Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w punkcie Orange i Pani powiedziała że nie można do posiadanego internetu dobrać usługi tv, muszę zmienić umowę na internet+tv pakiet optymalny+telefon i dokupić pakiet bogaty i canal+, więc chciała mnie naciągnąć na nową umowę czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławek72 - zadzwon na infolinie. Najlepiej dział sprzedaży. Powiedz ze do obecnie posiadanej umowy chcesz dokupić opcje PLAN BOGATY. Z tego co widziałem w cenniku kosztuje ten pakiet okolo 35 zl . Sam dobieralem go w cenie promocyjnej 29 zl byc moze i dla ciebie tak opcja bedzie dostepna zapytaj. Pakiet Bogaty mozesz dobrac z tego co pamietam do konca zobowiazania. Dobieralem tez pakiet Polsat za 10 zl i w tym przypadku jest mozliwosc wylaczenia go w kazdej chwili. Byc moze z pakietem Bogatym tez tak jest kwestia promocji. 

PS: Pakiet uruchomia ci natychmiast po zatwierdzeniu twojej dyspozycji w przypadku Canal+ takze. 

Edytowane przez FazaFm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławek72 - zadzwon na infolinie. Najlepiej dział sprzedaży. Powiedz ze do obecnie posiadanej umowy chcesz dokupić opcje PLAN BOGATY. Z tego co widziałem w cenniku kosztuje ten pakiet okolo 35 zl . Sam dobieralem go w cenie promocyjnej 29 zl byc moze i dla ciebie tak opcja bedzie dostepna zapytaj. Pakiet Bogaty mozesz dobrac z tego co pamietam do konca zobowiazania. Dobieralem tez pakiet Polsat za 10 zl i w tym przypadku jest mozliwosc wylaczenia go w kazdej chwili. Byc moze z pakietem Bogatym tez tak jest kwestia promocji. 

 

PS: Pakiet uruchomia ci natychmiast po zatwierdzeniu twojej dyspozycji w przypadku Canal+ takze. 

 

Z tego co piszesz wnioskuję że posiadasz Orange tv i nc+, możesz napisać czy jest różnica w obrazie pomiędzy tymi nadawcami i czy są ewentualne problemy z odbiorem telewizji w Orange ? Mam zamiar zakończyć umowę z nc+ i przejść do Orange(światłowód).

Z góry dzięki za odpowiedz. 

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od Marca możliwość oglądania kanałów telewizyjnych nadawanych od Orange na Samsung ICU 100 . Od momentu podłączenia usługi nie było żadnych problemów ( wbrew temu co niektórzy w necie wypisują) z odbiorem kanałów TV i działaniem internetu , wszystko działa poprawnie . Odnośnie jakości wyświetlanych kanałów to wiadomo że jest parę SD które nie wyglądają super , ale obraz HD to już oko potrafi pocieszyć. W 4K to przede wszystkim Eleven , Discovery , powtórkowy TVP $K i muzyczny Festiwal który też jest dość dobry. Trzeba też pamiętać że jakość kanałów SD w pewnym stopniu może ; poprawić ; jakość parametrów Telewizora ( skalowanie obrazu) który posiadamy. Jak będziesz zamawiał  usługę  przez internet to masz 14 dni na odstąpienie od umowy bez żadnych konsekwencji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Zawierałeś nową umowę ? Dla nowych abonentów przez miesiąc jest gratis wszystko oprócz kanałów ; dla dorosłych; .

Nawet takie jak SportKlub, Da Vinci, Trace Urban?

 

Dla równowagi w Orange jest kilka kanałów 4K.Głównie upscaling, kilka meczów w UHD..

Ale...kanały jak Stopklatka, Fokus, Nova,Metro i wiele innych gdzie w większości kablówek są w HD tu są w SD.

Trochę to słabe jak na światłowód.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakością kanałów w tv Orange po światłowodzie i czy są jakieś problemy z odbiorem?

Obecnie posiadam nc+ i chcę się przenieść do Orange światłowód.

