Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, w jaki sposób Canal+ otrzymał w Polsce nadajniki naziemne to jest dość długa historia. Po tym jak Polsat otrzymał w 1994 ogólnopolską koncesje i nadajniki naziemne o tej samej mocy co TVP, w tym samym roku KRRiT rozstrzygnęła drugi konkurs na nadajniki naziemne-lokalne (głównie te po Polonii 1). Większość nadajników otrzymał Canal+ dając obietnice, że będzie transmitować 1,5 godzinny program lokalny dziennie, jednak nigdy tego nie zrealizował w zamian dając pięciominutowy magazyn lokalny "x5" w dni powszednie, żeby tylko w KRRiT się nie przyczepili.

 

Najciekawsze jest to, że w latach 1995-2003 większościowym udziałowcem Canal+ w Polsce obok Vivendi był... Lew Rywin, dzięki któremu Canal+ rozwinął się pod względem filmowym (większy nacisk na polskie produkcje i koprodukcje filmów fabularnych) i sportowym (rozwój piłkarskiej Ekstraklasy, stworzenie nagrody piłkarskiej). Co by o nim nie mówić, to jednak za jego czasów Canal+ był bardzo dobrze rozwinięty.

 

A to, że Canal+ w tamtych latach był luksusem to mnie nie dziwi, bogata oferta filmowo-serialowo-sportowa była tego znakiem. Nawet ja sam jako kilkuletnie dziecko namawiałem rodziców do kupna Cyfry+ gdzie się tego doczekałem w marcu 2005, po czterech latach proszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil2505 napisał:

Zapewne z tego, co przeważnie na początku danej inwestycji - czyli z kredytów. Zanim niektóre inwestycje się zwrócą musi niejednokrotnie sporo lat upłynąć. 

 

Jeszcze ktoś musiałby te kredyty w latach 90 ochoczo dawać ;).

Wg dostępnych w sieci danych Canal+ miał w 99 roku ponad 300 tysięcy płacących abonentów, czyli tyle co Player+ po kilku latach działania w zdecydowanie innej rzeczywistości ekonomicznej.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie Drodzy Forumowicze :)

 

Przychodzę do Was z niecodziennymi pytaniami. Jestem z rocznika lat 90 i pamiętam Canal+ z anteny ,,siatkowej", gdzie był diabelski młyn w paśmie odkodowanym o 7:30 i 19:30 (chyba) i słynny znaczek (k). Czasem zdarzało się, że w godzinach porannych, że odkodowywali jakiś film - często przypadkowo 

 

1) Chciałbym się zapytać jaki był cennik od 1995-2002r za dostęp do C+? I Czy to była duża cena, w stosunku do wartości złotówki na owe czasy?

2) Pamiętam jako dziecko, że mój wujek miał "dekoder na kluczyk" - czy on działał w ten sposób, że jak go przekręciłeś to odkodowywał się C+:? Czy był to inny sposób?

3) Czy w latach 1995-1999r. Canal+ był naprawdę kanałem klasy ,,premium" i wart był tych pieniędzy? I czy był jakiś konkurent wtedy?

4) Czy płaciło się tylko za jeden kanał w tych latach?

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do Canal+ nieprzerwanie od 1995r. Pamiętam, że od pierwszego rachunku płaciło się 39zł miesięcznie za jeden kanał (więcej nie było, dopiero gdy wystartowała Cyfra+ w 1998r. powstały Canal+ Niebieski i Żółty. Kluczyk był jak karta dekodująca w dzisiejszych dekoderach. Dla mnie, w połowie lat 90-tych i trochę później był kanałem pełną gębą premium. Jako pierwszy w Polsce transmitował rozgrywki Premiership, ligę polską, poszczególne mecze polskich drużyn w europejskich pucharach, walki bokserskie Gołoty, Tysona, Lewisa, Holyfielda czy Michalczewskiego, żużel, Formuła 1 czy magazyn Sport+ z ligami zagranicznymi i oczywiście niezłe filmy w miarę szybko po premierze kinowej. Na początku Canal+ nie miał konkurencji i zmienił rynek telewizyjny w Polsce jak nikt. Co do jeszcze konkurencji był FilmNet, który miał bogatą ofertę filmowo/sportową (liga niemiecka, hiszpańska czy włoska). Niestety kanał był bardzo mało dostępny. Nadawał w oryginale po angielsku, ale był dostępny feed z polską ścieżką dźwiękową. Projekt FilmNetu obejmował wiele innych państw w europie. Ostatecznie został wykupiony przez Canał+ ma początku 1997r. wraz z prawami, które posiadała ta stacja.

