Skocz do zawartości

ITI wyprzedaje po cichu akcje TVN


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nikt nie rozważa wariantu, że nikt się nie skusi na zakup n ? Bo poza prawami do filmów, ligi mistrzów i 2 transponderami oraz ok 800 tys. abonentów to nic więcej tam nie ma, a kasa którą zawoła ITI napewno będzie duża bo będą chcieli odzyskać kase którą w to wpakowali.

Przy tak dużym rozrobnieniu rynku jak w polsce nikt może nie wejść z zagranicy do polski. Sky startująć w niemczech nie miał praktycznie konkurencji, we Włoszech też przejął konkurencje i sobie mógł tworzyć oferte jaką chciał. W polsce nowy gracz by nie mógł oferować nic więcej niż to co oferuje N, chyba że by kupił jakąś inną platformę jeszcze, a na połączenie ewentualne N z CP napewno nie dostanie nikt zgody bo by powstał monopol w polsce i gracz z prawie 5 mln abonentów. Reasumują N może kupić tylko C+ lub Orange, o ile Orange będzie zainteresowane by wywalić tyle kasy na n. W końcu bez N w ciągu roku Orange zdobyło ponad 300 tys. abonentów i napewno liczba ich szybko rośnie i nie potrzebuje kupować nki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poszatkowali ofertę i będą starali się sprzedać każdą "galąź" osobno. Przez to mogą dostać w sumie większą kasę niż jakby sprzedali wszytko jednemu inwestorowi. Abstra[beep]ąc czy taki by się w ogóle znalazł. No i o ile to wszystko nie są plotki chociaż coraz więcej wskazuje, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ilość informacji o chęci sprzedaży ITI świadczą o tym, że po śmierci Jana Wejcherta akcjonariat tej spółki najwyraźniej chce się skupić na jednym biznesie lub w ogóle zmienić branżę (Bruna, jako finansisty nic tam przecież nie trzyma) lub w ogóle zrobić sobie odpoczynek (Starszy Walter).

Po drugie, świadczy to o tym, że informacji tego typu będzie coraz więcej i trudno będzie stwierdzić, która spółka na serio zostanie sprzedana. Nie trudno się domyśleć, że ta, z której najwięcej się da wyciągnąć.

Po trzecie, może to świadczyć o poszukiwaniu inwestora dla całej grupy. W tym zakresie inwestorów może być w zasadzie tylko dwóch: News Corp albo Time Warner. Zresztą przejęcie przez tego drugiego było w ogóle ciekawe, bo w takim wypadku np. produkcja HBO zapewne zostałaby na jakichś warunkach powierzona Grupie TVN.

Po czwarte, trudno powiedzieć czy jest możliwa jakakolwiek fuzja na rynku platform cyfrowych. Być może wariant Cyfra+ i N byłby do zaakceptowania przez UOKiK. W zasadzie wydaje się, że jest to jedyne możliwe rozwiązanie, stąd pogłoski akurat w tym kierunku.

Po piąte, sama N jest już łakomym kąskiem, bo z końcem roku będzie osiągać spore zyski kwartalne, co zmienia stan finansów całej grupy - w tej chwili ITI czy Grupa TVN mogą się zawalić tylko pod ciężarem bieżących spłat obligacji, bo też trudno byłoby wyobrazić, że nawet, gdyby grupa nie miała pieniędzy na wykup obligacji w 2017 roku to nie mogłaby rolować długu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky startująć w niemczech nie miał praktycznie konkurencji.

 

Niestety mylisz się. Premiere wystartowała 28 lutego 1991 (do dnia 9 lipca 2009: jako Premiere AG) . Sky Deutschland powstało na bazie PREMIERE która miała problemy finansowe, zakup pełnego pakietu udziałów przez SKY była podyktowana spadkiem liczby widzów i związane z nimi straty finansowe w ostatnich latach platformy Premere której groziło bankructwo. Sky była głównym akcjonariuszem Premiere AG, i ze względu na odnowienie marki zdecydował się na zmianę nazwy na Sky Deutschland. News Corporation to właściciel SKY jak również byłej PREMIERE.W kwietniu 2009 roku należący do Murdocha koncern News Corporation powiększył swoje udziały do blisko 40%, w tej chwili ma wszystkie udziały. I taka jest historia (w skrócie) PREMIERE i SKY w niemczech.

 

A co do"N"-ki nie wierzę by chciał ją przejąć SKY, większe prawdopodobieństwo to TP/Orange lub T-Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak gdybamy kto może przejac n to mówimy wyłącznie o Cyfrze+, Sky, Viasat, na innych forach i stronkach pojawiąją się także takie propozycje jak: Yandeks, fundusz Renaissance oraz Time Warner.

