Skocz do zawartości

Opticum X110p


pvr hd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w jakis sposób zrobić własna liste w stylu ten operatora?? Tzn chcę aby były kanały filmowe od 20, dla dzieci od 40 i tak co 20 kolejno muzyka, sport itd...

Oraz czy mogę na dysk USB wgrac film .mkv nawet do 15GB czy to bedzie działać oraz czy bedą działać napisy .srt / .txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczące do funkcjonalności tunera Opticum HD 110p- proszę o odpowiedż w/g własnych możliwości.

1.Czy po włożeniu karty TNK i modułu cam Polsatu kanały włączają się płynnie z obu nośników i niema między nimi konfliktu-przejawiającym się w komunikacie pocztowym; ,,tego kanału niema w twoim abonamencie''?

W 7300 jest taki konflikt można korzystać albo z TNK, albo z Polsatu-razem nie, w Arivie 220-niema konfliktu

 

2.Czy po podłaczeniu HDMI do telewizora a innego urzadzenia do SCART- to inne urządzenie odbiera sygnał 480i?

Czyli czy tuner potrafi rozdzielić sygnał z satelity na dwie rozdzielczości 1080i[HDMI] i 480i[scart]-W TYM SAMYM CZASIE,RÓWNOCZEŚNIE.

7300 nie rozdziela sygnału i gdy podłacze do scart komputer-niemam obrazu, jeżeli podłacze przez component-jest.

 

Tuner ma najnowszy procesor 3606- i obraz powinien mieć przynajmniej taki sam jak 7300 na SD- lepszy na HD.

Nie chciałbym kupić tunera ,który ma te same wady co 7300- Fergusony mają moim zdaniem trochę gorszy obraz niz Opticumy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pewien problem, zakupiłem wczoraj w/w dekoder i chciałem wgrać nowa listę kanałów i soft przez USB. Jak już myślałem że mi się udało podczas restartu dekodera pojawił się problem mianowicie wskakuje niebieski ekran jest 2 sek i znowu restart i tak w kółko. Pomocy nie wiem co zrobić. Da się to jakoś naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę sie do tematu. Też jestem świeżym użytkownikiem tego tunera. Mam pytanie jak wgrać nowy soft - 1.1.13, Przez USB, jest ryzyko? Co wnosi nowego ten soft. Bardzo mało informacji jest na polskich stronach o tym tunerze. Zorientowanych forumowiczów proszę o jakieś namiary lub podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner pod względem parametrów wygląda nieżle i powinien dawać bardzo dobry obraz.

Jedyną zauważoną wadą jest brak gniazdka RS232- co uniemożliwia reanimację tunera w przypadku awarii przy wgrywaniu

przez USB.

Nie można w żaden sposób tuner postawić na nogi bez RS232- to jest wielka pułapka na klientów zastawiona przez Globo.

Ta dziadowska firma z zasady nie odpowiada na żadne zapytania użytkowników. :evil:

Nie odpowiada ponieważ zdaje sobie sprawę z bałaganu jaki generuje i nie mogłaby go w żaden sposób usprawiedliwić.

Przykładem totalnego bałaganu w przypadku tunera opticum X110p jest fakt ,że tuner w rzeczywistosci nie posiada RS232- podczas gdy instrukcja tego tunera ,,Szybki start'' w menu Narzędzia podaje RSC232 i do czego służy.[ze str http://www.globo.com.pl] :evil:

BAKIS będziesz musiał wysłać tuner do serwisu Globo-napisz w jaki sposób roziązałeś problem-jak Globo załatwiło sprawę-to jest ważne dla potencjalnych klientów.

Jeżeli nie odpowiadają na pytania to czy przynajmniej przyjmują do naprawy swójwadliwy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem jak opisany wyżej przez jednego z użytkowników:

 

kupiłem nowy tuner x110p

tuner po wydaniu kilku komend pilotem przestaje na niego reagować

wymiana baterii w pilocie nic nie daje

co ciekawe, główne funkcje tunera nie wieszają się, odbiornik reaguje na przyciski na obudowie

 

pozostaje odesłanie do serwisu :(

 

jeszcze jedno: tuner wytwarza silne zakłócenia uniemożliwiające odbiór cyfrowej TV naziemnej na antenie pokojowej

mieszkam 3km od nadajnika, sygnał jest więc bardzo silny

po włączeniu tunera sat, telewizor zgłasza 'brak sygnału' z anteny naziemnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Piotrze , gdy odesłałem tuner tam gdzie go kupiłem, gość go sprawdzał przez 2 dni i z twierdził ze u niego wszystko działa dobrze komunikacja miedzy pilotem a tunerem była cały czas ,rozmawiałem telefonicznie i tłumaczyłem gościowi o co chodzi ,on twierdził ze jest dobrze i wrócił mi go z powrotem . i tak mam do dzisiaj ,listę kanałów ustawiałem chyba z 4 dni , bo gdy przestawiałem to po każdym przestawieniu 1 kanału zapisywałem zmiany ,bo nie wiadomo było kiedy tuner przestanie reagować na pilot ,przeważnie kilka kanałów udało się przestawić i tuner przestawał oddziaływać na pilota i trzeba było czekać kiedy z znowu pilot zacznie działać. Są dni ,gdzie tuner działa z pilotem dłużej ale tylko przy zmianie kanałów ,bo gdy wejdzie się w główne menu to po chwili przestaje działać.W tym tygodniu w inernecie kupiłem pilot uniwersalny logitech 300 jak do mnie dotrze to wtedy sprawdzę czy na pilocie uniwersalnym tuner będzie działał poprawnie czy nie ,wtedy się okaże czy, to wina pilota czy może oprogramowania tunera.Jeśli chodzi o zakłócanie sygnału tv cyfrowej naziemnej to u mnie nie ma czegoś takiego ,choć też używam anteny pokojowej a nadajnik mam dalej około 20 km. i sygnal jest dobry !!!!! pozdrawiam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wysłałem tuner do serwisu i dzisiaj go odesłali musiałem zapłacić 20zł za wgranie softa. Teraz mam 1.0.11C czy coś takiego. Ale dalej nie pasuje mi lista kanałów np. nie mam Comedy Central Family , Sportklub, bbc knowledge i kilku innych i kanały są strasznie porozrzucane. Kto pomoże ? chciał bym żeby kanały były tak jak na Pace HD. Słyszałem że wystarczy włożyć oryginalną kartę C+ (a nie ta "spliterową") i wyszukać kanały wtedy będą jak na cyfrze, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W jaki sposób wgrać przez USB nowy soft (przez AllCode, defaultdb, radioback czy maincode). Jak zachować lub ponownie wgrać listę. Tuner nie posiada rs-a wię trzeba być ostrożnym, bo nie ma jak go postawić powrotnie.

 

ponawiam pytanie, tez jestem zainteresowany wgraniem softu pod cyfre a niechce czegos schrzanic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

czym moze bys spowodowane to, iz na tym dekoderze bardzo tnie mi tvn hd, a c+ gol hd i weekend hd w ogole nie odbiera (komunikat 'zakodowany') ?

Przy przepieciu dekodera na Pace HD wszystko dziala w porzadku

 

Parametry anteny:

Intensywnosc 90%

Jakosc 72%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...