Skocz do zawartości

Publisher, czyli zostań redaktorem ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Dodaliśmy do serwisu pewien drobny bajer - jest po prawej w okolicach bloku z forum. Miłego korzystania, jeśli ktoś się skusi ;) Logujecie się na dane z forum ;)

 

Oprócz tego możecie wrzucać informacje na "gorącą linię" do nas, tylko proszę się podpisywać i jeśli informacja pochodzi z zewnątrz - źródło.

 

Publisher to nasz mały eksperyment, zobaczymy, czy się sprawdzi, czy nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości są dość podstawowe, prawdziwy admin jest dużo bardziej rozbudowany, ale nie chceliśmy przytłaczać nadmiarem opcji - jest podstawa, brak wsparcia pogrubień itp.

 

Ogólna zasada jest bardzo prosta: wstawiacie news, edytujecie tak długo, jak to uważacie za konieczne, po wybraniu "przekaż do publikacji" możliwość edycji i kasowania znika, a tekst trafia do nas. My robimy tak: jeśli tekstu nie trzeba mocno przerabiać - publikujemy 1:1. Jeśli trzeba: przerabiamy i publikujemy, ale wtedy może zdarzyć się, że będzie autor/autor korekty w polu autorstwa na serwisie. Jeśli news już był lub nie nadaje się - wstawiamy stosowne info, możemy także dopisać wyjaśnienie dlaczego tak, a nie inaczej (poprosiłem osoby odpowiedzialne za projekt, aby tak starały się robić, żeby nie było sytuacji, że news jest nagle odrzucony, a nie wiadomo czemu).

 

Przyczyny odrzuceń mogą być różne, głównie:

- informacja oparta na plotce

- informacja pozbawiona wiarygodnego źródła

- informacja skopiowana z innego serwisu (o ile to wykryjemy lub ktoś to nam zgłosi - jest w regulaminie zaznaczone jak zgłaszać)

- informacja ma na celu reklamę produktu/usługi/serwisu/osoby

- informacja zawiera błędy merytoryczne lub językowe (tak duże, że uznaliśmy, że nie będziemy aż tak newsa przerabiać)

- informacja jest za krótka

- informacja narusza polskie prawo, dobra osób lub instytucji, sam regulamin

- (najbanalniejsze) informacja już jest albo opublikowana, albo ktoś zdążył ją wstawić nieco wcześniej

 

Newsy nieopublikowane można edytować, kasować itp. Newsy opublikowane zostają w serwisie na stałe, nawet po usunięciu konta i jest o tym w regulaminie narzędzia (to długie przy logowaniu). Usunięcie konta publishera = usunięcie konta z forum.

 

Czekam na pomysły/propozycje, ale nie szalejcie zbytnio, bo możliwości chcemy utrzymać na poziomie podstawowym - żeby system był prosty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem:

Nie mogę się zalogować. Gdy wpisuję dane do logowania (oczywiście takie same jak na forum), to wyskakuje mi komunikat: "Wprowadzone dane zawierają niedozwolone znaki". Dla ułatwienia dodam, że w haśle mam liczby, więc może to, a w nicku znak "_", który też czasami powoduje problemy. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. zależy jaki będzie charakter tekstu. Póki co system jest przeznaczony tylko dla czystych informacji z gatunku mediów, zwłaszcza TV Sat, preferowane newsy techniczne. System nie jest gotowy na przyjęcie tekstów opiniotwórczych, publicystycznych itp. Docelowo mam taki plan, żeby logowanie pozwalało też na komentowanie pod własnym, wyróżnionym od anonimów nickiem w serwisie oraz umożliwiło prowadzenie bloga i na blogu charakter tekstu będzie mógł być już dowolny (ale trzeba będzie mieć na uwadze, że związek z mediami będzie jednak musiał być zawsze, a dodatkowo zdarzają się różni komentujący i komentarze, nie zawsze przychylne - trzeba być twardym ;) ). To są jednak dalsze plany, wiele zależy od ogólnego przyjęcia całej koncepcji.

 

Pomysł krążył już od jesieni 2008. Generalnie chodzi o to, że czasami ktoś coś zauważy ciekawego, jakiś nowy soft leci do terminali platform, albo włączono jakiś test - nie było zbytnio jak nam tą informację przekazać, mailowo nie każdy się decydował, niektórzy wstawiali komentarze. Może taka forma będąca przy okazji autopromocją własnej twórczości zachęci część osób do bardziej oficjalnego dzielenia się nowinkami. Oczywiście jest to proces silnie moderowany, więc cokolwiek na serwisie się nie znajdzie. To, co do tej pory czasami leciało do komentarza - teraz można sprzedać samemu, pod własnym nickiem, czy nawet imieniem i nazwiskiem (aczkolwiek ponieważ są to dane osobowe - proszę z rozwagą, zwłaszcza pod kątem regulaminu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem:

Nie mogę się zalogować. Gdy wpisuję dane do logowania (oczywiście takie same jak na forum), to wyskakuje mi komunikat: "Wprowadzone dane zawierają niedozwolone znaki". Dla ułatwienia dodam, że w haśle mam liczby, więc może to, a w nicku znak "_", który też czasami powoduje problemy. Da się coś z tym zrobić?

Dało się...

Można się logować z podkreśleniem, jakby coś jednak nie działało to można mi wysłać priva w sprawie publishera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Wymagania faktycznie są duże, bo nie każdy umie pisać newsy. Lepszym rozwiązaniem byłoby mieć kogoś kto informuje o ważnych rzeczach a osoba w redakcji oprawia to w treść. Rada cenna, bo sam tak robię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...