Skocz do zawartości

Cyfra+ Online


cytrynek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 Listopada 2011 będzie dniem szczególnym - oprócz poszerzenia oferty programowej w życie ma wejść usługa Cyfra+ Online. Dzięki tej usłudze będzie możliwe oglądanie na żywo kanałów tematycznych Cyfry+ a także będzie można oglądać wybrane programy w dowolnym czasie za pośrednictwem internetu. Jestem bardzo ciekawy jak rozwinie się ta oferta, która jest bardzo nowatorska wśród platform satelitarnych.

Jak sobie Wy, użytkownicy forum Satkuriera wyobrażacie tę usługę? Może macie jakieś ciekawe informacje na jej temat? Podzielcie się swoimi przemyśleniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens snuć swoje wyobrażenia tej usługi. Chyba, że ktoś ma jakieś przecieki. Ja jako ostrożny pesymista nauczony doświadczeniem korzystania z m.in nieszczególnie dopracowanych softów do dekodera PACE mam nie najlepsze przeczucia. Niby kilka dni do aktywacji usługi a tu cisza. Żadnych testów, reklam, zapowiedzi jak to będzie wyglądać. Chociaż z drugiej strony to tylko udostępnienie strumienia video co robi wiele innych portali. Jeśli to już zadziała to jedynie zastanawiam się jakiego rodzaju łącze jest tu potrzebne? I jak z jakością? Bo jak widzę te pseudo transmisje online wydarzeń sportowych w sieci to mnie zęby bolą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych testów, reklam, zapowiedzi jak to będzie wyglądać.
Także mnie to zastanawia. Jakiej jakości będzie strumień, jakie zabezpieczenia będą stosowane? Czy wszystkie kanały ze stajni Cyfra+ (AleKino!, Domo ...) czy może jakieś inne.
Bo jak widzę te pseudo transmisje online wydarzeń sportowych w sieci to mnie zęby bolą :)
Wojtuk? To chyba oglądasz jakieś transmisje polskiej kopanej łącznie z ustawkami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak widzę te pseudo transmisje online wydarzeń sportowych w sieci to mnie zęby bolą :)
Wojtuk? To chyba oglądasz jakieś transmisje polskiej kopanej łącznie z ustawkami :)

Chodziło mi o jakość tego przekazu i bardziej "duchowy" ból zębów. Nie sądzę, żeby było aż tak źle, ale czy da się to komfortowo oglądać? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa będzie dostępna z poziomu ICA. Jednocześnie tylko jeden komputer będzie mógł oglądać. Z tego co wiem na teraz będzie można obejrzeć kanały tematyczne cyfry oraz mecze na żywo, poza ligą hiszpańską. Ponad to albo już będzie działać, albo zostanie uruchomione w przyszłości usługi VOD: Canal+ na życzenie, HBO GO. W przyszłości cyfra będzie chciała udostępnić wszystkie kanały via internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na str C+ napisali:

"-CYFRA+ ONLINE to serwis, w którym Abonenci CYFRY+ będą mogli oglądać za pośrednictwem Internetu materiały wideo lub przekaz telewizyjny na żywo, dostępne w ramach posiadanego pakietu.

-Serwis CYFRA+ ONLINE wkrótce będzie dostępny w serwisie cyfraplus.pl

-W serwisie CYFRA+ ONLINE będzie można oglądać kanały tematyczne produkowane przez CYFRĘ+,

tj. ale kino+, PLANETE+, Kuchnia+, Domo+, MiniMini+, teleTOON+ oraz HYPER+. Pojawią się również transmisje na żywo z meczów T-Mobile Ekstraklasy oraz angielskiej Premiership. W CYFRA+ ONLINE będzie można także korzystać z oferty CYFRA+ VOD.

-Usługa CYFRA+ ONLINE będzie dostępna jest dla Abonentów CYFRY+, po zarejestrowaniu się w serwisie. Abonenci posiadających konto w Internetowym Centrum Abonenta, będą mogli zalogować się do serwisu wykorzystując login i hasło, którymi posługują się w ICA."

 

Słowo szerokopasmowy internet sugeruje coś w stylu min. 4Megowy net ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tak pewnie komputery będą rozpoznawane po adresie MAC karty, lub w jakiś inny sposób.

Raczej wątpię bo to mijało by się z celem utworzenia takiej usługi. Przecież jak jesteś w domu to oglądasz ich ofertę w TV ... Zresztą nawet jeśli to jaki problem z jego (MAC karty) zmianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie LTE od polsatu :twisted:

@ Cytrynek, dla mnie nie problem, dla Ciebie pewnie też nie, ale już dla przeciętnego Kowalskiego już pewnie nie do przejścia. Poza tym przypuszczam, że była by opcja w stylu:

"resetuj komputer przypisany" i zapamiętywało by nowy komputer przy kolejnym logowaniu. Jak na razie to gdybanie, bo równie dobrze może być jednorazowe hasło wysyłane SMSem, podobnie jak w bankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jednym momencie będzie mógł się zalogować tylko na jednym komputerze - tak wynika z tego cytatu. Więc nie bardzo rozumiem skąd pytanie jak to rozwiążą, bo sprawa jest jasna. Jak już zalogujesz się w jednym miejscu, to w innym Cię odrzuci. I nieważne czy to ten sam adres czy kompletnie inny. Tak samo jest np. z NBA League Pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na platformie IPLA jest to rozwiązane w następujący sposób: Po wykupieniu dostępu do płatnej części serwisu (np. pakiet IPLA SPORT na 30 dni) można się logować tylko z terytorium RP i tylko z jednego komputera w ciągu doby. Precyzując, jeśli obejrzałeś coś dzisiaj na IPLA za pomocą swojego komputera to Twój znajomy będzie mógł skorzystać z Twojego hasła na swoim komputerze najwcześniej dopiero jutro. Myślę, że CYFRA+ może to rozwiązać w podobny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Będzie można zobaczyć archiwalne mecze, transmisje 4 lig na żywo z każdego miejsca w Polsce.

C+ na życzenie przez internet i wielka baza filmów.

Archiwum kanałów produkcji C+ przez internet! :)

i dużo dużo dużo więcej moi przyjaciele ;)

koniec cytatu.

Czy to prawda? Mnie się wydaje że tak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...