Skocz do zawartości

Transfery


Liber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego Costa tak bardzo chciał odejść z Chelsea? Dla mnie to ogromna strata dla całej ligi, Morata to według mnie nie tej klasy zawodnik, Lukaku tym bardziej. Nie rozumiem też zachwytów nad Lacazettem, przecież nawet w reprezentacji Francji wygrywał Giroud. Kolejna dziwna decyzja Wengera- przecież Giroud w każdym meczu, w którym grał był niezwykle groźny. Jeszcze jak pozwoli odejść Sanchezowi, to już w ogóle będzie klęska. Naprawdę dziwna decyzja Arsenalu o pozostawieniu Arsena na stanowisku trenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sancheza to im bliżej sezonu, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że on jednak w tym Arsenalu zostanie. Nie widzę drużyny, która może go kupić, zwyczajnie. Interesuje go wysoki poziom sportowy i walka o LM, co ciągle podkreśla. No nie wiem, zostaje chyba tylko PSG ale nawet oni jakoś się do tego transferu nie palą. Jeśli jednak odejdzie to Arsenal może mieć problem by wrócić do TOP 4, coś jak Liverpool, gdzie z drużyny walczącej co sezon o zwycięstwo w LM zjechali do poziomu ekipy walczącej o puchary w Anglii.

Giroud jest strasznie przez Papcia Wengera niedoceniany. Laca jak dostanie zaufanie to jest jednak, w moim odczuciu gwarancją solidnej ilości bramek, szczególnie że Arsenal potrafi kreować te sytuacje.

Costa był blisko transferu do Chin w styczniu, jak większość Brazylijczyków leci na kasę, Chelsea go nie puściła w środku sezonu co wydawało się logiczne. Teraz jednak pewnie plują sobie mocno w brodę, bo druga część sezonu w jego wykonaniu to katastrofa a w dodatku teraz mocno zbił swoją cenę wyskokami. Raczej dołączy do Atletico.

Co do Moraty, chłopak jest młody, zaliczył mimo wszystko bardzo dobry sezon w Realu, dostawał mało minut a bramek nastrzelał sporo. Liczę, że jak dostanie zaufanie od trenera i będzie grał sporo to odpłaci się bramkami.

 

Jestem strasznie ciekaw, co pokaże City wielkiego Pepa w nadchodzącym sezonie. W poprzednim zawiedli, teraz wywalili tyle kasy na samą obronę, że mistrzostwo powinno być ich. Każdy inny wynik w tym kontekście to będzie wielka porażka tego trenera.

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Belg takiej swobody nie oferuje, dla mnie w ogóle nie jest to napastnik pasujący do tego United, szczególnie z ich deficytem na skrzydłach.

Deficyt na skrzydłach w United??? Wow, przecież my skrzydła mamy bardzo mocno obsadzone. Martial, Rashford, Miki, Mata i Lingard ktory w trakcie PreSeason mi imponuje więc czego tu chcieć więcej??

 

Jest moc na bokach!

 

Zresztą jak możesz pisać ze sklad porównywalny z tym co ma LFC? Lol, przecież United ma skład na każdej pozycji duzo lepszy. Nawet tu nie ma co porównywać.

4 miejsce rok twmu to wyczyn Kloppa ale teraz będzie pikowanie w dół. Nawet Everton ma skład równie dobry jak The Reds. The Tofees i West Ham mają fajne składy i liczę ze powalczą w tym sezonie i wyprzedza Liverpool bp ich na to stać.

Vamoss Chciharito! Go go Roo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mrozio

Tylko zauważ jakich młodych zawodników kupuje Pep. To wcale nie musi przynieść rezultatu w najbliższych meczach, ale w dalszej perspektywie ta drużyna może namieszać nawet w LM. Mnie najbardziej cieszy marginalizowanie roli Aguero, którego nie znoszę. Chyba jedynym klubem zdolnym zaspokoić apetyt Sancheza jest właśnie MC, ale pewnie Wenger na ten transfer się nie zdecyduje, choć może zwycięży ekonomia. Jeszcze w końcu ponad miesiąc do końca okresu transferowego, więc z ostateczną oceną warto poczekać. Ciekawe jak poradzi sobie Chelsea w LM, bo w tych rozgrywkach Conte nigdy nie był mistrzem. A tylko w ten sposób Premier League może pokazać, że jest silną ligą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coraz poważniejsze źródła twierdzą, że Neymar odejdzie z Barcy http://www.sport.pl/pilka/7,64946,22160543,l-equipe-pelne-porozumienie-miedzy-neymarem-a-psg-prezes-barcelony.html#MTstream

Gdyby Duma Katalonii miała normalny zarząd nie obawiałbym się tego transferu, a tak boję się że Barca zostanie z 222 mln i nie kupi za nie żadnego adekwatnego zastępstwa. Szczerze mówiąc już wolałbym Verratti, Di Maria i 120-150 mln, które mogliby przeznaczyć na powiedzmy Dembele lub Hazarda albo Coutinho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ta szopka na treningu, widzę nowy sposób na wymuszanie transferów znalazły gwiazdeczki, najpierw Keita, teraz Neymar. Piłkarz fenomenalny ale trudno czuć do niego sympatie przez to, co wyrabia poza boiskiem a i na nim odwala sporo krzywych akcji. 

