Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się cieszę sprzedażą TVN. Może w końcu nie bedzie "zaprzyjaźnioną telewizją" (jak określił ją znany reżyser) i zacznie wypełniać swoje funkcje. No bo na przykład o takim Wałbrzychu ani be, ani me, ani kukuryku. Gdyby nie internet bylibyśmy tak poinformowani jak za komuny, a wszystko dzięki "profesjonalizmowi", którym się tak szczycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że TVN jest stacją obiektywną. Oglądam trzy stacje informacyjne regularnie i niczym się nie różnią merytorycznie. Czasami tylko TVN24 wpada w trans jednego tematu. A o Wałbrzychu słyszałem w TVN24.

n na koniec roku będzie miała zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę sprzedażą TVN. Może w końcu nie bedzie "zaprzyjaźnioną telewizją" (jak określił ją znany reżyser) i zacznie wypełniać swoje funkcje. No bo na przykład o takim Wałbrzychu ani be, ani me, ani kukuryku. Gdyby nie internet bylibyśmy tak poinformowani jak za komuny, a wszystko dzięki "profesjonalizmowi", którym się tak szczycą.

Zanim coś się napisze warto sprawdzić u źródła:

http://www.tvn24.pl/12690,1712682,0,1,k ... omosc.html

http://www.tvn24.pl/12690,1712873,0,1,m ... omosc.html

http://www.tvn24.pl/12690,1712948,0,1,p ... omosc.html

:read:

Te wszystkie materiały były również w telewizji zarówno tvn jak i tvn24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to na pewno nie bd Vivendi, jaki byłby sens stracić prawa do filmów ? żeby potem zapłacić za nie o wiele więcej? bo na pewno cena platformy nie urosła o prawdziwą wartość praw. To bd pewnie zagraniczny inwestor.

 

 

A może jednak taniej bo jak wyjasnić ze ktoś kto stoi na skraju bankructwa a wycenia się ponad miarę? bankrut to bankut obojętnie jak kto to nazywa; n jest kulą u nogi, a jak było z wizją? podobna sytuacja; nie wiem jak było z przejęciem FILMNETU w 1995 r a był to kanał coś jak dzis nfilm z prawami na 2012 r :read::brawo: a cyfrze się jakoś opłacało :mrgreen: nawet z operacją przestawiania anten sat klientów wizji a to był niemały wydatek.... :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę do Cyfry, ja nie chcę do Cyfry :roll:

Rachunek prosty, Cyfra przejmie n-kę to w Polsce z 3 dużych graczy zrobi się 2 i ceny poszybują w górę, a liczba kanałów też na pewno też zostanie ograniczona i nie będą to wszystkie kanały zsumowane z Cyfry i z N-ki.

Przy przejęciu Wizji TV najpierw była ankieta i głosowanie jakie kanały są dla abonentów najważniejsze. Po połączeniu zrobi się oferta 2+2 = 3 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy materiał to obszerny wywiad Prezesa ITI dla Rzeczpospolitej.

Ujawnia wysokość udziałów w holdingu ITI;

- spadkobiercy J.Wejcherta 64 % !!!

- Walter Mariusz 20%

- Bruno Valsangiacomo, prezydent Grupy ITI 15%

- Kostrzewa 1%

 

Co to oznacza ?

Mocną i dominującą pozycję miał ś.p. Jan Wejchert, obecnie jego spadkobiercy.

Twarzą zaś był Prezes Walter senior.

Wola spadkobierców dominujacych jest nie do przejścia. A chcą wyjść z biznesu , zapewne przystąpić do konsumpcji fortuny po tatusiu.

Mają do tego pełne prawo.

 

Kolejna ciekawa sprawa to dramatyczna sytuacja N.

N to najsłabsze ogniwo holdingu.

Deficytowe i zadłużone. Nie starcza nawet na odsetki od długu.

W świecie biznesu taką chorą składową cześć grupy się eliminuje.

Czyli, niestety platforma N jest do kasacji.

To właśnie z tego powodu w tytule położony jest nacist na opcję sprzedaży w całości.

Jednak bez LEGI (opłata za nazwę areny) i MUTIKINa. Bo są i będą bardzo dochodowe.

Ja kocham od narodzin projekt Telewizji Nowej Generacji.

A jest obecnie najatrakcyjnieszy w swej historii.

Paczka POLSAT, LM, paczka BBC, TVN24 to filary.

Ale projekt był od zawsze bardzo źle zarządzany.

Fatalna polityka BOK, obsługa marketingowa tragiczna, kadra managerska tragiczna ...

Zadufanie bezgraniczne.

Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie po co oni trzymaja ta legie.nie wiem na czym jest wiecej straty ,na platformie N czy na legii.Wzieli by sie za dalszy rozwoj platformy N ,bo na dzien dzisiejszy maja najlepsza oferte dla calej rodziny i sprzet , a kasy na prowadzeniu polskiego klubu sie jeszcze nikt nie dorobil w kraju ,przykladow mamy wiele.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A może ta transakcja to konsekwencja gigantycznego długu TVN, sięgającego 2 mld zł, z którym ponoć nie możecie sobie poradzić...

 

To bzdura. Mamy finansowanie do 2017 r. w formie euroobligacji wyemitowanych bez dodatkowych zabezpieczeń, bez konieczności wcześniejszej spłaty rat kapitałowych i bez konieczności utrzymania typowych dla kredytów bankowych wskaźników operacyjnych (maintenance covenants). A pod względem relacji zadłużenia do zysku EBITDA wyglądamy całkiem dobrze w porównaniu z innymi międzynarodowymi grupami medialnymi.

 

Nawet wobec Polsatu...

 

Sytuacja Cyfrowego Polsatu po przejęciu Polsatu jest podobna. A wskaźniki zadłużenia Holdingu Spartan też będą na poziomie zbliżonym do ITI po przejęciu przez prezesa Solorza Polkomtelu kosztem kilkunastu miliardów złotych. Znam i szanuję Piotra Solorza, który odniósł wiele sukcesów biznesowych i wie, co robi, nawet jeśli wzięcie na siebie takiego ryzyka w obecnych czasach uważam za duże wyzwanie. To prawdziwy przedsiębiorca.

 

Wszystkie wasze stacje są rentowne? Nie dokładacie do Onetu...

 

Zarówno Onet, jak i wszystkie kanały telewizyjne są rentowne.

 

Czy nie lepiej byłoby sprzedać telewizję, Onet i platformę „n" osobno?

 

Obecnie realizowany projekt to sprzedaż kontrolnego pakietu TVN wraz ze wszystkimi aktywami grupy TVN w jednej transakcji."

 

Każdy tak sobie po trochu wyciąga z wywiadu co mu pasuje, o innych rzeczach zapominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janunio, nie wiem czemu wyciągnąłeś aż tak daleko idące wnioski w zakresie N... Przede wszystkim jestem pewien, że lepiej danych o sytuacji tej spółki należałoby szukać w raportach giełdowych - w najbliższy czwartek otrzymamy kolejny. Sytuacja w ITI Neovision nie jest przesadnie tragiczna - pierwszy kwartał 2011 roku to wynik na poziomie operacyjnym w okolicach -42 mln zł, a na poziomie EBITDA -2 mln zł. W porównaniu do poprzedniego roku sytuacja poprawiła się o 33%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bzdura że jakaś część holdingu przynosi straty, N była sporą inwestycją, początkowo, jak każda duża inwestycja wymagała nakładów, dodatkowo błędy w zarządzaniu i kryzys z 2007 - 2008 roku przyniosły całej grupie ogromne straty. N jednak przez ten czas bardzo umocniła się na rynku, dzięki lepszemu marketingowi, nowym innowacyjnym usługom i rozbudowie oferty programowej zyskali pierwsze miejsce jeśli chodzi o wolumen sprzedaży, dla przykładu Cyfra ma obecnie sprzedaż (minus liczbę odpływających abonentów) bliską zeru, a N dzięki doskonałym wynikom sprzedaży poprawia wynik całej grupy ITI i zmniejsza zadłużenie. Dodatkowe umowy m.in. z TPSA to świetlana przyszłość dla N i całego holdingu, czemu więc zarzynają kurę znoszącą złote jaja? No cóż myślę że obecnym właścicielom brak woli prowadzenia dalej tego biznesu. Wolą przy względnie sporym ryzyku i jeszcze w miarę dobrej cenie sprzedać aktywa i dobrze sobie za nie pożyć.... niestety nie mają tej samej mentalności jak Pan Solorz którego zresztą za to podziwiam, jest bardzo podobny do wielkich mediowych gigantów, jak np Murdoch, którzy rozwijają swoje medialne imperium z pasją a dla obecnych właścicieli TVN - to po prostu biznes, akcje i dolary.

Żal całej grupy, żal telewizji która o kilka lat do przodu posunęła zastygły polski rynek telewizyjny. Mam nadzieję że znajdzie się godny nowy właściciel, jeśli nie to już zaczynam rozważać powrót do CP albo C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze Jupiter:

To bzdura że jakaś część holdingu przynosi straty

po to buduje się holding, zeby stać na kilku podporach i zawsze któraś jest najsłabsza czy nawet deficytowa.

zyskali pierwsze miejsce jeśli chodzi o wolumen sprzedaży

nieprawda = zawsze na trzech nowych abo CP przypadał jeden N.

N dzięki doskonałym wynikom sprzedaży poprawia wynik całej grupy ITI

nieprawda - jedt dokładnie na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...