Skocz do zawartości

VH1 Classic Europe


kwakii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z disco najczęściej - Abba, Boney M, Bee Gees, Village People, Baccara i jeszcze trochę (pojedynczych piosenek różnych twórców). Z tymi hitami dyskotekowymi z lat 80 to różnie jest. Jak często? Nie ma jakiegoś specjalnego bloku poświęconego muzyce dyskotekowej z lat 70', najczęściej można spotkać ten gatunek w blokach VH1 Vintage, Morning Hits czy All Time Hits. Chociaż z ciekawostek - raz Modern Talking - Brother Louie leciało w paśmie Rock Show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację :) Wymienieni wykonawcy należą akurat do moich ulubionych. Postanowiłem, że za jakiś czas (na jesieni, w październiku lub listopadzie) kupię sobie kartę i opłacę miesięczny abonament na MTV Unlimited. Jak mi się spodoba, to po miesiącu dokupię moduł dostępu warunkowego Conax i opłacę roczny abonament. I będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kilku dni kanał jest FTA na 0,8°W i naprawdę przekrój prezentowanej muzyki jest bardzo szeroki. Modern Talking też raz trafiłem - coś mniej znanego, chyba w paśmie Boogie Wonderland. Przed momentem w Never Mind The Classics leciała... Aqua - Dr Jones ;) Teraz Kajagoogoo - Too shy. Genialny jest brak reklam - sama muzyka. Do tego dobór muzyki bardzo mi się podoba. Oglądam 3 dni niemal bez przerwy i może ze 2-3 powtórki trafiłem. Na jakimkolwiek innym kanale muzycznym po 3-4 godzinach znałbym całą playlistę. Tu ciągle pojawia się coś, czego na antenie nie widziałem (a czasami w ogóle nigdy nie widziałem - wykopują takie klipy, że szok!).

 

Są osobne pasma dla muzyki z lat .80 i .90, w paśmie Vintage lecą nawet klipy z lat. 60!

 

d2575.jpg

 

Jako perfekcjonista odnotuję cztery drobne tematy:

- za długi tytuł powoduje przy znikaniu belki mały artefakt na ekranie - powtórzoną literę/sylabę (znika po 2-3 sekundach),

- sporadycznie niektóre naprawdę nietypowe klipy wykopane z głębi archiwów lecą bez podpisów (dziś namierzyłem Björk - Venus as a boy, czy Chrisa Rea - I can hear Your heartbeat, wczoraj Village People - In the navy),

- w kilku przypadkach (szczególnie klipy wycięte z występów live, np.: Frank Sinatra - Strangers in the Night, ale nie tylko) są ucinane w dziwnych miejscach, nieco za wcześnie,

- MTV Networks mogłoby nieco podciągnąć jakość techniczną przekazu, choć i tak jest całkiem nieźle.

 

EDIT: Przykład z tym artefaktem

13525.gif

 

Ogólnie wszystkie kanały tematyczne MTV powinny dokładnie tak wyglądać - bez reklam, rozbudowana baza muzyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- za długi tytuł powoduje przy znikaniu belki mały artefakt na ekranie - powtórzoną literę/sylabę (znika po 2-3 sekundach),

Swego czasu chyba przez kilka miesięcy było tak, że przez cały czas powtórzone litery były na ekranie, tzn do następnego teledysku.

Teraz na szczęście to naprawili i znika po kilku sekundach. Swoją drogą jakiś rok temu coś im siadło i do tej pory nie naprawili - obok nazwy albumu był zawsze rok wydania, pierwsze litery przy nazwiskach/nazwach/zespołach były pisane z dużej litery. Nawet i kolor belki swego czasu się zmieniał na inny (było kilka wersji, obecnie tylko ta ta czerwono-biała).

