Skocz do zawartości

Opticum 9600 mini


jaq0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam tuner Opticum 9600 mini z alternatywnym oprogramowaniem pod C+, spliter Small II i do tego jeszcze Philips 6010. CZasami jednak 9600 mini się zawiesza i nikt nie potrafi odpowiedzieć mi dlaczego. Dzieje się to raz podczas zmiany kanałów, a czasami podczas korzystania z Timeshifta. Soft jaki posiada 9600 mini to 5.41 (zmieniłem z 5.42). Ponadto soft w spliterze też jest dostosowany to w/w instalacji w tym również karty. Karta w Philips 9010 ze standardowym softem w 9600 mini z aktualizacją przeznaczoną do tegoż tunera. Timeshift pracuje na pendrive 8GB. Jeśli ktoś zna przyczynę proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli na SD -słaby obraz. Toby potwierdzało starą obiegową teorię: jeżeli tuner odbiera SD i HD to przeważnie obraz na SD tego tunera jest gorszy niż na innym tunerze mającym tylko SD.

To się potwierdzało w przypadku mojego Opticum 7300cic2x [sD] porównaniu z kanalami SD nboxa n-

mój tuner miał wyraznie lepszy obraz niz nbox.

 

Ciekawe czy tak jest w porównaniu HD 9600 MINI i 7300 cic2x?

Obawiam się kupić MINI ponieważ prawdopodobnie będę miał gorszy obraz na SD , niz na starym 7300cic2x :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może porównac jakośc obrazu X560 z 9600mini, który mógłby polecić przeciętnemu użytkownikowi-nie zainteresowanemu sharingami , spliterami itp

X-560 ma component,scart,HDMI 1,2, STi7101 -brak LAN

9600mini -tylko HDMI 1,3 ,CVBS, STI7111 -LAN

 

Oba tunery mają te lepsze procesory STi.. , Mini zdaje się, że nowszy.

LAN w MINI mało przydatny-nawet są trudności z wymianą softu przez LAN[gadżet].

Niektórzy twierdzą,że czy slot HDMI jest 1,2 czy 1,3 -niema to znaczenia dla jakości obrazu,decyduje kodek z jakiego są emitowane obrazy z satelity.

Oba tunery dają podobno dobry obraz i być moze trochę inne procesory -nie powodują zauwazalnych różnic w jakosci obrazu.

Uwzględniając to wszystko wydaje mi się ,ze lepiej kupić X560-mimo że jest to starszy produkt o jakieś 2lata- ma prawdopodobnie taki sam obraz a większe możliwości podłaczeń innego sprzętu.

Nawet gdyby były istotne róznice między HDMI 1,3 i 1,2- to mógłbym je zneutralizować przez użycie wysokiej klasy kabla komponent-który posiadam.Niewiadomo jakie róznice w obrazie dają procesory.

Czy ktoś zna jakieś argumenty za przewagą 9600mini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli chodzi o chipsety to wiadomo ze 7111 jest wydajniejszy ale nie rzutuje to na jakosc obrazu.

Soft robi ta sama ekipa wiec 9600mini powinien miec ten sam poziom co X560.

 

Lepiej wziac nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyxy a kto Ci mówi , że LAN mało przydatny w mini ja mam spięty z x4 i chodzą super po lanie bez cięć żadnych problemów .Po RS nie chcą gadać co dziwne ale po Lanie śmigają. Aha co do jakości obrazu w porównaniu do x4 nie widzę różnicy mam też 7300 ale tam nie ma HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAN z możliwościa tylko sharingu to jest margines przydatności, przeważnie uzytkownicy oczekują czegos więcej;oglądania YOUTUBE , przeglądania stron www..

777 -napisałeś ,żeby wybrać MINI.

Chciałem czekać na Opticum X405p- otrzymałem z GOBO informację ,że niewiadomo czy ten tuner będzie w sprzedaży w Polsce.

Jest już w Czechach i Niemczech.Czechy mają bardziej rozwinięty rynek urzadzeń satelitarnych, bardziej trafne ceny-ciekawe jest porównanie cen.

X405P- 82,79 EURO -brak oceny

9600 MINI -94,84 EURO - * * * * +

X560 -131,08 EURO - * * *

 

Z tych cen wynika ,że Czesi uwążają MINI[cztery i pół gwiazdki] za bardziej nowoczesny i wydajny niż X560- natomiast większe możliwości podłaczeń widzą w

X560 -co przejawia się i w wysokiej cenie 131,08 EURO.

