Skocz do zawartości

Jaki dekoder z systemem Linux?


cenoley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Skoro Vu+ nie wiadomo, czy będzie istnieć i co dalej z nimi to co w zamian? Znajomy w małych pieniądzach poleca... Odin Twin lub Red Eagle Twin Box.
Już nie potrzebuję super maszyny, bo kupiłem LG C7, więc sami rozumiecie. Ale dekoder mam wolny, nbox, i już by mu się zmiana przydała.
Co zatem?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent może zniknąć z rynku albo zaniechać wsparcia. Przykład Fergusona i HF8900 się kłania.
Jak na razie, dekodery na Linux mają się dobrze. Może i nie są idealne, lecz spełniają swoje zadanie.
Ceny dekoderów 4K spadają i za takimi trzeba się rozglądać oraz z minimum 1 wejściem na moduł CI/CI+ i dwiema głowicami sat albo combo (sat + DVB-T2).
Vu+ Uno 4K, cena 999 zł na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę szkoda, że odpadł ci Vu+; choć tam są obecnie problemy z dystrybucją Uno 4K SE (wytłumaczone w ostatnim odcinku YouTube'owego programu ekipy SatKuriera NoMedia - z powodu dużego zainteresowania tym dekoderem w fabrykach brakuje pewnego istotnego układu, przez co rynek europejski oraz inne planowane produkty Vu+ [Zero 4K, tuner wymienny DVB-S2X] cierpią).

 

A z tych dwóch tunerów? Ciężki wybór:

  • AX tańszy, ale przy tej konfiguracji pozbawiasz się na własne życzenie odbioru DVB-T - do tego brak w tej konfiguracji wbudowanego DVB-S2X (a w razie wymiany w późniejszym terminie musisz kupić 2, a nie 1 tuner DVB-S2X)
  • Octagon ma rezerwę na tuner DVB-T, ale obecnie wymienne tunery do tego dekodera nie są dostępne (możliwe, że w przyszłości się to zmieni) - do tego jeszcze ma szybszy procesor (1700 MHz vs 1500 MHz z AX).
  • w obydwu tunerach nie ma możliwości zastosowania technologii Unicable (z tańszych tunerów tylko Vu+ Uno 4K), jesteś skazany na tradycyjną instalację antenową
  • jeżeli istotne jest dla ciebie wolne miejsce w przestrzeni na dekoder, to mniejszy jest Octagon

Jeżeli nie uwzględniać Vu+ i nie uwzględniać ceny, to z tych dwóch wybrałbym Octagon (jak ja kupowałem swojego Vu+ Uno 4K, to Octagon nie był jeszcze dostępny na Hollex.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspian możesz podesłać linka do tego mutanta 4k z dobrą ceną i dwiema głowicami dvbs2x

 

Dvbt nie potrzebuje, mam w tv.

Dobrze wiedzieć, że na razie nie potrzebujesz DVB-T w dekoderze.

Tylko do czego chcesz użyć przelotki (przez którą tuner dual DVB-S2 w AX zajmuje aż 2 sloty, a nie 1 jak w Octagonie)?

 

Do AX HD51 został wydany bodajże w sierpniu bootloader zmienający taktowanie procesora z 1500 MHz na 1700 MHz.

Dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość. Tylko czy jest ona w miarę intuicyjna (np. jako poprawka softu bądź jako plik do skopiowania i zastąpienia jakiegoś wcześniej istniejącego pliku), czy też raczej dla bardziej zaawansowanego użytkownika (znającego się np. na podkręcaniu kompów)?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że na razie nie potrzebujesz DVB-T w dekoderze.

Tylko do czego chcesz użyć przelotki (przez którą tuner dual DVB-S2 w AX zajmuje aż 2 sloty, a nie 1 jak w Octagonie)?

 

Dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość. Tylko czy jest ona w miarę intuicyjna (np. jako poprawka softu bądź jako plik do skopiowania i zastąpienia jakiegoś wcześniej istniejącego pliku), czy też raczej dla bardziej zaawansowanego użytkownika (znającego się np. na podkręcaniu kompów)?

.

Hmm aż tak się nie znam. Ale z tego co wiem przelotka nie będzie mi potrzebna defacto. Ale każdy nowy tuner już ją ma w standardzie chyba czy nie?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od tego, czym jest przelotka. Była to technologia pozwalająca na rozdział sygnału satelitarnego od wyjścia antenowego w dekoderze głównym (które masz w AX) do wejścia antenowego w dekoderze dodatkowym poprzez specjalny kabel antenowy z pasującymi do niego końcówkami. Technologia ta miała istotną wadę - sygnał był odbierany tylko na jednym dekoderze, a gdy były włączone obydwa dekodery nie było sygnału w ogóle (tą wadę niweluje dopiero Unicable).

Była popularna za czasów dekoderów Mediasat Cyfry+ (był wtedy obecny nawet w dekoderach dedykowanych jak wspomniany Mediasat), obecnie raczej na wymarciu (z dekoderów 4K nikt spośród szerzej dostępnych producentów poza AX/Mutant tego nie stosuje, zdarza się jeszcze w dekoderach bez obsługi 4K bądź jako dodatkowa głowica do dekoderów z wymiennymi głowicami).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze powiedziałem, że nie będzie mi potrzebna :P no ale faktycznie nie wiedziałem, że jest na wymarciu.

