Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Dekoder DSB 717 leży u mnie w szafie od kilku lat, nada się do Astry 4A (4,8 st. E)? Używa może ktoś? Pozdr.

Można używać, ale nie polecam. 2-3 lata temu zaktualizowano soft i poza nieco irytującymi zmianami typu wepchanie jakichś śmieci na każdą listę ulubionych doszło do znacznego obniżenia komfortu obsługi. Na moim często zdarzają się "zamuły" (choćby przy konfigurowaniu anteny), problemy ze ściąganiem EPG od innych nadawców niż Cyfrowy Polsat, mało stabilne działanie, resetowanie się w trakcie pełnego przeszukiwania satelity. Było też tak, że na kanale BR alfa z Astry 1 tuner wieszał się i resetował. :mrgreen:

Przed aktualizacją Echostara DSB-717 używało się całkiem przyjemnie, pracował dosyć szybko i stabilnie.

 

W przypadku odbioru Astry 4A przygotuj się na problemy z odbiorem "górnych" częstotliwości, bo mają niskie Symbol Rate. Kiedyś robiłem małe testy i dokładnie nie pamiętam dokładnie ich efektów, ale przy SR powyżej 3000 powinno wszystko działać. Nie pamiętam co z niższymi.

 

Problem może też sprawiać brak dostępu do Hotbirda. Mój złom po jakimś czasie bez sygnału z HB się blokował i trzeba było podpiąć go do sygnału z 13E i włączyć na kanał Dla Abonentów. Możesz oczywiście dać Diseqc, ale ten tuner z nie każdym musi współpracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ciekawe czy kiedykolwiek ten dekoder będzie miał normalny soft. Chyba nie, mam go tyle lat i już go dość.

 

Softu nigdy nowego do tego dekodera nie będzie, bierz go "pod pachę" i do APS-u, gdzie póki co wymieniają stare SD na nowe HD, bez podpisywania żadnej "lojalki".

 

CP poprostu szykuje się na całkowite nadawanie w DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szrot? Więcej wart (szczególnie na wcześniejszym sofcie) niż wszystkie szajsy typu Mini produkowane przez CP albo graty sprowadzane z Francji przez C+.

 

Ciekawe czy kiedykolwiek ten dekoder będzie miał normalny soft. Chyba nie, mam go tyle lat i już go dość.

Na 100% nie. Oprogramowanie do tego dekodera nie jest już rozwijane, podobnie jak do pozostałych (mowa wycofanych ze sprzedaży) od zewnętrznych producentów.

Dodatkowo ten Echostar jest przystosowany tylko do obsługi DVB-S i MPEG-2 (kanały SD), a więc powinieneś go niestety wymienić na sprzęt HD, zapewne wyprodukowany przez Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Tak dla przypomnienia. Echostar 717, podobnie jak 606 i 616 miały bardzo dobre oprogramowanie. Można było układać listy ulubionych kanałów, przesuwać kanały na liście bez żadnych problemów. Można było dowolnie dodawać i usuwać kanały z Listy Wszystkich Kanałów. Oprogramowanie pozwalało nawet na zmianę nazwy kanału, a także można było ustawiać głośność dla każdego kanału. Niestety, kiedy pojawił się Echostar 717A soft został zmieniony i rozbudowana edycja list i kanałów zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na szczęście mój model to ten bez A ;>

 

Interesuje mnie co się stanie w związku z tym https://satkurier.pl/news/106311/cyfrowy ... -maja.html

Jak wiadomo, dekoder po dwóch miesiącach bez dostępu do sygnału CP się blokuje. Czyli co, po wyłączeniu DVB-S nada się na śmietnik? A może da się jakoś podpiąć do płyty głównej i wgrać inne oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nic z nim zrobić, więc póki masz okazję bierz go pod "pachę" i leć do APS-u po nowy HD za darmo, póki się nie rozmyślą. Chyba, że potrzebujesz go wykorzystać jako podstawkę pod kwiatka.

Lata świetności tego modelu już dawno minęły (sam miałem 3 szt.) ale postępu nie zatrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozumiem, że dekoder jest w tzw. pre-paid? Coś ostatnio słyszałem, że nie chcą podpisywać umów na dekodery SD ale jak nie zadzwonisz do Działu Utrzymania Klienta to się nie dowiesz, tel. Tel. 22 212 71 28 lub 22 212 71 24.Pytaj o umowę o kodzie DRH6 i daj znać czy się udało.

A jak się uda to pójdziesz wymienić dekoder na HD, bo nie wiem czy jeszcze jest aktualna ta akcja z wymianą SD na HD bez podpisywania umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...