Zupełnym nieporozumieniem jest cena X560 w Polsce [290zł w jednym ze sklepów.]

Zamówiłem MINI -ale gdybym wcześniej znał te ceny -to wybrałbym chyba X560 - zresztą jeszcze mogę to zrobić ,kiedy przetestuję MINI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja wybralbym nowszy czyli 9600mini.

Zastanawialem sie zeby sprzedac X560 a wziac 9600mini.

 

Co do X405, jest na ALi M3606 tak jak Ariva 202, cena w przeliczeniu okolo 400 PLN.

Skoro Ariva ma uniwersalny czytnik i jest sporo tansza to porownujac te dwa tunery lepiej kupic Arive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 2 dni Mini i zwróciłem do sklepu.

Kazdy z użytkowników poza doskonałym obrazem , ma swoje wymagania które innemu uzytkownikowi wydają się zbędne.

Tuner ma swietny obraz -usterek nie zauważyłem.Pierwszą wadą dla mnie jest konflikt między kartą TNK a modułem Polsatu- zauwazalny tylko przy pakiecie MINI.[moduł blokuje wyświetlanie kanałów TNK ,których niema na swojej liście]

Inną wada jest słaby obraz na wyjściu RCA [cinch] wyrażnie gorszy niż w innych odbiornikach z wyjściem scart.

Wspomniany konflikt występuję w większosci tunerów Opticum ,nie występuje w Arivie 200 i być może w 202E.

Chcę jeszcze sprawdzić X560- ma gorszy HDMI 1,2 za to component i scart.

Arivy dają gorszy obraz ze względu na słabe procesory ALI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ariva na ALi gorzej generuje obraz od Opticum na STi ale zadnej przepasci nie ma, tym bardziej ze 202 to naprawde udany model.

To na pewno kwestia softu jesli chodzi o wspolprace TNK z modulem CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

Arivy dają gorszy obraz ze względu na słabe procesory ALI.

 

ALI M3606, na którym pracują ostatnio wypuszczane "traktory" :) jest całkiem do rzeczy, ale i tak uważam, że linia STi71xx, to zupełnie inna wydajność i jakość.

 

I tego bym się raczej trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ,że konflikt jest sprawą softu.Tylko ,że w 7300 mimo około 10 ciągle zmienianych softów- nie udało się go wye[beep]ować.

Zakładam ,że podobnie będzie w 9600mini.

Co do Arivy 202- ma wysokie 4 miejsce w rankingu kupowanych tunerów,czyli ma przewagę dobrych opinni, użytkownicy uwazają ,ze to udany tuner.

Niektórzy twierdzą że ma doskonały obraz inni uwazają to za żart :lol2:

Obraz w 202 byłby do zaakceptowania ,gdyby był conajmniej taki sam jak moim 7300cic2 [Ali3329E]

w Arivie 202E -procesor M3606.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem jak na softach "traktora", ale na softach GM, można deki z procesorem M3606 podregulować w menu dekodera co do jakości obrazu.

 

I tak bym jednak nie zamienił STi7111, czy tym bardziej STi7105 na ALI M3606.

 

Dla mnie, to subiektywnie cała klasa jakości.

 

Jeśli obraz ma dla Ciebie znaczenie, to musisz wykonać więcej porównań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

STi daje ostrzejszy obraz ale tez wynik bedzie troche inny w zaleznosci od telewizora, plazma daje mydlany obraz i tam bedzie jeszcze gorzej a na LCD lepiej bo on goruja ostroscia nad plazma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też pisałem ,że procesory STI dają lepszy obraz niż ALI.

Tylko po obejrzeniu obrazu w 9600 Mini [sTi7111] i porównaniu z moim 7300 [ALI 3329E] już nie jestem tego pewny.[oczywiście tylko SD]

STi daje lepsze wygładzenie obrazu i dokładniejsze kontury w dobrze oświetlonym pomieszczeniu jak studio telewizyjne, poza nim na słabo oświetlonej

ulicy obraz robi się dziwnie szary i niewyrażny.Stąd częste stwierdzenia użytkowników ,że mają słaby SD.

Lepszy w takich plenerach jest ALI 3329E.

Była taka stara teoria :większośc tunerów SD ma lepszy obraz SD, od obrazu SD w tunerach HD.

Niemożna zrobić tunera w którym wszystko jest na najwyższym poziomie- i SD i HD.

