Skocz do zawartości

Kto kupi TVN?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że temat będzie gorący jeszcze przez wiele miesięcy, więc rozpocznijmy dyskusję w jednym miejscu :-)

 

Najpierw napiszę, że zdecydowanie szkoda, że tracimy jeden z dwóch wielkich polskich koncernów medialnych - wyróżnialiśmy się pod tym względem w Europie, nawet biorąc pod uwagę Wlk. Brytanię czy Hiszpanię. Szkoda, że jest to związane z tym, że akcjonariat nie utrzymał się w ryzach. Ciekawe zresztą będzie to, jak szczególnie rodzina Walterów będzie się odnosić do TVN w nowej sytuacji (Przecież jest fundacja, jest coś takiego jak "duch stacji", jest Piotr Walter i Edward Miszczak).

 

Przy sprzedaży stawiam w pierwszej kolejności na fundusze private equity, jeżeli te zostaną dopuszczone do kupna. To by było chyba dobre dla wszystkich, może poza samym dostępem do treści. W drugiej kolejności skłaniam się ku NewsCorp., mając na uwadze N i Sky. Rebranding w takiej sytuacji może nastąpić, a może nie nastąpić - bo jednak polska platforma jest kalką Sky w innych krajach i niewiele trzeba tu zmieniać (No właśnie - może poza samą nazwą :-) ). W trzeciej kolejności stawiam na TimeWarner, ze względu na CME. CME domknęłoby wtedy rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. Jestem też ciekaw jak wtedy wyglądałyby relacje innych firm Time Warner z Grupą TVN. Niewiele osób wie, że struktura Grupy ITI była swego czasu wręcz odwzorowaniem TimeWarner. Ciekawe, czy TVN produkowałby w Polsce kanały HBO, Cartoon Network. Bo współpraca CNN i TVN24 byłaby wtedy raczej oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma miejsca na 3 platformy satelitarne? W kraju gdzie żyje ponad 38mln ludzi uważam, że jest miejsce na 3 platformy.

Przejęcie n przez Cyfrę byłoby najgorszym rozwiązaniem dla klientów. Strzałem im w ręce i nogi. A dlaczego? Chodzi o konkurencyjność. Brak większej ilości rywali może spowodować wzrost cen usług telekomunikacyjnych.

Najlepsze rozwiązanie to wejście zachodnich przedsiębiorców z Niemiec, Anglii, czy USA. Trzymam kciuki, aby tak się stało. :D

Jednak plotki Pulsu Biznesu były prawdziwe, a tak nieustannie źle komentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zresztą będzie to, jak szczególnie rodzina Walterów będzie się odnosić do TVN w nowej sytuacji

 

Może nijak bo jak to mawiał Duńczy w Vabanku "Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój". Rodzina Walterów kilka pokoleń do przodu jest ustawiona, a E.Miszczak też już pracować nie musi i na emeryturze będzie jak król żył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivendi (Canal+) prawdopodobnie nie kupi TVN lub N bo wydali dużo na ekstraklase po drugie chcą inwestować wiecej w polski przemysł filmowy i seriale. Jeszcze mielbi wydać pieniadze np na Tvn z liga mistrzów i europejską plus wytwórnie Dremworks Paramount i 20CenturyFox bo to Tvn jest włascicielem tych praw, ITI jest spółką zalezną od Tvn . Jeszce długi N i TVN. News Corp też nie bo zmienił by się profil Tvn na prawicowy, Walter się nie zgodzi. Myslę że Time Warner kupi Tvn a Hbo przejmie prawa dla telewizji płatnej do Dremworks Paramount i 20CenturyFox. A Viviendi jeśli nie przejmie Tvn to Canal+ z Universalem i niezaleznymi filmami bedzie miał słabą ofertę filmową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żadnym Twoim zdaniem się nie zgodzę, tym niemniej może i Time Warner kupi, tego nie wiadomo. Najbardziej osłabiają mnie oceny prawicowy/lewicowy jakby to było główną osią podziału w biznesie. Jaki tam TVN lewicowy, raczej postkomunistyczny :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stacje tvn-u czeka rebranding (przebudowanie) ciekawi mnie co się stanie z fundacją "tvn nie jesteś sam".Wiem, że to tylko jedna fundacja, ale przez myśl mi nie może przejść, że mogłaby przestać istnieć. Przecież pomaga tylu ludziom, co budzi podziw wśród obywateli. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jeszcze do rebrandingu, oni dopiero się zastanawiają, kto byłby zainteresowany kupnem, tzw. badają rynek.

RTL profilo praktycznie się nie różni od TVNu, więc spokojnie TVN by się wpasował w strategię RTL.

 

Po ITI można się wszystkiego spodziewać, jak widać ich informacje nie są w 100% pewne, dlatego warto patrzeć na to wiadomości z dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stacje tvn-u czeka rebranding (przebudowanie) ciekawi mnie co się stanie z fundacją "tvn nie jesteś sam".Wiem, że to tylko jedna fundacja, ale przez myśl mi nie może przejść, że mogłaby przestać istnieć. Przecież pomaga tylu ludziom, co budzi podziw wśród obywateli. :|

Pomaga, ale i dużo kasy bierze dla siebie. Wśród rankingów zrobionych na podstawie finansów fundacji, która są jawne nie zajmuje dobrego miejsca. Przykładowo taki Caritas mniej bierze dla siebie. Nie wiem dlaczego, ale wielu ludzie postrzega wszelkiego rodzaju fundacje jako pomoc, może i nawet bezinteresowną, a to nic innego jak sposób na życie, sposób na zarabianie pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli przyjdzie ktoś nowy to będzie to Bertelsmann, 2006 roku RTL negocjował z Telewizją Polsat - nic nie wyszło jeśli teraz dostali propozycje to mogą skorzystać, w tedy raczej kanały pod marką TVN pozostały by, lecz przedstawiona była by nowa strategie. Oprócz tego RTL w Polsce nie miał by nikogo nad sobą, C+ i CP raczej nie zagrażali by im w pozyskiwaniu prawa, tak jak to robi SKY w Niemczech z którym RTL musi ciągle konkurować. Dodatkowo w budowaniu pozycji pomogła by im przygoda z ostatnich lat 20 wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...