Skocz do zawartości

Propozycje logotypów dla stacji TV i radiowych


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O wiele lepsze niż oficjalne (moim skromnym zdaniem)

Dzięki pavl6 za dobre słowo ;)

 

Ja tymczasem mam prośbę do grafików a mianowicie czy wykonaliby jakieś projekty na temat TVP Regionalnej a więc propozycje loga na przykład z uwzględnieniem indywidualnych logotypów ośrodków sprzed 2000 roku ?

Napisz dokładnie czego oczekujesz w tych logach.

 

 

Gorączka wokół nowej platformy satelitarnej niebawem się zacznie, na forum pojawiają się już pierwsze propozycje na logo owej platformy, więc dorzucę moją małą propozycję:

 

Logo platformy NC+ - propozycja:

ncpluslogopropozycja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepsza jest Twoja propozycja, niż oficjalna wersja. Wygląda jak magnes :D

Osobiście wolałbym połączyć te dwa człony:

ncpluslogopropozycja.png

A ja proponuję przestawić litery w szyku na C+n. Zawierać się w tym będzie wiodąca rola Cyfry, pierwotny symbol tej platformy i dodanie n czyli fuzja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem, że nie każdemu musi się podobać.

connor w takim razie czekamy na twoją LEPSZĄ propozycję. Powal nas swoją niesamowitą koncepcją..

 

PS. Co do hasła, większą uwagę skupiałem jednak na logo, hasło wymyślone zostało ot tak, jako element dodatkowy

PS2. Poland jak znajdę trochę czasu to postaram się coś wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepsza jest Twoja propozycja, niż oficjalna wersja. Wygląda jak magnes :D

Osobiście wolałbym połączyć te dwa człony:

ncpluslogopropozycja.png

A ja proponuję przestawić litery w szyku na C+n. Zawierać się w tym będzie wiodąca rola Cyfry, pierwotny symbol tej platformy i dodanie n czyli fuzja. :)

 

Ale platforma nazywa się "nC+", a nie "C+n" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland coś dla ciebie. Na razie tylko TVP Kraków:

 

propozycja 1:

tvpkrakowlogo.png

 

propozycja 2:

tvpkrakowlogostare.png

 

Użyłem niebieskiego, bo z tego co widzę stare logo było utrzymywane w takich barwach (niebieski, granatowy).

 

Co do reszty to muszę w ogóle sprawdzić jak wyglądały stare loga telewizji regionalnych :P Z czasem będę wrzucał jakieś propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa platforma wcale nie nazywa się nC+!!

oficjalna nazwa pltfromy to nc+ lub NC+

 

pavl6 - zapamiętasz to wreszcie, czy aż tak jesteś ograniczony?

 

co do tej propozycji logo,

rógłbyś zrobić podobne ale żeby n i c+ były bliżej siebie, do tego czerwień bardziej czerwona

 

Żeby naskakiwać na kogos tylko dlatego, że wielkości liter nie dał takiej, jaka jest poprawna to dla mnie nie do pomyślenia. Weź jakieś proszki na uspokojenie, czy coś ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland coś dla ciebie. Na razie tylko TVP Kraków:

 

propozycja 1:

tvpkrakowlogo.png

 

propozycja 2:

tvpkrakowlogostare.png

 

Użyłem niebieskiego, bo z tego co widzę stare logo było utrzymywane w takich barwach (niebieski, granatowy).

 

Co do reszty to muszę w ogóle sprawdzić jak wyglądały stare loga telewizji regionalnych :P Z czasem będę wrzucał jakieś propozycje

Dzięki za obrazki z propozycjami :) Jak dla mnie takie logo mogłoby być na ekranie. Ewentualnie to może być logo TVP Kraków a obok TVP z animowanym rozszuwaniem się co jakiś czas napisem KRAKÓW który przesuwałby logo ośrodka i TVP w prawą stronę :) Ewentualnie TVP (w wersji jak w logotypie ekranowym na przykład TVP2) +K z koroną i co jakiś czas napis Kraków pod obydwoma logami wymieniany na przykład w czasie transmisji na napis na żywo pokroju tego z TVP1.

Jeżeli można chciałbym wam poddać do oceny coś innego tematu:

Ja tymczasem chciałbym zaprezentować swój projekt rozbudowanej wersji grafiki dla kanału: TVP Info:

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 6fqde0.jpg

Jest to wersja maksymalna ponieważ w czasie takiego Lotto na ekranie pozostałaby tylko logo, zegar i pasek informacyjny a podczas dokumentów tylko logo. Reszta natomiast wtedy zostałaby zdjęta. Dodatkowo w ramach takiej oprawy obok lub w miejscu ozdobnika byłaby grafika na przykład pogodowa pokazywana w zapowiedziach nowej oprawy. Scroll z informacjami biznesowymi pojawiłby się albo na wysokości logo albo w miejscu czerwonego paska pod grafiką z omawianą informacją. Ewentualnie mogłaby się pojawiać na scrollu informacyjnym tylko w czasie serwisów i programów ekonomicznych.

Poza tym owy pasek wyświetlałby też ważne informacje jak na przykład te związane z cyfryzacją i wyłączaniem analogu. Dodatkowo w czasie powtórek belka "Na żywo" zostałaby zakryta belką z napisem "POWTÓRKA" natomiast obok loga audycji może być jeszcze belka "TERAZ". Całość razem z logami byłaby animowana i podzielona na kategorie "TERAZ",

"NASTĘPNIE", "PÓŹNIEJ", "WKRÓTCE" lub poprostu podana byłaby data i godzina emisji np: "PON. 20:10" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie Czwóreczka jest trochę szczuplejsza od tej, którą przedstawił kolega @Salarieri.

 

czworka.png

 

Ale trzeba przyznać, że jest bardzo ładna i Polskie Media mogłyby pomyśleć nad taką zmianą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku po prostu wywaliłem ten kwadrat z oryginalnego logo TV4, ale nie byłem zadowolony z efektu końcowego. Postanowiłem lekko zmodyfikować "czwórkę" – pogrubiłem ją lekko i pozaokrąglałem rogi. W efekcie jest trochę większa, ale dzięki wy[beep]u kwadratu nie zasłania wcale więcej ekranu niż aktualne logo. Co do oznaczenia wiekowego, to ma identyczną wielkość i położenie jak na kanałach TVP1 HD i TVP2 HD, lecz intensywność świecenia dałem trochę mniejszą, aby mniej rozpraszało w oglądaniu. Uwzględniając to, że przeciętnie ludzie mają teraz większe telewizory niż kiedyś, to na wszystkich kanałach oznaczenia wiekowe powinny mień taką wielkość, natomiast na telewizorach CRT 21-calowych także da się je bezproblemowo odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...