciekawości niż potrzeby. Otóż jak widzę C+ CP N czy TP każdy ma inne kodowanie. Dle czego tak jest?? Dla tego że nie może być jednego kodowania dla wielu stacji? I jeśli by C+ miało by takie samo kodowanie jak CP to by mieli dostęp do ich kanałów czy po prostu tak sobie wybrali a system do karty daje udostępnienie?? Bo tego nie rozumie??

 

Jeśli temat zamieściłem w złym dziale przepraszam ale nie wiedziałem pod co go podpiąć??

+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno kodowanie mogłoby być bez problemu i są przypadki, że jest - między TNK SD/HD/n na kartę i zwykłą abonamentową n - wszystkie te oferty są na systemie Conax, w tym TNK SD ma osobny CAID (identyfikator systemu kodowania) na kanałach, które ma w ofercie. Teoretycznie wszystko mogłoby być w jednym systemie i nie powinno to przeszkadzać platformom wzajemnie, nie licząc ewentualności, że duża ilość takich samych CAID mogłaby robić problem dla niektórych tunerów, bo przy dekodowaniu każdy CAID byłby sprawdzany pod kątem możliwości dekodowania - może dłużej by się dekodowały przez to, ale to tylko teoria ;) W każdym razie tak jakoś platformy wybrały - każdy od innego dostawcy, może taka różnorodność nie jest do końca zła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zła ponieważ jak system zostanie złamany przez (domyślenie się o kogo chodzi) w jakimś z krajów. To wtenczas platformy z jednym systemem kodowania jak jeden mąż będą zagrożone, a tak jak mają inne systemy to są bezpieczne. To jest moja teoria a praktyka jest że teraz jest trudno o złamanie systemu tak jak to było w latach poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po pierwsze, Panowie, nie kodowanie - SZYFROWANIE. Nie rozumiem dlaczego nikt nie potrafi rozróżnić kodowania od szyfrowania i skramblowania?! Da fak, do książek i doczytać!

Dodatkowo nie zgodzę się z mietek007. Uważam, że złamanie każdego systemu szyfrowania jest możliwe, ale musimy zdefiniować sobie to pojęcie. Co to znaczy, że system jest "złamany" w sensie ogólno pojętego piractwa. Otóż system ów jest "compromised", jeśli bardziej opłaca się piracić system, niż płacić abonament. Wiele systemów zostało złamanych, ale piracenie jest niepołacalne, bo np. modyfikacja hardware'u i software'u jest dużo droższa, niż opłata abonamentowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, Panowie, nie kodowanie - SZYFROWANIE. Nie rozumiem dlaczego nikt nie potrafi rozróżnić kodowania od szyfrowania i skramblowania?! Da fak, do książek i doczytać!

Pozostaje chyba nauczyć tylko 99% serwisów każdego tunera SAT i innych w których obsługiwane są kanały kodowane. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale owszem w j.angielskim sporo tunerów wyświetla "scrambled channel", a w j.polskim jest to "kanał kodowany"

Radzę pisać podania o pracę tłumacza, a nie zarzucać komuś brak oczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

bartolinos, ja nie zarzucam indywidualnie komuś, że pisze kodowanie - raczej zarzucam całemu światu telewizji cyfrowej fakt, że pokłóciła się z podstawami telekomunikacji.

 

"scrambled channel", a w j.polskim jest to "kanał kodowany"

 

"scrambled channel", a w j.polskim znaczy to "kanał skramblowany", co jak zauważyłeś jest błędnie tłumaczone. Nic się tu nie trzyma kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wziąć poprawkę na tzw język "mówiony", lub inaczej "potoczny", który jest specyfiką każdego chyba kraju. Na ładowarkę mówiło się kiedyś "Fadroma", a Niemcy do dziś przezroczystą taśmę klejącą nazywają "Tesa-Film" (Tesa to jeden z głównych producentów wszelkich taśm klejących w Niemczech).

Najważniejsze, że wszyscy wiedzą, o co chodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
teraz jest trudno o złamanie systemu tak jak to było w latach poprzednich.

 

To owszem w przypadku nowoczęsniejszych kart z koprocesorem, PLL i innymi usprawnieniami. Zabawki z [beep] i unllooperami odchodza w niepamięć.

Ale nadal jeszcze są w użyciu karty z archaiczna budową jak w przypadku Conax'a.

 

Jest jeszcze drugie dno problemu. Otóż obecnie już nie ma takiego parcia na płatną telewizję. Kiedyś jak szybki internet był luksusem to co innego. Ale dziś?

Złamać to jedno ale puszczenie czegoś public musi dać efekt w postaci przychodów. Z tym drugim jest kłopot.

W zasadzie to jest jedna słabość kodowanej telewizji DVB -algorytm CSI. Jak to padnie leży cała branża telewizyjna. Ale to efekt jej [beep]ości - PowerVu wykorzystuje inne szyfrowanie strumienia niż archaiczny algorytm CSI. może zmieć w pełni działające [beep] karty ale nic nie obejrzysz bowiem typowy sprzęt DVB nie umie odszyfrować danych zaszyfrowanym inaczej niz za pomocą CSI. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...