Skocz do zawartości

Sportowe derby


Polak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze ulubione derby? Moim zdaniem jeśli chodzi o piłkę nożną, najlepsze w Polsce są derby Krakowa Wisła-Cracovia, a w Europie derby Mediolanu Milan-Inter. Wspaniałe są derby Buenos Aires Boca Juniors-River Plate. Są także derby w innych dyscyplinach, jak np. derby Ziemi Lubuskiej na żużlu Stal Gorzów-Falubaz Zielona Góra. Chętnie poznałbym wasze zdanie. Możecie też podać derby z niższych lig popularne w waszych regionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię pojedynki Stali Rzeszów z Azotami Tarnów, bo jestem z Podkarpacia i kibicuję druzynom z tego regionu. Najpopularniejsze derby piłkarskie na Podkarpaciu to oczywiście Stal-Resovia, ale są także m.in. derby Przemyśla Polonia-Czuwaj, Dębicy Iglopol-Wisłoka, czy południowego Podkarpacia Karpaty Krosno-Stal Sanok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

United - City - zawsze lubię patrzeć jak City przegrywa :)

United - Liverpool - co jak co ale są to derby i zawsze emocjonujące.

W Polsce, chyba najciekawsze są w Krakowie, ale od przyszłego sezonu może ich nie być, tak jak derbów pomorza, za to wracają derby Łodzi.

 

I jeszcze w futbolu amerykańskim: Chicago Bears - Green Bay Packers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem derby północnego Londynu są najlepsze w Anglii. Chociaż derby Manchesteru też lubię. Derbów Krakowa i Trojmiasta prawdopodobnie nie będzie w przyszłym sezonie (choc jeszcze niczego nie przesądzajmy), ale za to derby Łodzi powrócą. Najbardziej szkoda derbów Krakowa, ale derby Trójmiasta też były ciekawe, szczególnie końcówka tych ostatnich dostarczyła wielu emocji. Derby Trójmiasta są także w rugby (Arka-Lechia) i w koszykówce (Prokom-Trefl). Nawet mogły być w finale PLK, ale Turów okazał się lepszy od Trefla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

GKS Katowice - Ruch Chorzów

Górnik Zabrze - GKS Katowice

Wisła Kraków - Cracovia Kraków

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Górnik Zabrze - Polonia Bytom

Widzew Łódź - Łódzki KS

Wisłoka Dębica - Igloopol Dębica

Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów

KKS Kalisz - Ostrovia Ostrów

Zawisza Bydgoszcz - Elana Toruń

Górnik Zabrze - Piast Gliwice

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec

Ruch Chorzów - Zagłębie sosnowiec

Radomiak Radom - Broń Radom

Czuwaj Przemyśl - Polonia Przemyśl

Legia Warszawa - Polonia Warszawa

GKS Jastrzębie - BKS Stal Bielsko

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Jeziorak Iława - Olimpia Elbląg

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów

Gwardia Koszalin - Gryf Słupsk

Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg

Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg

Siarka Tarnobrzeg - Stal Mielec

Victoria Jaworzno - Szczakowianka Jaworzno

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec

Hajduk Split - Dinamo Zagreb

...itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu, tu chodzi o to żebyś napisał, które najbardziej lubisz a nie wymienił wszystkie jakie istnieją...

Weź pomyśl, to nie boli.

 

Lepsze od derbów są szlagiery typu Manchester - Chelsea, Real - Barcelona czy Inter - Juventus.

Z derbowych może być ciekawy Inter - Milan, w Polsce Wisła - Cracovia, tylko przydaloby się żeby ta Cracovia była mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest dożo fajnych meczów derbowych jak: derby Mediolanu ( Inter-Milan) , derby Łodzi (ŁKS-Widzew), czy derby Krakowa (Wisła- Cracovia). Ale najlepsze w tym sezonie które widziałem to derby Londynu (Totenham3-3Arsenal), piękne akcje z obydwu stron boiska, wiele goli, szybkie akcje. Czego chcieć więcej

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w niedzielę 12 czerwca wielkie żużlowe święto Derby Małopolski w których zmierzą się Unia Tarnów i PGE Marma Rzeszów. Pierwszą odsłonę derbów wygrała Marma u siebie, więc Tarnów na pewno będzie dążył do rewanżu. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawe i jest warte obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szerszym kontekście geograficznym Rzeszów też można zaliczyć o krainy geograficznej o nazwie Małopolska. Ostatnio spotkałem się właśnie z takim określenie które podawali zarówno komentator Radia Rzeszów jak i komentator Radia Via Wojciech Błażejewski użył takiego określenia a na żużlu to on się zna jak mało kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakby tego nie zaliczać to dla mnie Gran Derbi Real-Barca nie mają aż tak dużej wartości, owszem, są to niezwykłe mecze, które generują olbrzymie emocje ale to mnie nie przekonuje. Moje ulubione derby to walka o prym w północnym Londynie czyli mecz Arsenal - Tottenham. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...