Skocz do zawartości

DVB-T w Niemczech


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować ofertę Naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech. Przedstawiam wykaz programów DVB-T z Berlina:

 

RTL (Satellit), RTL 2, Super RTL, VOX, Das Erste, rbb Berlin, Phoenix, EinsExtra/rbb Brandenburg, ZDF, 3sat, neo/KI.KA, ZDF Info, Das Vierte, Bibel TV, QVC, BR Fernsehen, n-tv, Channel21/Euronews, Sat 1 (Satellit), ProSieben, Kabel eins, N24, MDR Sachsen, NDR FS NDS, hr Fernsehen, ARTE, WDR Koln, SWR BW/RP, HSE 24, Tele 5, iMusic1, Eurosport, sixx, TV Berlin, ANIXE, ServusTV, JuweloTV/Spreekanal + stacje radiowe

 

Odbiór wszystkich kanałów DVB-T z Berlina można odbierać w Chojnie (woj.Zachodniopomorskie) przy ustawieniu anteny na Berlin. Także w Chojnie można odbierać Niemieckie kanały z Nadajnika w Helpterbergu:

 

Das Erste, NDR FS MVP, NDR FS SH, MDR S-Anhalt, rbb Brandenburg, ZDF, 3sat, neo/KI.KA, ZDF Info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odświeżam

Mieszkam niedaleko Chojnic , szukałem kanałów i znalazło mi Niemieckie kanały (der Erste itp) jakość była dobra ale teraz mi na drugim dekoderze nie znajduje ich a na pierwszym jest brak sygnału , Co mam zrobić żeby złapać ponownie te kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Tzn nie może, tylko chce. Nadawcy RTL Group SA oraz ProSiebenSat.1 Media AG zgogodzili się przedłużyć nadawanie swoich programów poprzez DVB-T do końca 2019 roku. W styczniu 2013 RTL Group ogłosił opuszczenie tej platformy. Obecna zmiana decyzji spowodowana została chęcią rządu niemieckiego do forsowania dalszej rozbudowy platformy DVB-T, szczególnie wprowadzania nowego standardu DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wg fmscan.org (http://www.fmscan.org/ml.php?r=t&t=2000029) na kanale 43 z Angermünde nadaje Uckermark TV z mocą 1 kW .Nie jest napisane w jakiej polaryzacji ,jaka wysokość.

 

Dane masztu z dvbtmap.eu :

Lokalizacja: Angermuende

GPS: 52°59'45.2"N 13°54'45.3"E

Region: Brandenburg

Wys. n.p.m.: 138 m

Wysokość: 10 m

 

W 2013 roku w niemieckim internecie (http://www.nordkurier.de/digital/uckermark-tv-geht-auf-satellit-121777309.html) pisali ,że będzie na satelicie jako pasmo stacji BB-MV Lokal TV ,ale nie napisali nic o wyłączeniu emisji naziemnej na kanale 43.

 

 

Gostek na forum (http://free4web.pl/3/2,144089,395875,8034241,1,Thread.html#8084532) i satkurier na niemieckim forum (http://forum.digitalfernsehen.de/forum/digital-tv-ueber-die-hausantenne-dvb-t/267417-am-03-01-2011-startet-der-regionalsender-uckermark-tv-auf-kanal-43-tval-das-fernseh.html) pisali ,że na kanale 43 w 2011 roku Uckermark-TV rozpoczął nadawanie w systemie DVB-T MPEG2 jednak ja znalazłem filmik z youtube jak ktoś odbiera analogowo na kanale 43 z Angermuende.

.Z opisu filmiku wynika ,że autor złapał analogowo podczas tropo ,a zakłócenia ma od cyfrowego sygnału multiplexu z Uelzen

 

 

W lutym zeszłego roku chwaliłem się na radiopolsce odbiorem za pomocą siatuchy muxów z Berlina ,nawet tych 20 kW ale na k.43 w DVB-T ( analogu nie sprawdzałem) nic nie złapałem ,a przecież azymut na Berlin i azymut na Angermuende przy mojej lokalizacji różnią się od siebie tyko o 12 stopni przy czym do Berlina mam około 109 km w linii prostej ,a do Angermuende około 48 .

 

 

Nie mogę znaleźć informacji czy emisja na kanale 43 została zakończona czy trwa pod dziś dzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich informacji w Niemczech analogowa emisja (analoges Antennenfernsehen, analoges terrestrisches Fernsehen) oficjalnych programów została kompletnie zakończona. Wszystkie zacytowane linki są już nieaktualne, pochodzą jeszcze z "ery" analogowej. Również na stronie uckermarkt-tv.de nie ma słowa o telewizji naziemnej, nawet DVB-T. Analogowo i digitalnie nadawane jest jedynie w kablu i z sat (Astra). Link z YouTube pochodzi z 2011!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymczasem w Niemczech szykują się zmiany: do roku 2018 ma zostać wyłączona telewizja naziemna DVB-T i w jej miejsce ma zostać wprowadzone DVB-T2 HEVC(wymagana będzie wymiana tunerów). Częstotliwości zwolnione przez DVB-T mają wedle zapowiedzi zostać przeznaczone na poprawę zasięgu internetu mobilnego. więcej info tu: http://www.digitalfernsehen.de/Politik-gibt-gruenes-Licht-fuer-DVB-T2-neue-Receiver-noetig.116655.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...