Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Leżajsk / Giedlarowa


papier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się coś zaczeło się dziać i tu niespodziewanie u mnie mux1 na kanale 42 urusł w siłe i swieći z mocą 25% antena skierowana na suchą góre o tej porze nigdy niemiałem zasięgu z tej okolicy pewnie zwiększyli moc z Krosna albo nadają z Leżajska,lub poprostu dzisiejsze warunki atmosferyczne przyczyniły się do dobrego odbioru .

 

Poprawka :

Po godzinie na kanale 42 sygnał znikł a teraz znowu jest,rzeczywiście coś muszą kombinować :brawo: a mux2 jak nie było tak nadal nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jarosławiu z Przemyśla masz lepszy ja w Przeworsku spróbuje jak do domu na świeta wróce analog z Giedlarowej świecił na kawałku druta a z tymi 2kw i to z Mickiewicza pewnie lipa będzie chyba ze jest inny niż 61 kanał. Jak nie to dalej Przemyśl będe męczył mimo nie jest to docelowy nadajnik ale co zrobic jak z Giedlarowa nas w .... zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kanale 61 tv nic nie wykrywa,antene mam w kierunku Krosna pewnie dlatego nic nie znalazło z Leżajska,ale i tak mux 2 odbieram płynnie bez żadnych zaników z Kielc więc nie będę przestawiał anteny wolę mieć mux 1 i mux 2 niż dwa muxy te same z dublującymi się kanałami.

 

Szukam informacji na temat nadajnika z Suchej Góry czy czasem nie podnieśli mocy,ale nigdzie nie moge znaleść ponieważ,jak nigdy odbieram dziś mux 1 z dobrym sygnałem (w tej chwili 80%) co do tej pory było tylko wieczorem lub w nocy i to okresowo a dzisiaj cały dzień,wielkie zaskoczenie :jupi: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no i w koncu wlaczyli... na antenie pokojowej ze wzmacniaczem mam: jakosc sygnalu: Dobra, Natezenie sygnalu: tutaj sa takie kreski jak w telefonie i z 8 kresek wszystkie swieca wiec chyba max ;)

no i mamy w lezajsku 11 kanalow z czego 8 cyfrowych az ciezko w to uwierzyc ze sie w koncu doczekalismy cywilizacji na naszym za[beep]iu.. teraz trza czekac na pozostale muxy

 

pozdrawiam wszystkich

heh... wlaczyli i temat sie skonczyl.. ale jest cos takiego jak kanal PULS2 i nadaje w kolko sygnal kontrolny, z tego co wygooglowalem to znalazlem sprzeczne informacje gdyz jedne zrodla twierdza ze reguralne nadawanie rozpoczna na przelowmie lipca/sierpnia 2012 roku a inne ze juz na swieta ma cos ruszyc, ale tak naprawde nigdzie nie ma zadnych szczegolow, a ze swietami to mi sie wierzyc nie chce, ale z drugiej strony to troche chamowa ze strony PULS TV zeby zajmowac miejsce w muxie i nadawac sygnal kontrolny... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na forum Emitela docelowo są 2 możliwości: albo w końcu dogadają się z INFO FM TV (właściciel obiektu w Giedlarowej) albo Emitel wybuduje nowy obiekt nadawczy w okolicach Leżajska. Obecnie bliżej do wariantu 2, ale kto wie czy to nie taki straszak dla tamtej firmy.

Efekt pozytywny tego zamieszania jest taki że mux2 z SG wystartuje z docelowego kanału 32 z docelową mocą 100 kW już na wiosnę. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozytywnym aspektem tego dla mieszkancow lezajska i najblizszych okolic bylo by gdyby odpalili mux1 w lezajsku bo przeciez z moca2 kw to i tak nikogo ani niczego zakucac nie beda...ale to ze wczesniej niz zakladano odpala SG z pelna moca to chyba tez dobrze.. a czy napewno to zrobia ?? niebeda nikomu zaklucac analogow jeszcze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim ogniwem po uzgodnieniach tego ze Słowacją i Ukrainą była zgoda TVP na zmianę częstotliwości swoich przemienników analogowych w Bieszczadach kolidujących z ww. częstotliwością.

Tak, że sprawa jest pewna, potwierdzona przez ludzi Emitela, że dostał zielone światło do działania 8)

PS. Nadajnik w Giedlarowej miał pokryć północne Podkarpacie, stąd docelowo muszą coś zaradzić, 2 kW z miasta Leżajska to nawet nie półśrodek. Choć z drugiej strony jak ktoś chce to zawsze złapie, jak nie Suchą Górę lub Przemyśl to Święty Krzyż albo Tarnawatkę. Chodzi o to aby to wszystko grało na przysłowiowym "kawałku druta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Św Krzyż nadaje i tak o tyle wielką mocą a i teren też sprzyja temu nadajnikowi ze sygnał rozchodzi się bardzo daleko że i tak wchodzi w podkarpacie i jest idealnie odbieralny w centralnej czesći województwa a nawet zachacza o południe podkarpacia,ale tu nie oto chodzi aby sąsiednie województwo doświetlało podkarpacie,poczekajmy na zwięszenie mocy i zamianę kanału z 61 na 32 oraz podkręcenie mocy z Suchej Góry a wtedy powinno być już coraz lepiej ponieważ wydane już zostało stosowne zezwolenie na ten ruch i jak dobrze pójdzie to w lutym będziemy mieli spokój z tym że mux-em 2 a także mieszkańcy północnego podkarpacia,bo jak wiadomo oni mają nawiększe problemy z jego odbiorem,nawet gdy uruchomiony został nadajnik w Leżajsku z jego smieszną mocą doswietlającą dobrze tylko miasto i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Prawdopodobnie od września br. sygnał MUX-2 będzie nadawany z wieży za cmentarzem (Leżajsk-Giedlarowa) z mocą na początek 10 KW, z tej wieży też pójdzie MUX-1 z mocą 40 kW.

Obyś miał racje no cóż czekamy do września pażdziernika lub do kwietnia do wyłączenia sygnałów analogowych tylko ciekawi mnie czy na Baranówce wtedy też wyłączą i poprawią sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...