Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tego można nie wiedzieć? 

 

 

Jak widać po wypowiedziach kilku osób - można. Tak trudno to zrozumieć? 

Wytłumaczę łopatologicznie bo widzę, że inaczej do niektórych nie dociera: jak ktoś nie miał z czymś nigdy styczności to skąd niby ma to wiedzieć?

To że w Twojej okolicy bawiono się w taką wersję to nie znaczy że było tak wszędzie indziej.

Widocznie taka wersja jest znana w jednych rejonach Polski, a w innych nie jest. Proste.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest łatwe wtedy, gdy się zna na nie odpowiedź, ot i cała filozofia ;) Też wiedziałem, że jest coś takiego jak berek kucany, ale faktycznie, jak ktoś się w to nie bawił, to mógł nie wiedzieć. Ja na przykład z kolei nie kojarzyłem w ogóle, co to jest to "kipi kasza" :D

 

Pojawiły się spoty promujące "Milionerów" złożone z fragmentów poprzednich odcinków. Zaczęto także puszczać reklamy z pewnymi szczegółami które psują frajdę z oglądania. Więcej o tym nie napiszę, właśnie żeby nie zepsuć tej frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z pytaniem w co gra James Bond pojechali ostro. Chodzi o odpowiedź D. Pewnie nie mogę jej na tym forum zacytować, od razu automat podkreśli mi jako wulgaryzm. A w telewizji poszło. I do tego słowo pada przy dzieciach. Matka, która grała jako gości miała córeczki-bliźniaczki. I pada odpowiedź, że gra w "tyłek" (padło inne słowo) biskupa. Dzieci śmieją się głośno. 

Chyba koniecznie chcą ten Milion wypłacić, ale chyba jako kara dla Krajowej Rady. Starają się robić wszystko, aby o programie było głośno i kontrowersyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wydawało mi się że słowo "[beep]a" już przez te wszystkie lata przestało być uznawane za wulgarne...

 

edit: ale na czarnej liście nadal istnieje, więc kto wie...

 

Co do "Milionerów" - oglądałem tylko jeden, pierwszy odcinek i zastanawiam się, czy oglądać kolejne, czy to po prostu ma sens, patrząc na recenzje internautów.

Edytowane przez spodenki15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z pytaniem w co gra James Bond pojechali ostro. Chodzi o odpowiedź D. Pewnie nie mogę jej na tym forum zacytować, od razu automat podkreśli mi jako wulgaryzm. A w telewizji poszło. I do tego słowo pada przy dzieciach. Matka, która grała jako gości miała córeczki-bliźniaczki. I pada odpowiedź, że gra w "tyłek" (padło inne słowo) biskupa. Dzieci śmieją się głośno. 

Chyba koniecznie chcą ten Milion wypłacić, ale chyba jako kara dla Krajowej Rady. Starają się robić wszystko, aby o programie było głośno i kontrowersyjnie.

Gdyby naprawdę się tak restrykcyjnie trzymano tego, że nawet słowa na "d", czy innych wulgaryzmów "lżejszych", nie można w ogóle przed 23:00 puszczać, to KRRiT nie robiłaby nic innego jak wlepiała za to kary. Pamiętam że w "Rodzince.pl" nawet pokazali partyjkę w "d... biskupa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Nowej wersji "Milionerów" nie oglądałem, więc się nie wypowiadam na temat poziomu, ale w przypadku "Belle Epoque" wystarczył jeden odcinek, żebym wiedział, że to nie dla mnie, jak widać jeszcze niektórzy dali szansę drugiemu odcinkowi, ale z tego co czytałem nie był nic lepszy... Zresztą 3,6/10 na Filmwebie mówi samo za siebie.

O ile taka taktyka pompowania balonika sprawdzała się w przypadku polskich komedii typu "Dlaczego nie" - bo to jest tak naprawdę kwestia jednego weekendu czy ludzie pójda do kin, czy nie, to już w przypadku seriali trzeba widza zatrzymać na cały sezon.

Ogólnie, ggdyby nie robili z premiery tego serialu wydarzenia X-lecia i nowej jakości w polskiej tv, to może pierwszy odcinek miałby trochę mniejszą oglądalność, ale tyle osób by się nie zawiodło, i te oceny byłby na tradycyjnym dla polskich produkcji poziomie 5-6/10, a nie aż tak skrajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę, bo w tym sezonie wiosennym jeżeli chodzi o "polskie" seriale kryminalne* Belle Epoque jest jedyną konkurencją dla stałych pozycji czwartkowych i sobotnich (chociaż od dłuższego czasu nie był to stały sobotni punkt każdego sezonu, jednak to z tym sezonem to się znów zmieniło) wieczorów w TVP1.

 

* - w innym wątku tłumaczyłem, o co chodzi z cudzysłowem w przymiotniku "polskie" (czyt. seriale produkowane w Polsce, choć czasami oparte na licencji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z tym bierkiem? Chodzi Ci o te pytanie? Wg mnie tylko [beep] by tego nie wiedział;)

Tylko bez takich bardzo proszę.

Ja osobiście nigdy nie słyszałem o berku kucanym. Dla mnie berek to dokładnie jak mówił mąż tej uczestniczki - ganianie się i kogo dotknie goniący ten zamienia się w goniącego, bez żadnego kucania. Tym bardziej zdziwiła mnie odpowiedź prawidłowa.

Też o czymś takim nie słyszałem, znam wyłącznie tego którego opisałeś.

 

Nie oglądałem wczoraj teleturnieju ''Milionerzy'', ale berek kucany polega na tym,że kilka osób się goni i jeśli ktoś kucnie, na wyznaczonym miejscu, to jego nie można dotknąć. Jak tego można nie wiedzieć?

Nie, nie, nie! Wszyscy tkwicie w błędzie (pisowni w poście usera @kamil32145)! Chodziło o grę "bierki" (nie "bierek", ani tym bardziej "berek"). Bierki to gra w której rozkłada się na stoliku stos patyczków o różnych końcach, a potem trzeba je wyciągać ze stosu pojedynczo, ale tak, aby nie ruszył się żaden inny, tylko ten, którego chcemy wyciągnąć. Mogę nawet wrzucić zapa z odcinka na dowód, że chodzi o "bierki".

Chyba, że @kamilowi32145 i @Tomowi21 chodziło o 2 inne odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu analizować? W poniedziałki i we wtorki logiczne, że będzie słabiej ze względu na M jak miłość, a w środy jest duży dylemat - Milionerzy czy Idol.

Jest jeszcze "Na Dobre i na złe" w środy. Moim zdaniem warto poczekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...