Skocz do zawartości

Kanały sportowe z Badra 4


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak dla "jaj" podjechałem dziś na Badra a tu proszę jaka niespodzianka. Najśmieszniejsze, że w związku z lekkim zachmurzeniem złapałem tylko dwa tp. z czego jeden to właśnie 12130V. I to mimo słabego sygnału to dało się normalnie pooglądać, lekko przycinało raz na kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem jak u innych osób ale Ja na toroidalnej T90 ustawionej centralnie na 33 east mam straszne zakłócenia sygnału na BADR 4 np na MBC i Dubai Sport sygnał co chwilę zanika i wraca. Zbiegło się to z uruchomieniem Astry 2E i ją obarczam za zakłócenia.

 

Już sprawdziłem na innym konwerterze i jest to samo i na krótkim kablu miernikiem sprawdzałem także już nie mam co sprawdzać. Mam pojawiający się sygnał bez błędów BER lub z ich małą ilością i za ułamek sekundy sygnał ucieka z na przykład 7db i pojawiają się ogromne błędy BER i nie ma lock i tak się dzieje w kółko bez przerwy pojawia się sygnał i znika co ułamek sekundy. Kanały były wszystkie z Badr 4 bez zakłóceń do czasu uruchomienia tego syfu zwanego astra 2e.

A i jeszcze jedno , te zakłócenia sygnału nie są przez całą dobę ale przez większość dnia czyli synał się czasami uspokaja i jest bez błędów ale rzadko w ciągu doby.

 

Jak będzie z 15 stopni na zewnątrz to ustawie badr4 centralnie i zobaczymy co będzie. T90 centralnie to odpowiednik sygnału np famavala 110 cm więc jak wtedy dalej tak będzie to już nie będę wiedział co z tym zrobić.

 

Czy na małych antenach do 90 cm u kogoś pojawiły się takie problemy z odbiorem badr 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed uruchomieniem Astry 2E miałem odbiór MBC około 5,2 db i Dubai Sport około 6,5db i wiele innych transporderów choć niektóre bez zapasu na złą pogodę i co ciekawe po uruchomieniu 2E sygnał na MBC zwiększył się do 7 db a Dubai Sport został 6,5db ale pojawiły się przez większość dnia zacięcia w odbiorze pomimo mocniejszego sygnału na MBC ! Zmieniłem lnb i sprawdziłem na krótkim kablu miernikiem i sygnał co ułamek sekundy ucieka i BER szaleje w górę i dół. To wczesniej miałem na MBC 5,2 db i odbiór bez zacięć a teraz mam 7 db i ciągłe zacięcia.

 

Na jakiej pozycji dokładnie jest ta Astra 2E bo podobno na 27.8 e i coś mi się wydaję że jest za blisko Badra 4 a przecież zajmują te same zakresy. Czyżby mocniejszy sygnał z 2E zakłócał słabszy z Badr 4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Włączyli tr.12,643 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK -platforma z Tunezji:
Tunis TV National 1, Tunis TV National 2, Hannibal TV, Aljanoubia TV a Attessia TV oraz radiowe
Radio Tunisie National, Radio Tunisie International, Radio Tunisie Culture a Zitouna Tunisie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...