Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ferguson Ariva 120 Combo

 

Ariva120%20Combo_front.jpg

 

1. Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)

2. Obsługa dźwięku Dolby Digital Plus (EAC3)

3. Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080i

4. Obsługa 32 programowalnych timerów

5. Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio

6. Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)alt

7. Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

8. Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1, Unicable oraz DiSEqC 1.2, USALS

9. Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

10. Kompatybilny z systemami DVB-S, DVB-S2 i DVB-T

11. Czytnik kart dla płatnych telewizji

120_zlacza.jpg

1. HDMI z HDCP

2. LAN (RJ45), USB 2.0, RS-232

3. 2x RCA (Cinch) analogowe audio

4. Optyczne cyfrowe wyjście audio

5. 1 x SCART

 

Ariva120%20Combo_back.jpg

Pilot

Ariva120%20Combo_rcu.jpg

 

block_diagram.gif

 

Grafika ekranowa

graph1.jpggraph2.jpg

graph1.jpggraph4.jpg

 

Więcej: http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbiorniki-hd-ariva/294-ariva-120-combo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy którys z użytkowników tego dekodera mógłby się pokusić i zrobić rzeczowy opis tego sprzętu.

 

- czułość głowicy DVB-T

- czy jest możliwość nagrywania DVB-T i jednoczesnego oglądanie DVB-S (i na odwrót)

- szybkość zmiany kanałów

- jakość kanałów FTA SD/HD (obraz, dźwięk - czy jedno i drugie się nie mijają?)

- współpraca z kartami: TNK SD, C+, TP Orange ...

 

Będę wdzięczny (podejrzewam, że nie tylko ja) za rzeczowy opis.

 

PS czy jest jakieś alternatywne (mcas) oprogramowanie do tego dekodera?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie już zamówiłem Fergusona 120 Combo i czekam na paczkę, ale z chęcią tak jak @bartek67 ja również też chciałbym dowiedzieć się wymienionych przez niego danych plus to:

- jak spisuje się skalowanie kanałów SD do HD op złączy HDMI? Czy rzeczywiście poprawia to jakość obrazu (zwłaszcza w wykonaniu Fergusona)?

- czy są już widoczne jakieś problemy techniczne w stylu przycinanie obrazu, zawieszanie czy resety dekodera, problemy z dźwiękiem, problemy z wyszukiwaniem kanałów, czy może są jakieś nowe "kwiatki"?

- czy nagrywanie na pendrive lub dysk przebiega płynnie czy są jakieś problemy?

 

W ogóle cały czas szukam jakiegoś większego testu tego dekodera ale coś nikt się do tego nie kwapi, albo ja nie mogę go znaleźć, macie może jakieś linki do nich? mogą być zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już od paru dni Arivę 120 Combo którą używam z kartą Multiroomu (ta dodatkowa) Cyfry+. Tuner dostałem z wgranym już softem 2.13B5 i mam go podłączonego kablem HDMI do telewizora LCD LG 37" i jak na razie mogę powiedzieć o nim tyle że:

- kanały SD skalowane do rozdzielczości 720p wyglądają bardzo dobrze, lepiej niż na Sagemie SD od Cyfry (kanałów HD nie testowałem bo nie mam wykupionego pakietu w C+, a na Hotbirdzie nie znalazłem kanału FTA HD),

- nie zauważyłem braku synchronizacji dźwięku z obrazem, jak to skarżą się na forum użytkownicy ARIVY 100,

- pilot działa doskonale,

- karta multiroomu działa bezbłędnie, i co ciekawe jest taki trik że jeśli mamy wyłączoną funkcję pokazywania godziny po wyłączeniu tunera to czytnik też się wyłącza (dioda na karcie gaśnie), ale niestety jeśli chcemy mieć godzinę po jego wyłączeniu to czytnik też cały czas działa, więc z kartą multiroomu trzeba co 6 godzin biegać aby ją aktywować,

- świetnie spisuje się funkcja FastScan, dzięki której można przeszukać kanały danej platformy satelitarnej, u mnie Cyfra+, gdzie kanały mam od razu ustawione jak w tunerze dedykowanym od Cyfry+

- kanały przełączają się szybko, na pewno szybciej niż an Sagemie SD,

- nagrywanie testowałem chwilę i na pendrive Kingston 4GB, i wygląda że działa wszystko poprawnie, funkcja TimeShift też działa jak należy,

- przycięć obrazu, zaników dźwięku nie zauważyłem,ale zaliczyłem już jedną zawieszkę,

- nie mogę się połączyć z internetem aby słuchać radia internetowego, ani po DHCP ani po ręcznym ustawieniu, być może to wina kabla sieciowego albo mojego AP, i też często zdarza się że jak domyślnie jest ustawione na DHCP i chcę przełączyć na ręczne ustawienia to dekoder mi się resetuje,

- strasznie się grzeje, ale to też pewno między innym dlatego że w ostatnich dniach jest bardzo ciepło i duszno.

 

Tunera nie testowałem na innych kartach ani na spliterach bo nie mam i nie potrzebuję tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gieroj09 Co do EPG to sprawdzając na transponderach 10,719, 10,796, 10,892 i 11,488 z których Cyfra+ nadaje EPG i czekając z około 2 minuty, pokazuje tylko 3 dniowy przewodnik po audycjach. Ale co mnie cieszy w EPG na tej Arivie w porównaniu do Fergusona FK-7900UCI to to że pokazuje cały opis danej audycji, bo w FK-7900 był tylko fragment opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...