Skocz do zawartości

MTV Rocks


Innuendo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MTV Rocks, czyli brytyjski kanał muzyczny nadający muzykę rockową, jak i różne jej odmiany. Nastawiony raczej na młode zespoły, powstałe w ciągu ostatnich kilkunastu lat, choć i klasyki też się tam przewijają. Dostępny m.in. w UPC, Vectrze, Cyfrze, n, itd.

 

Strona kanału: http://www.mtv.co.uk/channels/mtv-rocks

 

Kogo możemy tam zobaczyć? Muse, My Chemical Romance, Kings Of Leon, Paramore, Snow Patrol, Coldplay, Hurts, Linkin Park, Foo Fighters, 30 Seconds To Mars, Limp Bizkit, The Strokes, The Wombats, Queens of the Stone Age, Korn, Slipknot, Green Day i wiele, wiele innych.

 

Z klasyków muzyki rockowej i metalowej: Metallica, Guns N' Roses, Nirvana i bardzo rzadko pojawiają sie także (przeważnie z okazji jakiś odliczanek typu TOP 50) U2 (chociaż oni akurat byli często przed festiwalem w Glastonbury), AC/DC, Queen, Black Sabbath, Led Zeppelin, The Rolling Stones, Iron Maiden, Kiss, Deff Leppard, Genesis, itd.

 

Ramówka? Podstawowe programy to:

Morning Glory i Biggest! Hottest! Loudest!, w którch lecą klipy z ostatnich lat.

TOP 10 Biggest Tracks Right Now, czyli najnowsze i najpopularniejsze klipy w danej chwili.

Evolution Of... - czyli godzina z klipami jednego zespołu.

Poza tym jest mnóstwo odliczanek: TOP20 danego zespołu lub TOP 50 najlepszych zespołów rockowych/metalowych/punkowych, itd.

 

Ktoś ogląda ten kanał? Jak wrażenia? Czego w nim brakuje? Co się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sukcesywnie oglądam MTV Rocks wyłącznie z sentymentu do tego kanału. Kanał prezentuje przede wszystkim plejadę alternatywnego śmietnika.

Często występują wykonawcy, którym bliżej do electro niż do rockowych brzmień. Stacja za bardzo naciska na alternatywne brzmienia, a za mało skupia uwagi na wykonawcach czysto rockowych. Brakuje mi w tej stacji Hard Rocka, Metalu, Grunge oraz Britpop.

 

Reklamy na MTV Rocks, jak i na pozostałych tematycznych kanach MTV UK, przysparzają o ból głowy. W ciągu godziny wyemitowanych jest od 10 do 11 teledysków - bez komentarza!

 

Jeśli chodzi o notowanie Top 50 Guitar Legends - żenujące jest to, że telewizja ta pokazuje chyba po raz 50-ty, może 60-ty tą odliczankę. Oglądałem ją w ubiegłym roku. Zamiast układać nowe notowania, pracujący w MTV wolą się obijać, chodzić co chwilę na papieroska, jeść 2 godziny lunch niż układać nowe notowania. Kurcze - szkoda, że ja w MTV nie pracuję, bo byście mieli zapewnione co tydzień nowe notowania - było by Top 50: Punk, Top 50: Grunge, Top 50: Alternative 80's, Top 50: Old Skool Bands... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTV Rocks to jakaś przykra porażka. Kiedy jeszcze rok temu na MTV2 dało się znaleźć trochę dobrej muzyki, tak teraz to jest coś niesamowicie zepsutego. Jay-Z, rijana, eminem, standardowo się pojawiają kiedy przełączam na ten kanał. 4:3, miliony reklam. Dobrego rocka ze świeczką szukać. Polecam kanał Scuzz z Eurobirda jak ktoś słucha metalu/rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o notowanie Top 50 Guitar Legends - żenujące jest to, że telewizja ta pokazuje chyba po raz 50-ty, może 60-ty tą odliczankę. Oglądałem ją w ubiegłym roku. Zamiast układać nowe notowania, pracujący w MTV wolą się obijać, chodzić co chwilę na papieroska, jeść 2 godziny lunch niż układać nowe notowania. Kurcze - szkoda, że ja w MTV nie pracuję, bo byście mieli zapewnione co tydzień nowe notowania - było by Top 50: Punk, Top 50: Grunge, Top 50: Alternative 80's, Top 50: Old Skool Bands... ;)

 

Ja akurat to zestawienie oglądałam po raz pierwszy i powiem, że kilku gitarzystów w tej 50tce to nieporozumienie. I było też sporo braków - nie było ani Claptona ani Knopflera z Dire Straits.

Co do innych zestawień, to już chyba kilkakrotnie było TOP 50 Mega Rock Classic...w którym praktycznie żadnych klasyków nie było. :shock: było też TOP 50 Rock n' Roll Stars, w którym to umieszczono...Eminema. :roll:

Może po wakacjach dadzą coś nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to lepiej by było jakby zrobili tak: MTV Rocks UK i Hits UK, Dance UK byłyby tylko dla kraju z którego są (tak jak MTV Base UK teraz). I zrobiliby MTV Rocks Europe , MTV Dance Europe i MTV Hits Europe. :D

Nie byłoby reklam i nie leciałyby te durne brytyjskie wersje klipów oraz napewno lepsze odliczanki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to lepiej by było jakby zrobili tak: MTV Rocks UK i Hits UK, Dance UK byłyby tylko dla kraju z którego są (tak jak MTV Base UK teraz). I zrobiliby MTV Rocks Europe , MTV Dance Europe i MTV Hits Europe. :D

Nie byłoby reklam i nie leciałyby te durne brytyjskie wersje klipów oraz napewno lepsze odliczanki. :)

 

no ale generalnie to w wersji european te wspomniane kanaly przez ciebie funkcjonuja poza tym ze reklamy brytyjskie na nich leca bo tylko mtv base na te chwile funkcjonuje w wersji brytyjskiej i francuskiej a wszystkie pozostale sa dostepne w calej europie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Moim zdaniem kanał ma strasznie duży potencjał :)

Sam jestem fanem muzyki Rock i chętnie go oglądam, mam nadzieję że również pojawi się w ofercie Cyfrowego Polsatu.

Dzięki czemu będzie bardziej znany w Polsce i chętniej oglądany.

Kolejną znakomitą wiadomością jest to że nadaje w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...