 

Tak mam nc+ i Orange tv wersji kablowej neostrada do 80. Wszystko dziala bez problemu przy swiadlowodzie podejrzewam ze jeszcze lepiej. Mam jeszcze rok umowe z polsatem i nc+ i pozniej przy ewentualnej przeprowadzce zastanowie sie nad wybraniem pakietu maksymalnego orange i rezygnacji z nc+ oraz polsatu. W zasadzie wszystkie kanaly w jednym pudelku. IPTV to raczej przyszlosc telewizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak oglądając mecz sąsiad za ścianą który ma ten sam kanał w tv-sat krzyczy gol, a ty nie wiesz o co chodzi. Dopiero najwcześniej za kilkanaście sekund u Ciebie jest to samo :)

A tak BTW ile aktualnie wynosi różnica w czasie (opóźnienie) oglądając ten sam kanał przez iptv i tv-sat?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak oglądając mecz sąsiad za ścianą który ma ten sam kanał w tv-sat krzyczy gol, a ty nie wiesz o co chodzi. Dopiero najwcześniej za kilkanaście sekund u Ciebie jest to samo :)

A tak BTW ile aktualnie wynosi różnica w czasie (opóźnienie) oglądając ten sam kanał przez iptv i tv-sat?

 

Myślę że nie więcej niż 30 sekund. Majac kablówkę tez byla roznica miedzy tv kablowa a satelita. Wedlug mnie nie ma to znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną politykę przyjął CP, że ich kanały (paczka Polsat) w Orange dostępne są tylko za pośrednictwem IPTV. Jakoś nc+ nie ma problemu z udostępnieniem swojej paczki kanałów C+. Niestety nie każdy ma dostęp do światłowodu lub możliwość wiązania się umową w danym lokalu. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, że Orange wprowadzi jakiś nowy dekoder do tv satelitarnej lub moduł CI+? Zamiast tej padaczki WHD 80? Mogliby chociaż odblokować w ICU 100 gniazdo satelitarne, bo przecież to tylko kwestia softwarowa. 

O odblokowaniu ICU100 zapomnij, obecnie wydawana, druga wersja ICU100 nie ma wcale głowicy satelitarnej, to jasna deklaracja że ten dekoder tylko do IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakością kanałów w tv Orange po światłowodzie i czy są jakieś problemy z odbiorem?

Obecnie posiadam nc+ i chcę się przenieść do Orange światłowód.

 

Ze względu na to, iż mam Orange IPTV i (jeszcze) nc+ to parę rzeczy mogę ci przekazać:

  1. Jakość kanałów - w przypadku SD jest zazwyczaj lepsza niż przez satelitę (wyjątkiem jest bodajże Disney XD), w przypadku HD jest różnie (choć np. przy FOX HD czy AXN HD w Orange IPTV nie widać występującego przy przekazie satelitarnym dość wyraźnego spadku jakości przy dynamicznych scenach). W przypadku kanałów 4K wybór w Orange jest pomimo braku Canal+ 4K UHD (był dostępny w Orange tylko na Mundial) większy niż w nc+ (chociażby niezły Festival 4K, który jest dostępny już od Optymalnego; do Eleven 1 4K nie mam dostępu, mam pakiet Optymalny + opcja Polsat). Problemy z odbiorem pojawiają się znacznie, znacznie później niż przy przekazie satelitarnym (o ile ma się szybsze wartości przy instalacji miedziowej bądź ma się światłowód).
  2. Opóźnienie nie jest zbyt wielkie, ale z czasem będzie to coraz mniej przeszkadzało.
  3. Sprzęt - oprogramowanie proste (np. z jednej strony nieobecne w większości dekoderów nc+ [nie kojarzę czy UltraBox+ 4K coś w tej materii zmienił], z drugiej strony funkcja słuchania stacji radiowych do ewidentnej poprawki) przypomnienia, trochę bardziej rozszerzone jest na Samsungu ICU100 - obecnie najbardziej zaawansowanym dekoderze tej platformy (ale dysk do nagrywania i tak musisz dodać [nieważne czy od Orange, czy z wolnego rynku], bo ten dekoder nie ma go wbudowanego). Przy multiroomie obecnie nie weźmiesz dwóch Samsungów - oficjalnie ze względu na kanciarzy, którzy stosowali połączenie obydwu dekoderów poprzez WiFi (a jeden z tych dekoderów powinien być podłączony do kabelka Ethernet). Sagemcom UHD88 też nie jest katastrofą - dekoder jest dość stabilny, a przy światłowodzie (w wersji multiroom jest jako drugi dekoder) umożliwia oglądanie innego kanału przy nagrywaniu w tym samym czasie; jedynie dysk jest jedynej słusznej pojemności (choć w praktyce jest to ok. 10 GB mniej niż faktyczna pojemność do nagrywania w większości dekoderów nc+) do jedynej słusznej metody podłączenia (kieszeń podobna do polsatowskiego ESI88). Sagemcoma WHD80 (pomimo faktu, że jest nowszym dekoderem niż UHD88) nie polecam - najmniej stabilny, a przy światłowodzie podczas nagrywania można oglądać tylko nagrywany kanał.
  4. Oferta kanałowa jest niezła, już może konkurować z operatorami satelitarnymi (poza brakiem bardziej niszowych kanałów dla dzieci, bardziej niszowych stacji sportowych, Nicktoons [którego los obecnie nie jest jednak znany, bo oglądalność nie powala], znanego z DVB-T ATM Rozrywka oraz świeżynkowo-powtórkowego Eleven 4 nic już nie brakuje do satelitarnej konkurencji pod względem ilości kanałów). Jest kilka kanałów typowo kablowych (możliwość odbioru jednocześnie Canal+, kanałów "z plusem" i Polsatów Sport w jednym pudle; oprócz tego paczka MTV, DuckTV, lokalna wersja TVP3 [nie dotyczy województwa mazowieckiego, którego wersja lokalna jest dostępna także przez satelitę], Puls2 HD czy E-Sport TV), choć chciałoby się czasami trochę więcej. Brakuje zamiany części kanałów na przynajmniej jakość HD (choć obecnie brak HGTV to wada całego rynku IPTV, bo największy konkurent [Netia] też nie ma wersji HD). Do listy kanałów da się przyzwyczaić, choć tu jest wyraźnie inaczej niż przy platformach satelitarnych (segmenty temtatyczne, jak jest to w części kablówek).
Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną politykę przyjął CP, że ich kanały (paczka Polsat) w Orange dostępne są tylko za pośrednictwem IPTV. Jakoś nc+ nie ma problemu z udostępnieniem swojej paczki kanałów C+. Niestety nie każdy ma dostęp do światłowodu lub możliwość wiązania się umową w danym lokalu.

