Skocz do zawartości

Jaki tuner DVB-T do komputera/laptopa (USB)?


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam oddzielny temat, żeby nie gryzło się z "poważnymi" tunerami do telewizorów :)

 

To jaki ktoś może polecić z własnego doświadczenia?

Do tej pory znalazłem m.in.:

1. Not Only TV Tuner LV5TQUBE (cena ~ 100zł) - opinie różne, są też sygnały o przegrzewaniu się

2. Technisat AirStar TeleStick 2 USB DVB-T (cena ~ 160zł) - opisy wyglądaja zachęcająco, ale brak opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te to oczywiście znam :)

Też szukam jakiegoś dobrego sprzętu do laptopa, o AirStar znalazłem tylko to viewtopic.php?f=112&t=18011

Niestety nie mamy tu na razie żadnych wniosków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Instalacja (na netbooku z W7 Starter) sterowników i programu DVB Viewer TE2 z załączonej płyty - bez problemów. Działa - na załączonej antence wyszukał programy z Mux2. Szczegóły później, muszę potestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

a testował ktoś media techa MT4161? ja mam nieco większy stacjonarny sprzęt tej firmy (MT4160), ale widziałem że mają w ofercie tuner do laptopa. Jeśli chcecie mieć tv na kompie stacjonarnym to też polecam 4160, bo przez złącze hdmi można go podłączyć do monitora odpowiednim kabelkiem i nie mulić kompa. Kiedyś kilka lat temu miałem tuner tv w kompie, ale to non stop się wieszało. Teraz mi takie rozwiązanie nie potrzebne, więc nie jestem bardzo obeznany w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mase tego na allegro.

Polecam forum Emitel-a.Tam znajdziesz więcej informacji.

Ja Mikelosky myślimy :lol2: ze tuner fajny ale:

- moze miec problemy z nagrzewaniem sie

- wejście na "normalna" antenę tylko przez przejściówkę a jak ja zgubisz to 10zl w plecy (plus koszt wysyłki na allegro)

Wszystko to co tu pisze oparte jest na wypowiedziach forumowiczów, nie posiadam tego tunera - ale mam laptopa który mocno grzeje urządzenia podłączone do USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tuner LEADTEK WinFast DTV Dongle H

Ja go kupiłem za około 100 zł , odbieram na nim wszystkie kanały, które są obecnie w DVB-T w Polsce. Odbieram te wszystkie kanały na małej antence dołączonej do zestawu.

Do tego jest hybrydowy (czyli odbiera również tv analogową)

W zestawie był również fajny pilot, trochę wielki, ale za to dużo funkcji.

Jedyny minus to dołączone oprogramowanie, ja oglądam tv na Windows Media Center i jest ok :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chcialbym prosic Was o rade przy zakupie tunera USB do laptopa pod win 7 64 bit.

Do wydania +/- 200 zl.

Zalezy mi oczywiscie na obsludze dvb-t.

Nie chcialbym miec jakis problemow z odbiorem tv w Katowicach.

Do tego jakas antenke jak mozecie polecic (z zestawu chyba na duzo sie nie nada).

Z uwagi,ze nie ogladam za duzo tv nie mam zadnych kablowek, satelit, itd. Moze w przyszlosci..

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja polecam wszystkim tuner pod USB który sam używam Media-Tech MT4161, sprawuję się bardzo dobrze, sygnał jest dobrej jakości i bardzo stabilny (oczywiście po podłączeniu normalnej anteny), jest on w zestawie z total media które jest bardzo przyjemne dla użytkownika, no i cenowo wychodzi bardzo fajnie już od 60zł można wyhaczyć w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

za 200 zł masz w czym wybierać. Za niewiele ponad połowę tego kupisz np. Evolve Venus na USB. Sprzęt ma wbudowane dwa tunery także za tą cenę to naprawdę niezła propozycja. Jedyny minus to 2GB RAM-u przy odbiorze HD DVB-T, ale jak masz Windowsa 7 to pewnie spełniasz ten warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...