Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

W skrócie - bo mogą. De facto redakcje TVN24 i "Faktów" TVN są osobnymi, chociaż w jakimś tak stopniu pracują ze sobą razem i współpracują.

 

Ale nie są oni jedyni. W rządowej TV jest dokładnie tak samo. Można to łatwo zaobserwować na różnych konferencjach, gdzie pada ograniczenie np. jednego pytania na redakcję i zaraz wyłania się TVP Info, portal TVP.info, TVP Warszawa etc. I zamiast jednego, pytań mają kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba zorganizowania debaty w takiej formie przejdzie do historii. Zawsze debata była organizowana przez największe stacje telewizyjne przy współpracy ze sztabami kandydatów na najwyższy urząd w państwie. Tymczasem tuż po I turze wyborów część mediów bez konsultacji z kimkolwiek ogłosiła datę debaty i kazała się na nią stawić. Dlatego od zawsze piszę tu, że ten nadawca w mojej ocenie to dokładnie taki sam ściek jak i TVP Info. To była jawna próba ustawienia się po stronie jednego z kandydatów. Robi to stacja, która uważa się za lepszą od TVP. 

 

Zwróciliście uwagę na format debaty TVN, Onetu i reszty? Np. telefony od widzów ? Ciekawe jakie pytania od widzów TVN-u dostaliby obydwaj kandydaci... Telefony od widzów zdecydowanie tak, ale moim zdaniem tylko od widzów trzech stacji, aby każdy kandydat miał szansę odpowiedzieć na trudne pytania

 

Warto zwrócić uwagę, że tylko Polsat był zainteresowany zorganizowaniem wspólnej debaty prezydenckiej, dającej równe szanse obu kandydatom (dziennikarze trzech stacji, itp). 

 

TVN próbował zrobić hucpę dokładnie taką samą, jaką próbuje zrobić TVP. 

 

Obie te telewizje powinny moim zdaniem zobaczyć teraz od Polaków środkowy palec. Niestety, wielu widzom takie standardy odpowiadają, jarają ich, cieszą. To jest najbardziej przykre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP również ogłosiła datę swojej debaty nie pytając sztab Trzaskowskiego czy weźmie w niej udział więc na wyrost jest pisanie że to przejdzie do historii. Trzaskowski do dziś się nie określił tak jak nie określał się Duda w przypadku TVN. Wygląda więc na to ze to raczej norma, że wyznaczają datę, zapraszają a potem są rozmowy. Po prostu sztab Dudy chciał mieć jakiś pretekst by jego kandydat sie nie pojawił. Mam szczerze nadzieję, że teraz debata TVP zostanie olana.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jaszek napisał:

Próba zorganizowania debaty w takiej formie przejdzie do historii. Zawsze debata była organizowana przez największe stacje telewizyjne przy współpracy ze sztabami kandydatów na najwyższy urząd w państwie.

Cofnij się do roku 2015. Wtedy była oddzielna debata w TVN i TVN24, na którą przyszedł urzędujący wówczas Prezydent Komorowski i kandydat na to stanowisko Duda. Nie wiem co stoi na przeszkodzie aby zorganizować osobną debatę? Im ich więcej tym lepiej dla demokracji.

 

57 minut temu, jaszek napisał:

 bez konsultacji z kimkolwiek ogłosiła datę debaty i kazała się na nią stawić.

Można to różnie interpretować. Jednak tak samo są zapraszani rozmówcy do programów publicystycznych. I nikt nie mówi o dyktacie :) Mało tego redakcje dobierają tematy rozmowy.

Dlaczego zatem kandydat na Prezydenta ma być inaczej traktowany? To powinien być zaszczyt dla kandydata że telewizja chce pokazać szerokiej publiczności jego poglądy. Brak chęci udziału w debacie to dla mnie brak poważania wyborców.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bushiken napisał:

TVP tez nagle się zgodzi na wspólną debatę a nie tylko Holecka, Rachoń i Ogórek??

