Skocz do zawartości

DVB-T w Bochni i jej okolicach


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś się bawić DVB-T w tej okolicy ? Co mógłbym odebrać i skąd ? No i jakie są ostateczne daty i namiary na Chorągwice skąd odbieram analog ?

A przy okazji są u mnie już zaplanowane jakieś wyłączenia ?

Planuje na jesień zakup tunera i chciałbym wiedzieć jak to będzie wyglądało na moim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k23 - Tarnów - G.Św.Marcina - 50kW H - MUX2

k61 - Rabka - Luboń - 1kW H - MUX2

k61 - Szczawnica - Prehyba - 5kW H - MUX2

k64 - Kraków - Chorągwica - 63kW H - MUX2

 

Nadajniki mogą zostać uruchomione jeszcze w połowie przyszłego miesiąca.

Na MUX3 nawet nie licz. Będzie nadawany kierunkowo na Kraków z mocą 2kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czystej ciekawości zapytam: 2 kW to gdzie dotrą z Wieliczki? Azory chociaż pokryją?

pytam bo aktualnie mieszkam 17 km w linii prostej (widzę z okna nadajnik) od nadającego muxy z mocą 1.9 kW i nie da się tego obejrzeć przy antenie pokojowej, wymaga anteny zewnętrznej, a mieszkając przy ul. Wrocławskiej na poddaszu jednego z bloków, analogowa tv miałem w bardzo tragicznej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland - kilka miesięcy temu plany uległy zmianie. Obecnie jedyny najbliższy nadajnik MUX3 to będzie Kraków na k48 z mocą 2kW. Niestety będzie kierunkowo na Kraków, choć po wyłączeniu analogu z Gubałówki to może się nieco zmienić.

 

@zuk87 - sygnał spokojnie obejmie całą aglomerację, prócz Bochni, Dobczyc i Myślenic.

 

Jak tylko zostanie upubliczniony harmonogram wdrażania MUX1, przydział kanałów będzie wyglądał następująco:

k25 - Kraków - Chorągwica

k32 - Rabka - Luboń

k45 - Tarnów - G.Św.Marcina

k45 - Szczawnica - Prehyba

 

Przy okazji mogą zostać zmienione częstotliwości niektórych stacji analogowych, albo będą wyłączane.

PS. TV Puls na k.27 nie będzie wyłączane. Na niektórych obiektach uruchamia się DVB-T nawet na sąsiednim kanale.

 

---

 

Do oglądania słowackiej DVB-T potrzebna jest odrębna antena ustawiona w polaryzacji pionowej (ustawiona w pionie). Niestety słowacy nadają z małymi mocami, dlatego mogą być problemy.

 

Na k40 masz: Markiza, Doma, TV Joj, Joj Plus

Na k54 masz: STV 1, STV 2 i STV 3 - okazjonalnie nadają transmisje HD.

 

Oba multipleksy nadają z mocą 15,85kW z Bardejowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie da się odbierać. Najpierw sprawdź czy odbierzesz nasze mux-y ze Skrzycznego. Jak Ci się uda to możesz spróbować z czeskim nadajnikiem z Lysej Hory koło Ostrawy właśnie na tym samym kanale co nadawany był analog. Ale to zależy od tego co masz po drodze na zachód.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam,

 

Chciałbym odświerzyć temat. Jestem z Muchówki trzy kilometry od Trzciany a ok 15 od bochni na południe od niej.

 

Czytałem ten temat i dowiedziałem się ze MUX3 jest puszczony kierunkowo tylko na Kraków i to ze słaba mocą. a ja mieszkam w przeciwną stronę niż puszony sygnał Tak więc ja nie mam praktycznie szans na chwycenie sygnału ?

 

Zastanawiam się bo łapię na zwykłej starej siatkowej antenie MUX1 i MUX2 i miałem zmieniać antenę na kierunkową żeby ten MUX 3 złapać ale czy w takim wypadku jest sens ?

 

Albo może jeszcze prościej, ktoś z naszych okolic odbiera MUX 3 z chorągwicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwcześniej w pierwszej połowie przyszłego roku, czyli w okresie kolejnych wyłączeń analogu, MUX3 ma zostać przeniesiony na kanał 50, a jego moc podniesiona.

 

Obecnie nie ma innej możliwości odbioru MUX3 za wyjątkiem Krakowa (kanał 48) i północno zachodniej Małopolski (kanał 51).

 

Te same programy za wyjątkiem TVP2 HD są dostępne niekodowanie z satelity Astra 19.2E, a TVP Polonia i Kultura z Hotbird-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam,

 

Chciałbym odświerzyć temat. Jestem z Muchówki trzy kilometry od Trzciany a ok 15 od bochni na południe od niej.

 

Czytałem ten temat i dowiedziałem się ze MUX3 jest puszczony kierunkowo tylko na Kraków i to ze słaba mocą. a ja mieszkam w przeciwną stronę niż puszony sygnał Tak więc ja nie mam praktycznie szans na chwycenie sygnału ?

 

Zastanawiam się bo łapię na zwykłej starej siatkowej antenie MUX1 i MUX2 i miałem zmieniać antenę na kierunkową żeby ten MUX 3 złapać ale czy w takim wypadku jest sens ?

 

Albo może jeszcze prościej, ktoś z naszych okolic odbiera MUX 3 z chorągwicy ?

Po pierwsze MUX3 jest puszczony kierunkowo nnie tylko na Kraków ale i na zachód i północ od miasta. My (czyli widzowie z obszarów na wschór od Krakowa) musimy poczekać razem z południowymi regionami mniej więcej do wyłączenia analogu...w regionie czyli do 20 maja. Co do odbioru to poprawny odbiór (jadąc z Krakowa w kierunku Łapanowa) kończy się na miejscowości Trąbki tj. bodajże gmina Biskupice jednak strzępki odbioru są dostępne w miejscowości Leszczyna i na północnych obrzeżach Trzciany. Niestety odbiór ten jest na poziomie kilku procent. Radzę więc poczekać z decyzją te kilka miesięcy i nie kupować czegoś co potem będzie nieprzydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Przepraszam za kolejnego posta pod postem ale chciałbym się zapytać jak wygląda sytuacja z odbiorem multipleksów w rejonie powiatu bocheńskiego na stan obecny? U mnie niestety nie da się odebrać nic poza multipleksami puszczanymi z Chorągwicy a szkoda bo chętnie odebrałbym kanały chociażby ze Świętego Krzyża czy Kosztowów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W rejonie Bochni pojawiły się ostatnio przekazy kieleckiego MUX3 oraz krakowskiego MUX8 i o ile z pierwszego można się cieszyć o tyle z drugim są problemy i to już w odległości 22 km od nadajnika w linii prostej. Za analogowej Jedynki raczej tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem stwarza jedynie jakość sygnału, bo siła sygnału jest w miarę akceptowalna i wynosi 69 procent, zaś jakość to z kolei 58 procent.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu, w dodatku zamieszczoną jako cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na stan obecny odbiór MUX8 nieco się u mnie poprawił, choć czasem muszę poprawiać antenę, gdy jakość sygnału obniży się poniżej normy, jaką jest 70 procent. :)

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...