Skocz do zawartości

DVB-T Powiat suski


jack323f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma innych stacji na tych kanałach.

 

Na kanale 35 swojego czasu testowano DVB-T2 w Zilinie, a na kanale 39 był nadawany czeski MUX2 w Ostrawie, który obecnie znajduje się na kanale 37. W okolicach Żywca jest możliwy odbiór MUX1 z Ślęży k.Wrocławia, ale jest to odbiór punktowy.

 

Wg. mnie właśnie odebrałeś multipleksy z Częstochowy i MUX2 z Krakowa.

 

Może faktycznie lepszym wyjściem będzie skierowanie anten na Kosztowy i Chorągwicę. Z jednego obiektu będziesz miał MUX2 na kanale 49, a z drugiego MUX1 na kanale 25. Ponadto z Katowic ma być nadawane MUX1 z TVP Katowice, więc będziesz miał o jeden program regionalny więcej.

 

Są plany, aby przenieść Krakowski MUX2 z kanału 64 na 23, a na 64 uruchomić MUX3. Jeśli się powiodą, to będziesz mógł zdemontować jedną z anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Chyba kupię trochę lepszą antenę i poczekam na MUX 1 z Katowic,to chyba będzie najrozsądniejsze.Ewentualnie spróbuję Kraków,skoro słaby sygnał jest na kan. 64 to gdy skieruję antenę poza budynkiem w dobrym kierunku to może będzie dobrze.Pozdrawiam.Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Wygrzebałem się na dach 30.10.2013r.......i zmieniłem kierunek antenki TRIDIGIT ze wzmacniaczem LNA169 na CHORĄGWICĘ (w końcu mieszkam w Małopolsce). Oto efekty :

Mux 1 : 100%

Mux 2 : 100%

Mux 3 : 61% (przekaźnik Sucha Sumerówka - antena skierowana bokiem). Obraz dobry czasem przy zmianie kanału pojawi się paseczek piseliozy ale na sekundę.Jedno co mnie niepokoi to czas przełączania kanałów miedzy muxami......trwa on ok 1.5 sek.

Czy tak ma być?Tuner jest wbudowany (tv led samsung).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5sek to nie jest aż tak długo, można się do tego przyzwyczaić. Być może aktualizacja oprogramowania coś by na to poradziła, ale skoro wszystko działa, to nie widzę sensu kombinowania z tym. Zdarzają się też telewizory na których ten czas jest nawet dłuższy.

 

MUX3 w Suchej Beskidzkiej jest nadawany lokalnie na kanale 34. Przeskanuj kanał 50. Co prawda góry mocno tłumią sygnały o wyższych częstotliwościach, ale skoro MUX1 i MUX2 odbierają na 100%, to MUX3 też może mieć dobry poziom sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po drodze na Chorągwicę masz nadajnik GSM który zakłóca odbiór MUX-3, rozwiązaniem może być antena siatkowa i LNA169, która ma większy kąt połowy mocy w stosunku do TriDigita, ale taka antena będzie miała problem z odbiorem MUX-2, bo nadaje na tej samej częstotliwości co MUX-2 z Góry Św. Marcina. Nieciekawie jest jednym słowem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie! :)

Otóż ja mieszkam w Suchej Beskidzkiej, na takiej "niskiej" górce, i odbieram DVB-T. Problem z tym, że:

- antena jest ustawiona chyba "byle gdzie" (na północny wschód chyba) i nie wiem skąd dokładnie odbieram multipleksy,

- MUX 1 odbiera dobrze "zawsze i wszędzie", a MUX 2 z tego co wiem, to często zamiast obrazu widziałem takie ścinki, rozmyty obraz, po prostu jakość tragiczna, która często skacze, to samo na MUX 3. 

Co mogę zrobić, żeby polepszyć jakość, żeby nie skakała tak, i skąd odbieram te kanały? 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena jest ustawiona chyba "byle gdzie" (na północny wschód chyba) i nie wiem skąd dokładnie odbieram multipleksy,

Wybierz w odbiorniku kanały np. TVP Info, Polsat, Fokus. Wchodząc po kolei w menu instalacyjne odbiornika na każdym z tych kanałów, sprawdź parametry sygnału (siła i jakość). Przy parametrach podane są kanały (częstotliwości) na których są nadawane. Odczytaj i podaj te częstotliwości, to dojdziemy skąd odbierasz.

Prawdopodobnie antena ustawiona na Kraków. W zależności gdzie w Suchej znajduje się miejsce odbioru, sygnał może dolatywać z Krakowa, Rabki lub ze Skrzycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

Otóż ja mieszkam w Suchej Beskidzkiej, na takiej "niskiej" górce, i odbieram DVB-T. Problem z tym, że:

- antena jest ustawiona chyba "byle gdzie" (na północny wschód chyba) i nie wiem skąd dokładnie odbieram multipleksy,

- MUX 1 odbiera dobrze "zawsze i wszędzie", a MUX 2 z tego co wiem, to często zamiast obrazu widziałem takie ścinki, rozmyty obraz, po prostu jakość tragiczna, która często skacze, to samo na MUX 3. 

Co mogę zrobić, żeby polepszyć jakość, żeby nie skakała tak, i skąd odbieram te kanały? 

Pozdrawiam :)

Jaką masz antenę oraz co masz w środku zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, gdybym był troszkę bardziej rozpoznany w temacie DVB-T, to bym od razu odpowiedział :( Co do sprawdzenia kanału, to planowałem dziś sprawdzić, ale rodzinka w salonie siedzi i nie ma jak sprawdzić :c , ale jak będzie okazja, to sprawdzę i dam znać :) A jak się sprawdza, jaką się ma antenę? Przepraszam, że się pytam, ale jestem w temacie DVB-T typowym Januszem, który nawet nie wie, jak się nazywa dana antena :(

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak powiedziałem, tak mówię:

MUX 1 (TVP ABC) - kanał 25, siła - 96%, jakość - 100%

MUX 2 (Polsat) - kanał 23, siła - 94%, jakość - skacząca od 40 do 100% ale obraz jest stabilny, bez przycięć

MUX 3 (TVP 1 HD) - kanał 34, siła - 90%, jakość - od 14 do 20%, poniżej 15 pojawia się rozmycie obrazu

Pozdrawiam :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux-1, mux-2 z Krakowa, mux-3 z Rabki ale najprawdopodobniej z pobliskiego doświetlacza na Sumerówce. I teraz ponawiam pytanie kol. @studiolitek - jaka antena i co ma zamontowane (wzmacniacz czy symetryzator)? Właśnie ze względu na ten bliski doświetlacz niewskazane jest stosowanie wzmacniacza.

Spróbuj sprawdzić jeszcze sygnał na k.50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mieszkam w Makowie i nie koge zadnego nadajnika znalezc oprocz tego na sunerowce mux3 kanal 34. 6 kanalow tvp i nic wiecej. Jakosc dobra bo siega nawet do 90 czasami ale wszystkie inne co probuje zalapac to nie moge nic zlapac.
Wiecie co moze nie grac? Mam 2 metry obok siebie druga taka sama antene i wszystko ladne odbiera a ja nic nie moge zlapac. Prosze o szybka pomoc i odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...