Skocz do zawartości

Call TV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to nie jest badziewie... Po prostu jest to gra hazardowa, albo dzwonisz i trafisz za pierwszym razem, albo będziesz dzwonił, aż Tobie się skonczy kasa na koncie, i wtedy się złościsz, że są oszustami... po prostu psychika Tobie mówi, że: "Spróbuje, może mi się uda... bo nagroda kusi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac pamiętam TeleGre - jak byłem mały to lubiałem to oglądać w TVN o 9:30 . :wink: Pamiętam okres TVN Gra - kanał miałem w CP od 1 lipca 2007 roku,było jeszcze dużo teleturnieji na antenie,ostatni okres był najgorszy - Fabryka Gry,potem Music Chat czy coś w tym rodzaju,13:30 - nie pamiętam,ale chyba Wyścig po Kase,15 - Hej-nał Show 17 - Usterka,17:30 - Maraton Uśmiechu i dalej nie pamiętam,ale o 21 był Wrzuć na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Sorry za wznawianie wątku, ale napiszę w tym poście, w jakim stanie są programy call-tv.

Call-tv popsuło się strasznie w 2011 roku, kiedy TVN I TVN 7 zrezygnowały z programów Granie na śniadanie, Apetyt na kasę i Granie na ekranie. Obecnie na takich antenach jak TVP1, Tele 5 i P1 emitowane są audycje tego typu produkowane przez firmę Green Hat Studios. Jak widać - kamera jest statyczna, co do zagadek - nudne i wieją monotonią, a minusem jest to, że teleturnieje call-tv nadawane są z greenboxa(tak jak teraz Zagadkowa wyspa na T5 i P1).

Teraz jest mało teleturniejów interaktywnych tego typu, m in. Zagadkowa Jedynka(emisja w okolicy 3-4 w nocy na TVP1) i Zagadkowa wyspa(Tele 5, poniedziałek-piątek 11:30-13:15 i Polonia 1, codziennie 14:05).

Z prowadzących jest wielu sympatycznych, m in. Anna Lerczak(którą kojarzę z Dziewczyn z fortuną), Ewa Tułacz i Krisso.

Co teraz sądzicie o dzisiejszym call-tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Call-TV obecne a te dawne to piekło a niebo. Kiedyś w programach było dużo widzów, dużo gier, rozdawali dużo więcej nagród. Obecnie w programach np. z Zagadkowej Wyspy w Polonii 1 budżet waha się pomiędzy 150 a 250 zł, kiedyś budżet na program dochodził nawet do 15-20 tysięcy złotych (ostatnie programy Telemedia w Polsce czy też ITI). Ale wtedy była moda na zdobywanie pieniędzy w telewizji, widz trafiał na otwartą linię, podawał poprawne rozwiązanie i wygrywał nagrodę. Dzisiaj bywa, że jedna gra trwa przez godzinę w programie trwającym 90 minut, co jest znaczną przesadą. Czy aż tak bardzo nie ma z tego zysków? Dzisiaj modę zdobywają programy takie jak Klejnot TV, gdzie wciska się podróbki biżuterii Svarowskiego, jak to głosi napis na ekranie. Spójrzcie np. w komentarze pod pozycją Klejnot TV na telemagazyn.pl, tam ludzie opisują swoje "wrażenia" związane z tym programem. Też mocną pozycję mają wróżki z "Tajemnic Losu" i z Ezo TV, programy potrafią trwać po 2-3 godziny, nawet wprowadzają pilne SMSy, gdzie za 45 zł od razu można dowiedzieć się, co się stanie w przyszłości. Kiedyś Call-TV miało mocną pozycję w dużych stacjach, emitowano w daytime o godzinie 11-12 w TVN, w TVN7 po 13, w Polsacie rano, nawet w Czwórce (do 2013 roku) emitowano program po godzinie 14. Zrezygnowali z tego, bo topniała liczba graczy.  Jestem pasjonatem tych programów od 2002 roku (jako mały oglądałem Tele Grę w TVN - teleturniej studyjny, ale można było też brać udział w konkursie SMS), oglądałem ich bardzo dużo, w ostatnim okresie (ostatnie dwa lata) moje zetknięcie z tymi programami ograniczyło się do minimum, może to przez poziom prezentowanych programów, który waha się - raz reżyserowie przygotowują świetne programy, a za kolejnym razem przygotowują taki program, że nie da się tego oglądać. Chciałbym doczekać dobrych czasów, gdy programy wrócą do dużych stacji i widzowie znowu będą dzwonić, ale wątpię.