Chciałbym mieć taki obraz jak podejrzany tuner Openbox 9-produkcja chińska, dotego jeszcze liczne podróbki,prawdopodobny całkowity brak serwisu,system

LINUX. Czyli jezeli tuner się zepsuje nie można liczyć na serwis, nie można też wgrać nowego softu jeżeli się niezna Linuxa.

Zato obraz bajeczny , niech się schowają Opticumy,Arivy, Manty- nic nie dorówna Openboxowi.

I to nie jest tylko kwestia wykonania dobrego filmu.

Trzeba mieć dobry obraz na telewizorze a tego wspomniane tunery nie mają.

Tylko jeżeli się zepsuje ,to jest do wyrzucenia, a większośc tunerów wymienionych sami jesteśmy w stanie reanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, żeby kazdy kto chce porównał obrazy i grafikę na 2 fimach

Openbox S9 HD

 

i Opticum 9600 HD TS

 

Podobną do Openboxa jakośc obrazu mają tylko nowe Manty.

Obraz w 9600 jest prawie niezauwazalnie lepszy od mojego 7300, Ariva 202E chyba podobny. Dlatego mam trudnosci z wyborem tunera-ponieważ tylko na HD coś zyskam.

Grafika ekranowa we wszystkich opticumach jest słabiutka w Openboxie o 2klasy lepsza.

Manta jest trochę za bardzo rozbudowana do moich potrzeb,openbox niepewny -reszta czyli Opticumy i Arivy -przeciętne, nie wyrózniajace się jakoscią obrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Jerzyxy, chip zastosowany w S9, to M3602 (300 MHz), czyli żadna rewelacja, a i obraz generowany przez tą architekturę jest mi znany z odbiornika GM 9080 i nie mogę powiedzieć, żebym był tym czymś zachwycony.

 

To chip, wykorzystywany do kompletnej masówki w Chinach, więc ani wydajny, ani szczególnie dopracowany i wykorzystywany do montowania w urządzeniach z budżetowej dolnej półki.

 

Nie wiem, czym się tak zachwycasz?

 

W sumie procesory STi71xx, to też nie jakieś giganty, ale np. STi7105 to 1000 DMIPS, STi7108 to już 2000 DMIPS i naprawdę nie znajduję dla nich konkurencji pośród dekoderów budżetowej klasy.

 

Tu akurat, 9600 MINI, ze swoim STi7111 (450 MHz), wypada naprawdę dobrze.

 

Liczy się moc i możliwości procesorów, szczególnie w urządzeniach, które nie tylko dekodują, ale i zapisują, a prócz tego mają obsługiwać uruchamiane inne zadania i to równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyrażnie czym się zachwycam :obrazem,który jest na filmie z YOTUBE.

Zgadzam się ,że procesory STi powinny być lepsze ,że względu na prędkośc, moc,nowoczesnośc itp.

Tylko czasami to nie jest decydujące i procesory ,,budżetowe'' dają niespodziewanie lepszy obraz.Dlaczego -niewiem.

Tak jest np. z nowymi tunerami Manty które mają stare procesory Zohran, teoretycznie gorsze niż Sti, podczas gdy użytkownicy , którzy się przesiedli na Mantę z 9600,9500 [sTI] -wszyscy jednoznacznie twierdzą,że jakośc obrazu Manty przewyższa o 2klasy wymienione Opticumy- i to na SD.

I tą jakośc widać na filmie z Manty- ma jasny, wygładzony obraz [podobnie jak openbox S9]- również na SD

Dlaczego takiego filmu nie nakręcono z 9600/9500 mimo ,że są na rynku od początku 2010r?

Bo mają słaby obraz i nic tu nie pomagą najlepsze filmy kiedy jest kiepski materiał zródłowy z Opticumów.

Wiem bo miałem 9600 mini.Na innym forum jakiś użytkownik napisał o nim prawdę :,, nie jest wcale tak dobry jak o nim piszą'', co potwierdzam.

Widać to po zakupach na allegro ,które wykazują bardzo małe zainteresowanie tunerem.

Optibox s9 - wymieniłem wiele wad dyskwalifikujących ten tuner , ma tylko jedną zaletę widoczną na filmie:lepszy obraz niż Opticumy.

Nie mam wyboru, kupię Opticum X560 lub Arivę 202E- tylko ,że są to przeciętne tunery o słabym obrazie i przewyzszają mój tuner tylko

obrazami HD.

Moderator znanego forum twierdzi ,że najlepszy obraz miały Opticum 9500 [sTi7101]- następcy 9600 już tylko gorszy.

X560 -ma STi7101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...