Na marginesie czasem i są piosenki nawet z lat 50, ale to już może kilka bardzo rzadkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, potwierdzam - VH1 Classic prezentuje się świetnie. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że dobór muzyki jest tak dobry, wręcz doskonały. Na każdym kanale muzycznym to, co denerwuje najbardziej, to właśnie reklamy (często lecą już po 3 -4 piosenkach), a na VH1 Classic nie ma ich w ogóle. Cieszy także ogrom teledysków - puszczanych jest wiele mniej znanych, powtórki zdarzają się rzadko. Oglądam VH1 Classic niemal bez przerwy od piątkowego poranka i jestem zachwycony. Mam nadzieję, że pozostanie niekodowany jak najdłużej, choć chyba nawet jak go zakodują, kupię sobie kartę na MTV Unlimited. Przekonałem się, że warto mieć ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dobór stacji w obecnej "promocji" jest nieprzypadkowy ? Zostawili dwie najlepsze stacje z całej paczki MTV bez kodowania żeby ludzie teraz dawali sobie cynk na listach dyskusyjnych jakie to VH1 jest świetne i kupowali karty MTV licząc że na pozostałych stacjach też będzie muzyka zamiast mózgosieczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modern Talking też raz trafiłem - coś mniej znanego, chyba w paśmie Boogie Wonderland.

 

Wiem, że na dniach leciał mało znany klip Modern Talking (to był jakiś występ panów w stylu Top Of The Pops. Niestety, nie udało mi się zgrać wspomnianego klipu).

Natomiast w sobotę leciał "Atlantis Is Calling" i być może @Mr. Orbita - ten klip Modern Talking miałeś namyśli?

 

moderntalking.png

 

Od 3 lat monitoruję VH1 Classic dzięki MTV Unlimited i sporo zobaczyłem już unikatowych teledysków w dużej mierze dzięki mojej stacjonarnej nagrywarce z dyskiem 160 GB - często zdarza mi się zaprogramować sprzęt na 15 godzin, aby nagrał teledyski z tego kanału i wtedy selekcjonuję, wycinam i te istotne dla mnie zostawiam i wypalam na płytę DVD.

 

W ostatnim tygodniu sporo monitorowałem, a właściwie sprzęt monitorował i dzięki temu nagrały mi się teledyski z dawną belką/strapem z starego MTV Europe. Proszę - popatrzcie:

 

madonnai.png

ramones.png

 

A tutaj na czas klipu wyłączono logo VH1 Classic oraz belkę:

 

neworder.png

 

Nawet wyłapałem ostatnio klipy prosto z dawnego MTV USA:

 

offspring.png

weirdalyankovic.png

 

Kanał, któremu naprawdę warto poświęcić wiele czasu. Na VH1 Classic jest bardzo różnorodna muzyka, przede wszystkim w pasmie "Never mind The Classics", "Morning Hits", "All Time Hits" - można znaleźć w ciągu godziny Elvisa Presley'a, The Clash, 2 Unlimited, Shakire, Boba Marley'a. Muzyka od lat 60-tych do lat 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Modern Talking to było coś "na żywo", tj. Anders udawał lepiej, a Bohlen śpiewał bez mikrofonu, tj. udawał gorzej :lol2: Chyba "Keep Love Alive" (tym bardziej, że w sieci krąży klip wycięty właśnie z takiego występu "na żywo"), ale nie dam sobie ręki uciąć ;)

 

Madonnę i Ramones widziałem własnymi oczyma - trafiłem też na to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się, dlaczego na czas klipu ze strapem z MTV Europe, wyłączono logo i belkę VH1 Classic. Być może krok ten był celowy, aby widzowie przez chwilę poczuli się, jak za dawnego MTV Europe. ;)

 

Taka sama sytuacja miała miejsce na MTV Germany w 2001 roku w programie "20 Years on MTV". Markus Kavka zapowiedział bodajże klip kapeli Poison "Every Rose Has It's Thorn" - gdy klip wyświetlił się na antenie, zniknęło logo "20 Years on MTV" oraz specjalna belka stworzona do tego programu, a pojawił się stary strap z MTV Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawne teledyski mialy wtopiana belke z napisami dlatego pewnie puszczaja teledyski z dawna belka na vh1 classic , kanal bylby znosny gdyby puszczali tez sporo eurodancu i rapu z lat 90' nie nozna powiedziec ze kanal emituje muzyke do lat 2000 poniewaz wiekszosc gatunkow muzycznych jest tu pomijane generalnie ujmujac na vh1 classic leci stary rock i pop w 90 procentach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na vh1 classic leci stary rock i pop w 90 procentach :roll:

