Skocz do zawartości

DVB-T w Mikołowie


Leszek99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od wczoraj odbieram sygnał DVB-T Katowice w Mikołowie (blok - 4 piętro)

antena ustawiona w kierunku Kosztowy.

Odbieram na tunerze Golden Interstar UniBox-9080.

Sygnał O.K.

 

Do tej pory odbierałem sygnał z Częstochowy.

Też było dobrze.

Ale już większy deszcz lub inne przyczyny

to obraz szatkował, pikseloza lub stop-klatka na 1-2s.

Na tyle co wczoraj oglądałem to było dobrze.

Czekam na opinie innych mieszkańców Mikołowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Odbiór w DvB-t Mikołowie jest bardzo dobry i to z wielu nadajników. Warunek, to dobra antena skierowana w odpowiednim kierunku.

W rejonie wszyscy mają anteny skierowane na Kosztowy. To zapewni Ci bezproblemowy odbiór polskiego Mux 2. Sygnał z Katowic w Mikołwie jest tak mocny, że wystarczy kawałek drutu i już gra.

Optymalnie jest teraz ustawić antenę na południe. Dzięki temu będziesz mógł złapać 2 polskie muxy ze Skrzycznego, oraz 2 czeskie paczki programów.

W sumie na jenej antenie łapie się ponad 20 programów. Odbiór w Mikołowie bezproblemowy :lol2:

"Wyższa szkoła jazdy" to programy słowackie. Istnieje możliwość odbioru 4 programów słowackich z 2 lokalizacji: Namestowo i Zilina. Antena musi być ustawiona w polaryzacji pionowej.

Ja na dzień dzisiejszy na swojej instalacji odbieram 25 programów cyfrowych w Mikołowie. Był jeszcze Mux 1 ze Słowacji na kanale 68, ale na początku tego miesiąca został wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

W salonie "Cyfry+" na mieście widziałem kilka niezłych anten, które sprawdzą się u nas w Mikołowie.

Od roku mam antenę Emme Esse i jest ona bardzo skuteczna. Testowałem wcześniej odbiór w polaryzacji poziomej i łapałem bez problemu Skrzyczne, Ostrave, Lysą Hore... Aktualnie wisi w polaryzacki pionowej i łapie słowacki mux 2 z Namestova i Ziliny. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jestem do przodu:) kupiłem w Auchanie antenę kierunkową bez wzmacniacza za około 74 zł, na pszczyńskiej tam gdzie M. Przewoznik ma sklep min z N TV kupiłem aktywny rozdzielacz na 3 TV za 80zł poskładałem do kupy i działa, chwytam MUX2 MUX3 z kosztowy, MUX 1 z Skrzycznego i jakieś czeskie programy i radia. warto dodadac ze mieszkam na mikołowskiej górcy co ułatwia odbiór.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...