 

Ania Lerczak dalej prowadzi program to jest fenomen i świetny styl prowadzenia, mimo lat nie pogorszyła się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że powiedzmy wprost... legenda call tv Ewa Tułacz definitywnie rozstaje się z tego typu teleturniejami chciałbym zapytać się was jak ją wspominacie. Ja będę ją wspominał z utarczek z reżyserką, ciepła w czasie oczekiwań na graczy jak i samego kontaktu z nimi, oraz bardzo ładnej przezencji (i to nie tylko od strony bardzo dobrze dobieranych strojów) przed kamerą którą wyglądała na bardzo elegancką i co najważniejsze sympatyczną osobę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po prostu tych programów w pewnym momencie było za dużo, był przesyt w ramówkach, ludzie znudzili się tym, więc zniknęło to z kanałów telewizyjnych. Teraz chyba tylko Polonia 1 i Tele 5 emitują call-tv. Poza tym w takim gatunku nie ma też za bardzo pola do wprowadzania jakiś urozmaiceń programu czy czegoś w tym rodzaju, przez co praktycznie wszystkie te programy wyglądały bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

A ja się z Wami kompletnie nie zgodzę. 

1. Żaden badziew to to nie był. Badziew to jest teraz w postaci paradokumentów i pogarszającej się, wręcz sztucznej i przesłodzonej, jakości seriali. 

 

2. Nie. Ludziom się to nie znudziło, i w sumie nie rozumiem takiego podejścia. Za dużo to jest sportu w telewizji, i to już faktycznie można uznać za badziew, bo w przeciwieństwie do teleturniejów, widz nie bierze w tym udziału. 

 

3. Nic dodać, nic ująć @rafpolsat. Mogę się tylko pod tym wszystkim  podpisać. Zastanawia mnie dlaczego tych programów już nie ma. Liczę na to, że wrócą z powrotem na wizję. Do dziś pamiętam nie tak dawno te ranki na TVNie i Polsacie, południa na TV4 z Panią Anią, czy takie na przykład TVN Gra (choć jak tak teraz patrzę na to jaki był tam poziom, to może i dobrze, że skończyli emisję. Szkoda, bo program miał naprawdę super potencjał). 

Moim zdaniem nic nie zapowiadało na likwidację tych programów. Moim zdaniem do dziś powinny one być, bo lepsze to niż oglądanie w kółko tych samych nudnych wiadomości, paradokumentów czy sportu. Ktoś może wie gdzie można teraz takie programy zobaczyć na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lannan napisał:

 

2. Nie. Ludziom się to nie znudziło, i w sumie nie rozumiem takiego podejścia. Za dużo to jest sportu w telewizji, i to już faktycznie można uznać za badziew, bo w przeciwieństwie do teleturniejów, widz nie bierze w tym udziału. 

Wydarzenia sportowe ogląda po kilka milionów osób w kanałach ogólnych, a nawet w stacjach tematycznych to są też niekiedy wyniki kręcące się wokół miliona. Natomiast jedyny kanał tematyczny poświęcony call-tv padł po niecałych 3 latach. Do tego te programy nie miały ostatnimi czasy zadowalającej oglądalności, więc tak - znudziły się one widzom. Gdyby tak nie było, to nadal to byłoby obecne w Polsacie czy TVNie.

 

Zaś porównywanie do tego sportu... nie chcę nic mówić, ale w transmisjach sportowych nie ma czegoś takiego jak "w kółko to samo". Każde zawody są inne, każdy konkurs skoków narciarskich na przykład. Zresztą wiadomości też nie są ciągle te same, to akurat jest jeden z najbardziej zmieniających się programów, jeśli chodzi o treść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...