Skocz do zawartości

DVB-T RADOM


bezniku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenie 1: jakiś no name, ale przynajmniej dołączony jest do niego jakikolwiek soft

Urządzenie 2: w zestawie nie ma softu do oglądania TV, musiałbyś coś ściągać i kombinować, a jak się na tym nie znasz, to natychmiast utkniesz.

 

Radom: DVB-T nie jest tam dostępne. Jedyna szansa to sygnał z Raszyna, ale musiałbyś mieć rewelacyjne warunki i porządną antenę.

 

11 lipca rusza testowo MUX II z Przysuchy (oficjalnie 31 licpa), czyli pojawią się kanały Polsatu, TVN-u, TV Puls i TV4/TV6. TVP nadal nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W Zwoleniu to spokojnie moim zdaniem powinieneś mieć sygnał z nadajnika RTCN Kielce/Św. Krzyż z mocą 50 kW lub z nadajnika RTCN Dęblin/Ryki z mocą 20 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam!W Radomiu bez problemów odbieram cały pakiet dvb-t z Raszyna na antenie kierunkowej ATX (drabinka)już od 2lat!sygnał mam podzielony na 3 telewizory i odbior jest super!niebardzo rozumiem dlaczego inni mają problemy z poprawnym odbiorem???mieszkam kilometr od centrum w stronę Michałowa.pozdro. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Odbieram na antenie ATX-55, dodatkowo prócz kanałów cyfrowych całkiem nieżle "wyłapuje" kanały analogowe z Raszyna(najsłabiej TVP1ponieważ nadaje na 11kanale,którego atx nie ma w zasięgu 21-69)jest TV Puls analogowy,którego próżno szukać w analogu z Przysuchy czy Św.Krzyrza!

 

reszta jest także tv puls i tv 4,polsat i tvn!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Radom, XV-lecie. Na dachu domku mam jakąś antenę siatkową "no name", kupioną parę lat temu w markecie. Wycelowałem ja na Raszyn, podpiąłem tuner Signal HD-507 i do odbioru nie mam zastrzeżeń. Nawet jak była testowa transmisja Polsat HD z PKiN, to wieczorami szło bez przycięć. Zatem z dachowej anteny, jeśli tylko nie ma jakiejś dużej przeszkody po drodze, w Radomiu i okolicach śmiało można wszystko z Raszyna odbierać.

Z Przysuchy na razie leci tylko jeden mux, więc nie ma sensu tam anteny kierować. Zresztą i tak z Przysuchy łapie, pomimo ustawienia anteny bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

@Pepek94 uzupełnię Twój post tym, że po 17 czerwca 2013 emisja MUX-3 z wersją TVP Info/Warszawa w DVB-T będzie z RTCN Kozłowiec k. Przysuchy, oraz, że MUX-3 z wersją TVP Kielce na k.47 ze Św. Krzyża z mocą (nieoficjalną 150kW). Także odbiór DVB-T wszystkich 3 Muxów powinien być bezproblemowy w Radomiu. W chwili obecnej również można oglądać 3 Muxy w Radomiu z Raszyna, zaś nadajnik w Raszynie "sieje" dalej na południe od Radomia, aż do granic miasta Skarżyska-Kam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pepek94 uzupełnię Twój post tym, że po 17 czerwca 2013 emisja MUX-3 z wersją TVP Info/Warszawa w DVB-T będzie z RTCN Kozłowiec k. Przysuchy

 

Jak widać się nie sprawdziło. MUX3 z Przysuchy będzie nadawany w wersji Łódzkiej, dla rejonu Opoczna. Dla samego Radomia przewidziano uruchomienie nadajnika z lokalizacji Radom/Wacyn, która znajduje się blisko miasta. Kanał 42, moc 50kW erp.

 

Docelowo to tak ma wyglądać:

Przysucha / Kozłowiec

26 - MUX3 - 10kW H TVP Łódź

30 - MUX1 - 50kW H

37 - MUX2 - 50kW H

Radom / Wacyn

42 - MUX3 - 50kW H TVP Warszawa

 

Obecnie to wygląda następująco:

Przysucha / Kozłowiec

30 - TVP2 - 100kW H

37 - MUX2 - 50kW H

47 - TVP1 - 100kW H

50 - MUX1 - 50kW H

57 - TVP INFO - 100kW H

60 - Polsat - 100kW H

Radom / Wacyn

53 - TVN - 1kW H

Radom / Komin CM Północ

31 - TV Mobilna - 5kW V

Radom / Komin CM Południe

31 - TV Mobilna - 3kW V

34 - TV 4 - 1kW H

 

DVB-T, Analog

 

Przy takiej mocy, dla większości mieszkańców to będzie raczej obojętne w którym kierunku będzie skierowana antena, ponieważ sygnał i tak będzie bardzo silny. Dla osób które mieszkają między Radomiem a Przysuchą może to sprawić trochę kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Krzysztofie. Ano się nie sprawdziło. Mam do Pana pytanie: Czy ma Pan informacje jak będzie wyglądała sprawa z nadawaniem Mux-3 ze Św. Krzyża? Na kanale 47 w Mux-3 będzie wersja TVP Kielce?! natomiast w Mux-1 k.30 (mowa o Św. Krzyżu) będzie TVP Kraków czy inna wersja TVP Info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale 47 będzie TVP Kielce, niestety nie wiem co się znajdzie na MUX1. Trzeba poczekać jak któryś z lokalnych nadawców poinformuje o tym.

 

Małopolska, Śląsk i woj. Łódzkie są dosyć dobrze doświetlone z obecnych nadajników, także jeżeli będzie coś uruchamiane to może raczej TVP Lublin, TVP Warszawa bądź TVP Rzeszów. Nie wykluczam jednak obecności TVP Kraków, wkońcu jeszcze w latach 90 ośrodek Krakowski i Kielecki pracowały wspólnie i być może ktoś chciałby odświeżyć dawne tradycje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...