Skocz do zawartości

DVB-T Łask/Kolumna


ANDPOL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MUX 3 z Łodzi wątpię abyś złapał, no chyba, że będziesz miał szczęście i złapiesz jakiś dobry sygnał. MUX 3 w Łodzi ma bardzo słaby nadajnik i nawet w samej Łodzi są problemy aby go dobrze złapać. Mi się udało jednego dnia slajdy złapać. Co do MUX 2 powinieneś złapać i z Mikstat i z Wręczycy. Patrząc na okolice Kolumny (tereny lesiste) musisz pokombinować. Ja mieszkam 20 km na południe od Łasku i w tym momencie odbieram Mikstat. Działa mi lepiej niż Wręczyca pomimo tego, że mam bliżej. (Info masz w mojej stopce). Mikstat odbierają nawet ludzie z Łodzi więc w Lasku czy Kolumnie nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna ul. Brzozowa - Mux-3 chodzi na ATX-91 + przedwzmacniacz 20 dB ( sygnał na antenie ok. 45 dB), Mux-2 można uzyskać na samej antenie (35dB bez wzmacniacza) i z Częstochowy i z Kalisza. Niestety schody zaczynają się przy sumowaniu dwóch sygnałów. Przy ustawieniu anteny na Kalisz, zaczyna ciąć Łódź. Przy ustawieniu na Częstochowę jest trochę lepiej, ale sygnał z Częstochowy jest słabszy. Sygnał zsumowałem przy pomocy rozgałęźnika Telmor RDZ-212. W tej chwili chodzi dosyć stabilnie. Czasem zdarzy się jakieś pojedyńcze zacięcie. Nie wiadomo jak będzie wieczorem. Telewizor 26LG3100. Wszystko wpuściłem w istniejącą instalcję, która niestety dosyć mocno przycina i tak słaby sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja napisałem to próby na zwykłej, starej, 15 letniej antenie siatkowej ze wzmacniaczem LNA 177 i jakimś 35 db. Dodatkowo antena schowana jest pod dachem nie jest na zewnątrz budynku. Dlatego u mnie takie słabe efekty, choć MUX 2 działa dość dobrze ale z Mikstat/Kalisz. Na razie nie będę nic więcej kombinował, gdyż obraz jest OK a zatnie się raz na parę dni na ułamek sekundy. Docelowa instalacja będzie zrobiona w domu w którym na stale osiądę. Wtedy będzie porządek z kablami i lepsze anteny. Do tego czasu unormują się lokalizacje MUXów i powinno wszystko już być z kierunku łódzkiego (Zygry i Łódź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...