Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, zasilacz podłączony prawidłowo, pomanewrowałem anteną i aktualnie jest tak:

 

To co łapię:

- kanał 48 (690 Mhz) - jakość bardzo dobra, tak jak było

- kanał 37 (602 Mhz) - jakość słaba była, aktualnie tutaj w sumie straciłem sygnał kompletnie

- kanał 35 (586 Mhz) - jakość średnia była, aktualnie stabilnie i dobrze

- kanał 22 (482 Mhz) - jakość bardzo dobra, tak jak było 

 

Czy jeszcze coś mogę zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kkrzysiekk napisał:

pomanewrowałem anteną (...) Czy jeszcze coś mogę zmienić?

Przy sygnale odbitym trudno uzyskać zbliżone parametry na wszystkich mux-ach.

Anteną tylko kręciłeś czy próbowałeś odbioru w różnych miejscach balkonu, na różnych wysokościach?

Sprawdzałeś odbiór bez przejściówki?

Jeżeli masz okno wychodzące na północ, najlepiej byłoby zamontować tę małą antenkę na ścianie i przeprowadzić przewód przez mieszkanie do wybranego miejsca. Bo ustawienia na balkonie wysokiego masztu (sięgającego ponad dach), chyba raczej nie masz możliwości. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, K63 napisał:

Anteną tylko kręciłeś czy próbowałeś odbioru w różnych miejscach balkonu, na różnych wysokościach?

Bardziej kręciłem w podobnym położeniu, bo ogranicza mnie kabel aktualnie położony. Czekam na nowy przewód i wtedy poszukam w innych miejscach balkonu.

23 godziny temu, K63 napisał:

Sprawdzałeś odbiór bez przejściówki?

Tak, sprawdzałem, nie zauważyłem istotnej różnicy. Lekko lepsza jakość na dobrze odbierających muxach i nadal głucho na tym jednym.

23 godziny temu, K63 napisał:

Jeżeli masz okno wychodzące na północ, najlepiej byłoby zamontować tę małą antenkę na ścianie i przeprowadzić przewód przez mieszkanie do wybranego miejsca. Bo ustawienia na balkonie wysokiego masztu (sięgającego ponad dach), chyba raczej nie masz możliwości. :?:

Zamontowania na ścianie da mi coś konkretnie lepszego niż montaż na balkonie?

 

Z masztem nie przejdzie, ograniczenia blokowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kkrzysiekk napisał:

Zamontowania na ścianie da mi coś konkretnie lepszego niż montaż na balkonie?

Chodziło mi o PÓŁNOCNĄ ścianę, a tam chyba nie ma balkonów. Antena tak zamontowana, nie ma chyba  żadnych przeszkód, bo z map wynika że teren w kierunku płn-zach. jest płaski i otwarty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje "wędrówka" po balkonie i sprawdzanie odbioru w różnych miejscach, na różnych wysokościach. W takich warunkach przemieszczenie anteny o kilkanaście centymetrów może skutkować diametralną zmianą parametrów.

Do poszukiwania dobrego odbioru używaj opcji ręcznego wyszukiwania lub diagnostyki na najgorzej odbieranym mux. Może być jednak tak, że jak on się poprawi, to inne się popsują.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pokombinowałem z anteną, i w sumie wnioski są takie, że znalazłem miejsce, gdzie poprawił mi się jeden kanał, ale za to pogorszył drugi, tak jak pisał @K63. Aktualnie mam tak:

 

- kanał 48 (690 Mhz) - jakość trochę spadła, ale nadal jest dobry i stabilny odbiór

- kanał 37 (602 Mhz) - jakość poprawiła się na ok. 40%, lekkie przycinki, dużo kanałów doszło

- kanał 35 (586 Mhz) - jakość była stabilna i dobra, teraz mam 15-20%, niestety przycinki bardzo męczące

- kanał 22 (482 Mhz) - jakość bardzo dobra, tak jak było 

 

Coś czuję, że wyczerpałem możliwości, ale oczywiście chętnie posłucham propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Moja lokalizacja http://www.sat-charts.eu/nadajniki.php?id=MW1xNzcmNTBscW4=

 

Do tej pory leciwa siatkowa z zasilaczem dawała radę,od ok miesiąca pojawiły się zakłocenia,aż do stanu obecnego czyli czarny ekran mimo że tv znajduje 52 kanały(zapewne część odbitych).Antena ustawiona była na północ na Trzeciewiec.Wymiana kabla nie pomogła.Siła sygnału 100,jakość pływa między 0-10.

 

Podpowiecie jaki kolejny krok? Wiem najprościej kupić nową antenę,ale chciałbym tego wydatku uniknąć.Co do przyczyn zakłóceń podejrzewam jakieś lte(nie wiem czy trafnie).

 

Jeśli już nowa antena to podpowiedzcie jaka,sąsiedzi mają kierunkowe ustawione na Wągrowiec.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam pytanko posiadam antenę asr telmor ze wzmacniaczem aktywnym. Odbieralem na niej mux1-4 oczywiście 8 nie chodziła na niej. Antenę ustawialem raz na Wisle raz na Katowice. Mieszkam w Gliwicach. Od paru dni (nie związane ze zmianą kanałów nadawania) działa tylko mux1. Sygnał mam rozdzielony na 2tv rozdzielaczelam ra-2f. Sprawdziłem na innej antenie podpialem ja pod ten sam kabel na balkonie i wszystko śmiga. Moje pytanie jest takie co może być powodem czy wzmacniacz padl może ? Używam zasilacza nieoryginalnego tylko taniego zamiennika - przy dotknięciu anteny lekko kopie. Czy jest możliwość np instalacji lna-177 w tej antenie bo akurat leży mi taka nowa płytka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • Witam, jestem raczej początkujący jeśli chodzi o dvb-t więc proszę o wyrozumiałość.
  • Mam pytanie, wiecie z czego może wynikać taka sytuacja, że mam jedną antenę, w jednym pokoju odbieram praktycznie wszystkie kanały łącznie z czeskimi, radiowymi, a w drugim pokoju na innym tv nie mam TVP kultury, Polonii, Dokument, czeskich, radiowych i wielu innych. Przekładałem telewizory i dalej to samo. Wie ktoś o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...