Skocz do zawartości

DVB-T Odbiór w okolicy Chrzanowa


adaskopl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie, odbieram MUX2 i MUX3 z RTCN Kosztowy z jakością 100% na odbiorniku Maximum T-102 PVR z Bolęcina. Instalacja antenowa: Antena ATX-91, kabel TRISET-113 zewnętrzny, wzmacniacz LNA-101, rozgałęźnik na dwa TV.

Z moich obserwacji:

Okazało się, że MUX2 odbiera nawet na siatce z symetryzatorem (jakość 100%), natomiast MUX3 też łapał ale trochę rwało. Do odbioru prawdopodobnie wystarczyłby sam symetryzator i ATX-91 ale póki co na jednym TV odbieram jeszcze analogową. Na ATX ze wzmacniaczem z powodzeniem odbierałem MUX2 z Częstochowy i Tarnowa z jakością ok 80% bez ścinki. Oczywiście MUX2 z Chorągwicy też śmiga, natomiast mam problem z MUX3 z Chorągwicy bo nie mam sygnału (2 dni po uruchomieniu odbierałem, a teraz nic). Po za tym udało się odebrać jakiś czeski MUX z 4 kanałami i pakietem radio. Po za tym k. 62 z RTON Skrzyczne- brak sygnału.

 

Nie wiem w której części Płazy mieszkasz ale raczej z odbiorem MUX2 nie powinno być problemów.

 

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... 882FDD6A7C

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak by kto sie pytała to mux 1 śmiga jak sie patrzy w okolicy CHRZANOWA ZATORA( TVP1 ,TVP2,TVP info, Kraków, Polsat, Tvn. TVP Historia, TVP Polonia, Disko stacja ,Eska tv,Polsat Sport News,Puls.. Kanały czeskie- Nova, Nova Movie i dwia inne kanały nie pamiętam już siostra ma. Dekoder Wiwa nie wiem czy HD bo nie sprawdzałem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Od czasu (około 3 tygodnie chyba) jak zwiększono moc nadajnika w Mysłowicach na MUX 1 do 100KW w Gaju koło Trzebini znikła cała paczka, podobno w Trzebini i Chrzanowie to samo. Czy coś już się zmieniło w tym kierunku na leprze, poprawiono to ? jak jest w Chrzanowie i Trzebini z tym MUX 1 mógłby ktoś sprawdzić czy jest odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RTCN Katowice / Kosztowy - zamiana charakterystyki nadawania

 

W związku decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej zmieniona została charakterystyka nadawania MUX-1 DVB-T z obiektu RTCN Katowice/Kosztowy, w związku z czym mogą występować problemy z odbiorem MUX-1 w większej odległości od obiektu z kierunku południowo-wschodniego.

 

Sytuacja taka może potrwac do końca roku ( do czasu wyłączenia analogu u Słowaków) lub być może nastąpi powrót do wcześniejszych parametrów nadawania - z mniejszą mocą, ale bez tłumienia w kierunku płd-wsch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziły się przypuszczenia o powrocie do poprzedniej charakterystyki nadawania:

"Szanowny Panie,

W związku z sygnalizowanym przez wielu odbiorców z obszaru południowo - zachodniego woj. małopolskiego i południowo wschodniego obszaru woj. śląskiego problemem z odbiorem MUX-1, w nocy z czwartku na piątek (11-12.10) emisja MUX-1 zostanie przywrócona do poprzedniego stanu (powrót do poprzedniej wartości mocy promieniowanej ERP oraz powrót do dookólnego systemu antenowego).

W chwili obecnej emisja odbywa się z kierunkowego systemu antenowego dla aglomeracji śląskiej i zwiększoną do 100 [kW] mocą promieniowaną ERP.

Z poważaniem"

EmiTel sp. z o.o.; Centrum Zarządzania Siecią / Sekcja Sieci Radiodyfuzyjnych

ul. Krzemionki 29; 30-525; Kraków

http://www.emitel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

A jest ktoś w stanie napisać że odbiera Mux3 z podanego przez @Qrzysztofa nadajnika, w Małopolsce północno-zachodniej? On nadaje z mocą 3,5kW ;/. Do nadajnika w Kosztowach mamy jakieś 20km, Miedzybrodzie ok.40km, a do Skrzycznego jakieś 50km. Już miałem nadzieje że na dobre pozbyłem się wzmacniacza, bo z Kosztów szło na 100% na symetryzatorze, a tu znowu zmiana i powrót do średniowiecza ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie. Dla zachodniej małopolski jest przewidziana ta lokalizacja: http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=197

 

Wystarczy tylko przekręcić antenę na południe aby mieć wszystkie multipleksy ze Skrzycznego i Góry Żar.

 

Nie da rady. Moi rodzice mieszkają w Tenczynku (Rzeczkach) i tam odbierają tylko sygnał z Kosztów, Ze Skrzycznego i Góry Żar nie ma zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś w stanie napisać że odbiera Mux3 z podanego przez @Qrzysztofa nadajnika, w Małopolsce północno-zachodniej?

Tak. Potwierdzam prawidłowy odbiór w Trzebini.

Bardzo rzadko oglądałem lokalne okienko w TVP Info. Gdy dowiedziałem się, że z nadajnika Mysłowice Kosztowy zniknie regionalny z Krakowa, niespecjalnie się tym zmartwiłem. Zapomniałem o temacie. Nawet nie szukałam rozwiązania.

Wczoraj kupiłem sobie dwie nowe antenki, aby się nimi "pobawić". Ku mojemu zaskoczeniu cały czas coś się wyszukiwało na 34 kanale. Początkowo nie wiedziałem co to, skąd to jest. Albo od wczoraj są bardzo dobre warunki propagacyjne, albo odbiór po prostu jest możliwy.

W weekend będę u rodziców w Rudnie, sprawdzę czy w Rudnie jest odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...