 

@Mrozio

Tylko zauważ jakich młodych zawodników kupuje Pep. To wcale nie musi przynieść rezultatu w najbliższych meczach, ale w dalszej perspektywie ta drużyna może namieszać nawet w LM. Mnie najbardziej cieszy marginalizowanie roli Aguero, którego nie znoszę. Chyba jedynym klubem zdolnym zaspokoić apetyt Sancheza jest właśnie MC, ale pewnie Wenger na ten transfer się nie zdecyduje, choć może zwycięży ekonomia. Jeszcze w końcu ponad miesiąc do końca okresu transferowego, więc z ostateczną oceną warto poczekać. Ciekawe jak poradzi sobie Chelsea w LM, bo w tych rozgrywkach Conte nigdy nie był mistrzem. A tylko w ten sposób Premier League może pokazać, że jest silną ligą.

Z jednej strony młodzi, z drugiej doświadczeni jak Walker czy Danilo. Uważam, że wy[beep]e takiej kasy w tak któtkim czasie, jak to ma w przypadku Guardioli powinno do czegoś zobowiązywać.

Co do Conte i LM, na dobrą sprawę to zbyt wielu okazji, żeby się w niej pokazać nie miał. To były raptem dwa sezony w Juventusie, z czego raz odpadł z późniejszym triumfatorem rozgrywek - Bayernem a raz dali ostro ciała i nie wyszli z grupy. 

Niemniej Chelsea potrzebuje jeszcze z dwóch wzmocnień w składzie, bo na ten moment jest kilka braków w składzie, szczególnie pozycja wahadłowych jest słabo obsadzona. 

Wiele i od dawna mówi się o transferze Alexa Sandro z Juventusu. Jego ewentualne przyjście oznaczałoby, że zostałby najdroższym obrońcom w historii. Tylko nie wiem, czy Stara Dama w jednym okienku osłabi się do tego stopnia aż na obronie. 

 

 

Deficyt na skrzydłach w United??? Wow, przecież my skrzydła mamy bardzo mocno obsadzone. Martial, Rashford, Miki, Mata i Lingard ktory w trakcie PreSeason mi imponuje więc czego tu chcieć więcej??

Jest moc na bokach!

No na papierze są ale w rzeczywistości? Ani Mata ani Miki to nie skrzydłowi, obaj najlepiej czują się za plecami napastnika na pozycji 10. Mogą oczywiście grać na skrzydle, ale Mata przynajmniej gra tam o wiele gorzej, tak było w Chelsea. Lingard to przeciętniak, ten grajek w życiu nie powinien grać w klubie pokroju Man Utd i żaden dobry preseason tego nie zmieni. Zostaje tylko Martial i Rashford. Dwaj młodzi, świetni zawodnicy ale mam wrażenie, że Mou niezbyt ceni umiejętności tego pierwszego i będzie tylko rezerwowym. Jeszcze jak kupią Perisicia to już kompletnie spadnie w hierarchii. 

 

No właśnie, co z Perisiciem? Swego czasu było o jego transferze głośno a ostatnio coś cisza? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy Mourinho- woli kupić przeciętniaka jak Perisic niż postawić na fantastycznego Martiala. Wcześniej też nie poznał się na talencie De Bruyne. Tak jak napisałeś ani Mata, ani Miki to nie są skrzydłowi, a Lingard to nie jest poziom topowego klubu Premier League. Szanujmy się.

Dziwne, że Chelsea chce kupić Sandro- w tym okienku to raczej niemożliwe, bo Juve straciło już Alvesa i Bonucciego, a poza tym im też brakuje kreatywnych skrzydłowych oprócz Hazarda.

O dziwo Pep próbuje ustawienia z trójką środkowych obrońców, przynajmniej tak było w zwycięskim starciu z Realem. Tego się nie spodziewałem.

Jeśli Neymar odejdzie, to będzie to strata nie tylko dla Barcy, ale i dla samego piłkarza. PSG to nawet z nim w składzie nie jest poziom Realu czy Bayernu, a nawet Atletico. Ciekawe co wymyślą nieudacznicy z zarządu Barcy- przereklamowanego Dybalę za 150 mln, który nawet nie jest skrzydłowym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liverpool chce 150 mln za Coutinho,klopp też go nie chcę sprzedawać. Juve już nikogo nie może sobie pozwolić sprzedać bo Dybala to u nich lider ofensywy, spekuluje się że PSG nie jest w stanie zapłacić 222 mln za Neymar ze względu na przepisy przez co możliwa jest wymiana za Verattiego.

Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juve już nikogo nie może sobie pozwolić sprzedać bo Dybala to u nich lider ofensywy,

Niech was nie zmylą te dwie bramki z Barceloną. 

 

Za Dybalą sezon nieco gorszy od poprzedniego. 

