Skocz do zawartości

Opticum X80


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobny problem z ty tunerem ,kilka razy było tak ,że nagle obraz znikał z telewizora a tuner nie reagował na żadne przyciski pomogło wyjęcie wtyczki sieciowej i jej ponowne włączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Dziękuję za udział w dyskusji oraz za porady i sugestie odnośnie mojego pytania.

Zamykając swój wątek chciałem poinformować, iż nabyłem linboxa f16. Nie będę się rozpisywał na temat moich spostrzeżeń, gdyż nie jest to tematem tego wątku. W razie pytań chętnie podzielę się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam ciepło

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam problem z przekazywaniem dźwięku z dekodera Opticum X80 HDmi. Kablem HDMI podłączony jest do monitora (pod DVI), ale z racji, że w monitorze nie ma głośników, to dźwięk puściłem przez wyjście audio (RCA) do głośników komputerowych (z przejściem na Jack 3,5mm). Jednak gdy włączy się już jakikolwiek kanał, dźwięku prawie nie ma. Jedyne, co można usłyszeć (i to gdy rozkręci się głośniki i głośność dekodera na max), to szum ze śladową ilością tego, co powinno być słychać. Próbowałem także na innym kablu dźwiękowym oraz na słuchawkach - żadnej poprawy. Spróbowałem też z drugim, takim samym dekoderem - identyczna sytuacja. Pomyślałem, że może dekoder, kiedy podłączone jest HDMI, puszcza dźwięk tylko i wyłącznie z tego gniazda, a RCA już ignoruje. Niestety nigdzie nie znalazłem na to potwierdzenia. Co może być przyczyną i co mogę w tej sprawie zrobić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest tuner SD więc nie ma złącza HDMI na tylnej ściance - jeżeli chodzi o obraz to jest scart i cinch video ,jeżeli chodzi o dźwięk to cinch stereo oraz cyfrowe elektryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ma możliwości obsługi tego dekodera bez pilota , jeżeli świeci się niebieska dioda a pilot w ogóle nie reaguje ,to oznaka że tuner się zawiesił .Trzeba wyciągnąć wtyczkę z sieci i włożyć ponownie wtedy tuner przejdzie do stanu czuwania i pilot powinien działać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten tuner ,używam go obecnie do Cyfry + a póxniej mam zamiar oglądać na nim pakiet MTV Unlimited i muszę powiedzieć że wcale nie jest taki zły jak to niektórzy piszą pilot wcale nie tandetny nie trzeba tak idealnie kierować w czójnik żeby przełączyć kanał ,menu fajne szybko chodzi ,szybko przełącza kanały ,co do zawieszania się to prawda wczoraj mi się zawiesił ale uprawnień do karty nie gubi ,i dioda niebieska na przednim panelu raz się świeci a raz nie ,ogólnie może być obraz SD dobrej jakości ważne że ma tryb RGB .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obrazu nie można mieć większych zastrzeżeń jest żywy i konturowy,kolory mocno nasycone ,ogólnie patrząc na cenę jest w miarę OK ,może te nowsze egzemplarze z wyjściem HDMI są bardziej stabilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, dzisiaj zakupiłem dekoder ORTON X80 Hdmi (To chyba to samo co Opicum) i chciałbym oglądać na nim cyfrę lecz gdy wkładam kartę (kartę kodowaną przez Conax, są to karty Clone+) wyskakuje napis "niepoprawna kart" i w tym momencie nie mam pojęcia o co chodzi i jak rozwiązać ten problem :?

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, spróbuj usunąć wcześniej zapisane kanały. Jak tak miałem w X403.

 

Natomiast na X80 mam następujący problem: po włączeniu dekodera pojawia się komunikat o nowych kanałach. Akceptacja prowadzi do skanowania satelity, jednak po ponownym uruchomieniu pojawia się taki sam komunikat.

Czy ktoś wie jak to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...