 

Z drugiej strony od 900 zł do 1200 za VU+ 4k SE już nie daleko na innym forum z DVB-S2 dual FBC. Bądź tu mądry i pisz wiersze... :sad:

Edytowane przez zejnowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam!

 

Mój moduł:

SmarCam-3 CI Plus Polsat

CI0315-PLS01

 

Moje wymagania: tylko nagrywanie bez szyfrowania na zewnętrzny dysk /czy instalowany/ programów w dobrej jakości HD, najlepiej H264 i możliwość oglądania tegoż w komputerze.

Jaki tuner z linuxem chodzi bezproblemowo z jednym gniazdem CI+ pod Polsat /czy też CI w trybie legacy?/

Polecono mi red eagle twin box, mam zerowe doświadczenie z tunerami na linuxsie, ale obiecują gotowe oprogramowanie, mam doświadczenie z kartami dvb, stawiam na własne ustawienia, wyszukiwanie kanałów etc..., z komputerami mam spore doświadczenie... aczkolwiek nie z linuxem :)

 

Pytania dotyczące tego tunera:

 

1. Pełna współpraca z wymienionym modułem?

2. Nieszyfrowany zapis wszystkich dostępnych kanałów CP?

3. Jakie kodeki video i audio nagrania HD? bitrate? ilość klatek? chodzi mi o edycję nagranego materiału np avidemux?

 

Jeśli nie ten tuner to inny budżetowy, ale stabilny?

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!
 
Mój moduł:
SmarCam-3 CI Plus Polsat
CI0315-PLS01
 
Moje wymagania: tylko nagrywanie bez szyfrowania na zewnętrzny dysk /czy instalowany/ programów w dobrej jakości HD, najlepiej H264 i możliwość oglądania tegoż w komputerze.
Jaki tuner z linuxem chodzi bezproblemowo z jednym gniazdem CI+ pod Polsat /czy też CI w trybie legacy?/
Polecono mi red eagle twin box, mam zerowe doświadczenie z tunerami na linuxsie, ale obiecują gotowe oprogramowanie, mam doświadczenie z kartami dvb, stawiam na własne ustawienia, wyszukiwanie kanałów etc..., z komputerami mam spore doświadczenie... aczkolwiek nie z linuxem :)
 
Pytania dotyczące tego tunera:
 
1. Pełna współpraca z wymienionym modułem?
2. Nieszyfrowany zapis wszystkich dostępnych kanałów CP?
3. Jakie kodeki video i audio nagrania HD? bitrate? ilość klatek? chodzi mi o edycję nagranego materiału np avidemux?
 
Jeśli nie ten tuner to inny budżetowy, ale stabilny?
pozdrawiam!

 

Obiecywać to zawsze dużo obiecują przed zakupem a póżniej w razie problemów odeśla Cię na forum.Na którym jak będzie maił ochotę to ktoś Ci pomoże.Najpier proponuje poczytać  czy zobaczyć o co chodzi w tego typu sprzęcie.Ale jak masz duzo czasu i zamozaparcia to warto skorzystać z tego typu sprzętu.A boxy na linuxie nie bardzo są stabilne chyba że ustaawisz i nic nie kombinujesz nie zmienaisz i nie dogrywasz.Tu Ci nie zainstaluje tu nie działa ale ogólnie to fajne są boxy tego typu pod warunkiem że posiadasz sporą wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

 

 

A boxy na linuxie nie bardzo są stabilne chyba że ustawisz i nic nie kombinujesz nie zmieniasz i nie dogrywasz.Tu Ci nie zainstaluje tu nie działa ale ogólnie to fajne są boxy tego typu pod warunkiem że posiadasz sporą wiedzę.

Ten Twój cytat wynika chyba z "złośliwości " lub z braku wiedzy o tunerach z linuksem i E2  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.Proponuje poczytać fora i ile maja użytkownikc z tym problemów.Nawet Ci bo maja już od lat i nie jeden Box!Więc nie zaklinaj rzeczywistości.Bo gdy trzeba wybierać box pomagajacych nie brakuje a gdy tu jeden z nowych użytkowników miał problemy dobrej porady brak.Zainwestował kupę kasy i teraz ciekawe czy go sprzeda.A niby taka błachostka bo nieprawidłowa  współpraca Modułu CP i Camela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz to zrozumieć że jezyk dla nowych na tych forach jest nie zrozumiały?Czytają a i tak nic z tego nie rozumią.Druga sprawa nie każdy ma na to czas po trzecie traktowanie laików na forach doskonale wiesz jakie jest.Na forach dodatkowo jest groch z kapustą pomieszane że trzeba czytać wszystko.Są tacy co chcą tylko poprawnie oglądać swoja ofertę a nie grzebać wgrywać itp.Ja od kiedy zacząłem wgrywać zmieniać i kombinować stabilność dekoderą się skończyła.Przestało działać to co miałem ustawione zdalnie.Ja nie piszę że to sa złe boxy ale działanie nie jest stabilne.Przykład mam SF 4008 napisz na ilu image działa poprawnie moduł CP bo użytkownicy maja notoryczne problemy z tym.A to tylko jeden z  problemów bo mi się wymieniać nie chce.Chyba że nie odpowiedni box wybrałem a na innych jest idealne.Tego nie wiem bo inengo na Linuxie nie miałem.Ja nikogo nie zniechęcam do zakupu ale przedstawiam + i - tego typu sprzętu.A dla laika dużo jest do ogarnięcia i niech się zainteresowany zastanowi czy ma na to czas i przede wszystkim chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...