O TVP pisałem wielokrotnie. Zresztą forumowicze dają temu wyraz w wątku o TVP. A tu cisza. Dlaczego? Ta stacja ma jakiś parasol ochronny? Więc skoro tu pusto piszę jaki to moim zdaniem ściek jest, bo chyba mi wolno. Czy jednak akurat o TVN mi nie wolno?

17 minut temu, dvbtowiec napisał:

Dlaczego zatem kandydat na Prezydenta ma być inaczej traktowany?

Bo ma prawo mieć zaplanowane rzeczy w przód. I dotyczy to każdego kandydata. Debata powinna być więc jedna i tuż przez II turą, tak jak zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jaszek napisał:

O TVP pisałem wielokrotnie. Zresztą forumowicze dają temu wyraz w wątku o TVP. A tu cisza. Dlaczego? Ta stacja ma jakiś parasol ochronny? Więc skoro tu pusto piszę jaki to ściek jest, bo chyba mi wolno.

Akurat tematu o TVP nie śledzę, te o TVN i TVN24 też dopiero od 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Cofnij się do roku 2015. Wtedy była oddzielna debata w TVN i TVN24

To była w praktyce jedna i ta sama debata, podzielona na dwie części, w telewizjach prezentujących niezwykle podobne punkty widzenia wówczas. To wtedy właśnie prezes TVP Braun kłaniał się w pół w holu TVP.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ipo

 

Gdy kiedyś będziesz startował na ten urząd, czego Ci życzę szczerze, też będziesz unikał miejsc, w których będą chcieli Cię z premedytacją sprowadzić do parteru na oczach milionów widzów. I nie jest argumentem dla mnie to, że Trzaskowski był w  TVP. Akurat debata TVP prowadzona przez Adamczyka miała format bezpieczny dla każdego z kandydatów. Tu planowano młóckę, taką samą jak TVP w Końskich, czy jak tam się nazywa ta miejscowość.

 

Dzisiaj po prostu dziennikarze mają inny cel - pomóc i/lub zaszkodzić jednemu z kandydatów. Tylko, że to wtedy nie są dziennikarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i osobiście żałuję że debata się nie odbyła. Redakcje mogły zastosować formułę:

- kandydat obecny

- puste krzesło.

 

Pytania powinny padać do obydwu kandydatów, a w czasie odpowiedzi kiedy pada pytanie do kandydata nieobecnego, powinno się puste krzesło pokazywać i odliczać milczący czas.

Byłoby to bardzo wymowne :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Ale jakie to ma znaczenie? Będziemy już analizować punkty widzenia telewizji?

A dlaczego nie? Pamiętasz debatę z 2015 roku, w której jeden z kandydatów po nieznanym dla siebie pytaniu od prowadzącego debatę wyciągnął nagle karteczkę z odpowiedzią?

Teraz, dvbtowiec napisał:

Byłoby to bardzo wymowne :)

Dokładnie. A jaka radość dla widzów konkretnej stacji. Pacz! Ale orka! O ja cię nie mogę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie rozbawiles, że normalnie dzień mi Jaszku drogi zrobiłeś. Debata TVP była pelna stronniczych pytań i wszystko pod kandydata który obecnie sprawuje ten urząd. Pytania po części zaczerpnięte ze spotu tego kandydata. Polecam poszerzyć horyzonty i sobie to sprawdzić, gdzieś jest filmik porównujący te pytania i spot, poza tym i to już chyba sam Bosak powiedział wprost podczas debaty, że pytanie chociażby o komunię mialo "dowalic" Trzaskowkiemu. TVP to samo zlo i więcej debat w tym miejscu jest pomyłką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdy kiedyś będziesz startował na ten urząd, czego Ci życzę szczerze, też będziesz unikał miejsc, w których będą chcieli Cię z premedytacją sprowadzić do parteru na oczach milionów widzów

 

Wystarczy miec coś do powiedzenia (czytaj prezentować odpowiedni poziom intelektualny) i przestaje być to problemem.

Ja czytając @jaszek zaczynam rozumieć wreszcie pojęcie "symetryzm"... ;)

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...