 

I właśnie dlatego ten kanał jest wg mnie rewelacyjny. ;)

 

A właśnie, z tego co widzę Piotr, bardzo dobrze orientujesz się w tym co leci na VH1 Classic, dlatego chciałbym wypisać tu trochę interesujących mnie wykonawców i tytułów i może będziesz w stanie napisać czy na coś z tego trafiłeś na VH1 Classic. :)

 

Creedence Clearwater Revival:

-Proud Mary

-Have Yoe Ever Seen The Rain

-Bad Moon Rising

albo cokolwiek tego zespołu :)

 

The Hooters:

-500 Miles

-Satelite

-Johnny B

-All You Zombies

-Day By Day

-And We Danced

-Where Do The Children Go

 

Status Quo:

-Rockin' All Over The World

-Rock'n'Roll

albo cokolwiek

 

John Fogerty:

-Centerfield

albo cokolwiek

 

Eddie Money:

cokolwiek

 

Bob Seger:

-Old Time Rock And Roll

albo cokolwiek

 

Uriah Heep:

-Lady In Black

albo cokolwiek

 

Lynyrd Skynyrd:

-Sweet Home Alabama

-Free Bird

albo cokolwiek

 

Albert Hammond, Smokie, George Thorogood:

cokolwiek

 

A także czy leci tam czasem stary rock'n'roll nie tylko w stylu Presleya ale także Chucka Berry'ego, Little Richarda czy Jerry Lee Lewisa, albo amerykański folk w stylu Boba Dylana, Joan Baez, Scotta MacKenzie czy Simon & Garfunkel.

 

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może krok ten był celowy, aby widzowie przez chwilę poczuli się, jak za dawnego MTV Europe. ;)

 

Ja w ogóle się czułem jakbym znów miał MTV sprzed wieeelu lat (jeszcze z analogu za darmochę). Tyle że tam było jeszcze MTV News, spikerzy (Ray Cokes) i syndrom jednej piosenki puszczanej po 10 razy dziennie (można się było wy[beep]ć od Nirvany, REM czy Prodigy nawet jeśli potencjalnie komuś się to mogło spodobać w normalnej dawce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jakiś rok temu coś im siadło i do tej pory nie naprawili - obok nazwy albumu był zawsze rok wydania, pierwsze litery przy nazwiskach/nazwach/zespołach były pisane z dużej litery. .

Brak daty wydania to chyba jednak celowe działanie. Gdzieś tak w okolicach sierpnia 2010 poszczególne teledyski zgubiły lata i leciały na przemian z tymi po staremu. W końcu "nowe" wyparło stare i tak już zostało. Niestety.

 

Ehh szkoda że już po promocji ciekawy kanał szkoda że w Polsce jest bodajże tylko w 1 niewielkiej kablówce.

Jest w kilku mniejszych kablówkach. Jak masz telefon w Dialogu, to oni też mają VH1 Classic w pakiecie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VH1 Classic jest między innymi w kablówce JAMBOX (na pewno można ją mieć na Śląsku). Problem polega na tym, że kanał dostępny jest w opcji dodatkowej (bodajże "Więcej muzyki"). Cyfra+ teraz dodaje tyle nowości, to może pomyśleliby nad wzbogaceniem swojej oferty muzycznej. Pewnie tak się jednak nie stanie, więc wszystkim polecam kupno pakietu MTV Unlimited na Astrze i oglądanie tego wyjątkowego kanału! Jest, co wspominać...

Jeżeli zaś chodzi o belki z nazwami utworów, to uważam, że lepiej by było, jakby wprowadzili te starsze, które były na MTV (uchwycone na jednym z zapów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...