Edytowane przez Mr. Brooks
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Fajnie by było, gdyby nadal naziemnie można by było odbierać Canal+ tak jak z 25 lat temu. Tyle, że w DVB-T2, z zasięgiem ogólnopolskim oraz z 4 programami: Canal+ Premium, Canal+ Film, Canal+ Sport i Canal+ Sport2. Wolałbym te programy mieć na MUX4 niż te śmieci co oferuje Polsat. I byłbym w stanie zapłacić za taki pakiet nawet 45 zł/mies (mniej więcej w cenie pakietu na satelicie, gdyż emisja naziemna jest droższa niż satelitarna). Szkoda, że nie chcą nadawać naziemnie. Odbieram ich programy przez Internet, mają ciekawą ramówkę w przeciwieństwie do Polsatu, ale niestety są straszne lagi przez co psuje cały seans oglądany na kanałach Canal+. A szkoda, bo nie mam pieniędzy na płacenie za Canal+ na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przeglądam archiwalny program Canal+ tv a tu kwalifikacje F1 czy nawet żuzel. niekodowane.https://staratelewizja.fandom.com/pl/wiki/23_Maja_1998

Spoiler

Canal+ 23:05:1998
7.00 Lapu capu (*)
7.15 Diabelski młyn - filmy animowane (*)

8.00 Zaczarowane krainy Enid Blyton - serial animowany (10-11)
8.30 Rok spokojnego słońca - dramat, Polska/Niemcy/USA
10.25 Rozstrzygająca broń - film dokumentalny
10.55 Big Bully - komedia amerykańska
12.25 Nie przegap (*)
12.30 Rozkodowany Bugs Bunny - filmy animowane (*)
13.30 Dom pod biegunem - reportaż z cyklu 24 godziny (*)

14.30 Kocie sekrety - cykl dokumentalny
15.25 Formuła 1 (Grand Prix Monaco - kwalifikacje) (*)
16.25 Uniwersytet Port Chester - komedia amerykańska
17.45 Trójkąt - film sensacyjny, Wielka Brytania/USA
19.30 Cannes '98: Aktualności filmowe (*)
20.00 Żegnaj Ameryko - film sensacyjny, Filipiny
22.00 Patricia Kaas - koncert (*)
24.00 Randka na moście - komedia amerykańska
1.30 Superdeser: Ulica tandetna - magazyn filmów krótkometrażowych
2.30 Elektroniczna zjawa - amerykański film s-f
4.05 Waleczne serce. Braveheart - amerykański film przygodowy
(*) program nie kodowany

Canal+ 22:05:1998
7.00 Aktualności filmowe: Cannes '98
7.05 Szymon Mówi Show
7.15 Diabelski Młyn - filmy anim.
7.55 Łapu Capu
8.00 Oko Cyklonu

8.30 (K) Bye, Bye Love - komedia
10.15 (K) Rozstrzygająca broń - cykl dok.
10.45 (K) Czarodziejka - komedia
12.30 (K) SIŁY PRZYRODY - serial dok.
13.30 (K) Lisbon Story - film obycz.
15.15 (K) DESER: Rozgrzebane łóżka- film krótkometraż.
15.35 (K) River Street - film obycz.
17.10 (K) Kot Billy - serial anim.
17.30 Liga żużlowa: spotkanie Północ-Południe
19.55 Aktualności filmowe: Cannes '98

20.00 (K) Diabolique - film sens.
21.45 (K) Ziemia i wolność - dramat wojenny
23.40 (K) Pionek - film crot.
1.15 (K) Pogrzeb - film sens.
2.55 (K) Smarkula - komedia
4.40 (K) Czekając na miłość - film obycz.

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...