 

Oficjalnie MVP sezonu w klubie został wybrany Higuain, który zebrał najwięcej głosów włoskiej i międzynarodowej społeczności kibiców Juve:

 

 

 

 

 

Z kolei polscy fani jako najlepszego wskazali Mandzukicia:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liverpool chce 150 mln za Coutinho,klopp też go nie chcę sprzedawać. Juve już nikogo nie może sobie pozwolić sprzedać bo Dybala to u nich lider ofensywy, spekuluje się że PSG nie jest w stanie zapłacić 222 mln za Neymar ze względu na przepisy przez co możliwa jest wymiana za Verattiego.

Nie rozumiem skąd ten pomysł z Dybalą- to zupełnie inna pozycja niż Neymar. Poza tym oprócz dwóch goli strzelonych Barcelonie, to koleś nawet w Serie A już tak nie błyszczy, o reprezentacji nie wspominając. W temacie o La Lidze napisałem o moich kandydatach do zastąpienia Neymara. Ogólnie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma się co oszukiwać, to jest zmiana klubu na gorszy, więc koleś pokazuje, że zależy mu tylko na kasie. A tym bardziej zmienić najlepszą ligę świata na co najwyżej 5, czyli czysty absurd. Ciekawe czy nie dobiorą im się do skóry z powodu Finansowego Fair Play. Oby ich wykluczyli z LM na kilka sezonów. :) To jest totalne psucie rynku- jeszcze rozumiem jak transfer dokonuje tak wielki i przynoszący krocie klub jak Real Madryt czy MU, ale PSG!?

Fajny artykuł Stanowskiego o Neymarze i nie tylko http://weszlo.com/2017/08/01/wtorek-krzysztof-stanowski-29/

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na gorszy a na lepszy, bo on właśnie będzie tym gwarantem lepszego. I wcale nie chodzi tylko o kasę ale o to też, że w PSG będzie na kierownicy i będzie miał realną szansę wygrać złotą piłkę bo w Barcelonie nigdy jej nie wygra. W PSG Neymar będzie mógł być na równi z LM, CR a nie zawsze być tym 3. To jest idealna sytuacja dla Neymara jako piłkarza bo nikt nie chce być w cieniu.

 

Ta sprawa ma drugie dno finansowe ale UEFA da jakaś śmieszną karę i na tym się skończy jak zawsze. Najśmieszniejsze w tym jest to, że skarżyć będzie klubu który gdyby UEFA działa sprawiedliwe dawno powinien być wykluczony z LM na lata za swoje grzechy. Żadnych wielkich kar nie należy się spodziewać bo te najwięcej marketingowe kluby są pod plastronem UEFY od dawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na gorszy a na lepszy, bo on właśnie będzie tym gwarantem lepszego.

Uważasz, że samo przejście Neymara spowoduje, że PSG będzie od razu lepszym zespołem od Barcelony? Śmiem wątpić. Dla mnie to ewidentny znak pokazujący, że dla niego liczy się tylko kasa. Co do tej pory wygrał zespół z Paryża? Na arenie międzynarodowej właściwie nic. Zmiana zespołu na słabszy i ligi na wyraźnie gorszą od La Ligi. To tak jakby Curry odszedł z GSW do powiedzmy Nowego Jorku, bo nie chce być w cieniu Duranta. Bez sensu. Albo jak Rado odszedł z Legii do Chin, to przynajmniej jasno określił się, że robi to dla pieniędzy. Tak samo zresztą uważa Stanowski w swoim felietonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby Neymar liczyl sie w walce o zlota pilke bedzie musial albo wygrac  Champions League albo poprowadzic Brazylie do finalu Mundialu .

Chyba od 1995 roku nikt z Ligue 1 nie znalazl sie na podium w walce o zlota pilke. Musi osiagnac sukces w europie bo same nastrzelanie 30 goli ekipom z Ligue 1 nic mu nie da.

Edytowane przez fillion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe w Realu na podobnym poziomie klauzulę ma... Casemiro. :) Obawiam się, że Barca zmarnuje te pieniądze, a ceny za zawodników, którymi się interesują wzrosną jeszcze bardziej. Neymar się uparł i odchodzi, a niby zdecydowany Verratti skulił uszy po sobie i najprawdopodobniej zostanie, choć ja ciągle liczę, że włączą go to transakcji z Brazylijczykiem(szanse na to są znikome). Jeszcze raz powtórzę- w tym całym zamieszaniu tylko Messiego żal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klauzule musi się zgodzić zawodnik. To że Ronaldo się zgodził na miliard, nie znaczy że każdy się zgodzi.

 

Najbardziej wiarygodne osoby informują że Barcelona chce Dembele i przyspieszają w sprawie jego sprowadzenia.

Jak dla mnie będzie to dobre zastępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat jak Messi i Ronaldo zejdą ze sceny to wtedy PSG będzie miało tego najlepszegp piłkarza świata.

Bzdura. Neymar, to taki sam pustak jak Ronaldinho, więc za kilka lat, mentalnie może być piłkarskim szrotem. Jest jeszcze jego zachłanny na kasę tatuś, który bez przerwy miesza mu w głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...