A paczkę Polsatu masz w NC+ albo Paczkę NC+ w Polsacie??

 

Orange TV sat to "wirtualny" operator satelitarny, zależny od NC+. IPTV to akurat inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to gniazdo wyglądające na satelitarne to tak naprawdę gniazdo kablowe. To konkretne gniazdo istnieje ze względu na instalacje kablowe, które było stosowane przez Orange w części miast (słyszałem o Warszawie i Radomiu, możliwe było istnienie takiej usługi także w innych miastach) zamiast łącza światłowodowego - z której zresztą Orange stopniowo się wycofuje.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to gniazdo wyglądające na satelitarne to tak naprawdę gniazdo kablowe. To konkretne gniazdo istnieje ze względu na instalacje kablowe, które było stosowane przez Orange w części miast (słyszałem o Warszawie i Radomiu, możliwe było istnienie takiej usługi także w innych miastach) zamiast łącza światłowodowego - z której zresztą Orange stopniowo się wycofuje.

Właśnie jak się przypatrzyłem później to wydawało mi się trochę ścięte i niestandardowe. Mimo wszystko mogliby zastąpić czymś ten cud technologiczny jakim jest WHD 80, a jak nie to wprowadzić chociaż moduł CAM CI+ od nc+. Szkoda, bo właśnie chciałbym wziąć może Orange Love, a jak mam się przesiąść ze swojego tunera linuksowego na wspomniane wyżej WHD 80 to mnie odstrasza ;)

 

A paczkę Polsatu masz w NC+ albo Paczkę NC+ w Polsacie??

 

Orange TV sat to "wirtualny" operator satelitarny, zależny od NC+. IPTV to akurat inna sytuacja.

Polsat Sport Premium będzie w nc+ ;) Chodzi mi tylko o to, że skoro nc+ może dać swoje kanały poprzez satelitę to dlaczego CP ich nie daje. Jakby porównać te kanały to wiadomo, że wypadają dużo gorzej pod każdym względem od paczki Canal+. Zwyczajnie mnie to dziwi jako potencjalnego klienta, który chciałby mieć dostęp do obu platform jednocześnie. Mieszkam co prawda w bloku, ale kablówka jest na żenującym poziomie. Nie wiele w niej jest i niewiele widać - Vectra po analogu (!).

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...