 

Cyfra+ nie wiem jak się jej wiodło ostatni czasy, ale trudno tu powiedziec czy są wstanie odkupic n.

Cyfrowy Polsat wg mnie mógł by przejąc nke ale skupiony jest on na internecie LTE i sieci komórkowej Plus.

 

Pomijamy jedną wielką firmę z którą n robi obecnie interesy mowa tu o TP/Orange.

Ci właśnie wprowadzają ofertę nki do swojej, może to oni są właśnie najbliżej przejęcie?

(oczywiście mówię to czysto hipotetycznie )

T-Mobile może miec tez coś do powiedzenia, sami na początku twierdzili, że ofertę w przyszłości będą chcieli rozszerzyc i wprowadzic usługę tv.

 

:?: To wszystko, to wielka jedna niewiadoma :?: To niewiadoma n i tvn :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek-podlasie doskonale wiem, że Sky powstał na bazie premiere - kupując w niej udziały i dokładnie o to mi chodziło, że nie było konkurencji na rynku - Premiere mogło robić co chciało bo miało prawa do wszystkich kanałów do dyspozycji.Co do konkurencji to platforma Df-1 dawno padła, a Arena nie była żadną konkurencją - poza meczami bundesligi.

 

Poza tym Premiere w początkowej fazie należało do grupy Canal+ - w latach 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak gdybamy kto może przejac n to mówimy wyłącznie o Cyfrze+, Sky, Viasat, na innych forach i stronkach pojawiąją się także takie propozycje jak: Yandeks, fundusz Renaissance oraz Time Warner.

 

Cyfra+ nie wiem jak się jej wiodło ostatni czasy, ale trudno tu powiedziec czy są wstanie odkupic n.

Cyfrowy Polsat wg mnie mógł by przejąc nke ale skupiony jest on na internecie LTE i sieci komórkowej Plus.

 

Pomijamy jedną wielką firmę z którą n robi obecnie interesy mowa tu o TP/Orange.

Ci właśnie wprowadzają ofertę nki do swojej, może to oni są właśnie najbliżej przejęcie?

(oczywiście mówię to czysto hipotetycznie )

T-Mobile może miec tez coś do powiedzenia, sami na początku twierdzili, że ofertę w przyszłości będą chcieli rozszerzyc i wprowadzic usługę tv.

 

:?: To wszystko, to wielka jedna niewiadoma :?: To niewiadoma n i tvn :>

 

 

Mnie też wydaje się, że TP/Orange jakby co byłoby najbliżej. Co do Polsatu to UOKiK nie pozwoli aby jedna Platforma stała się takim gigantem. Ale faktycznie w tej chwili to są tylko Nasze spekulacje a jak będzie naprawdę to trzeba poczekać do jakiś oficjalnych wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież dziennikarstwo polega na plotkach, według mnie musi coś być na rzeczy jeśli piszą o tym, ktoś puścił farbę. Według mnie ITI przygotowuje plan awaryjny, szuka ewentualnego inwestora, ogólnie ostatnio w ITI się źle dzieje, kompletnie nie wiadomo czy inwestować w akcje na giełdzie, przykład był na Tvn Warszawa, najpierw miał kanał jeszcze rok na rentowność, a później nagle z dnia na dzień kanał idzie do likwidacji. Nie mam pojęcia, czyżby aż tak strasznie ich długi dusiły? Jest miejsce na trzecia platformę, lecz ludzie nie lecą na tzw. pseudo HD tylko na cenę, jakby N przeniosło na swój grunt pomysł planowanej platformy satelitarnej TVP to zapewne N mogłaby zyskać dużo, a tak to płacimy za coś co nie oglądamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czytam to wszystko i sobie myślę tak:CP nie może przejąć N bo nie pozwoli UOKIK,C+ może przejąć bo nie będzie monopolistą na rynku:a jeśli abonenci N przejdą sami do CP to UOKIK będzie kazał zamknąć CP? BBZZDDUURRYY piszecie.

 

Sprawdź najpierw co to znaczy przejąć konkurencje a potem pisz, że są to bzdury. Dodatkowo uważasz, że wszyscy abonenci N pójdą jakby co do CP?

 

 

@Larry - przecież "N" to tylko jedna z firm wchodzących w skład ITI. Wszystkich na pewno nie sprzedadzą. Pewnie będzie tak, że zostawią tylko TVN. Ciekawe też na ile jest prawdą sprzedanie Legii komuś innemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się ile w tym prawdy a ile kaczki dziennikarskiej. Onet jako internet to przyszłość, N-ka w ostatnim czasie wzrosła sprzedaż i okazała się rentowa. ITI na siłe będzie ją trzymał w swojej grupie N-ke bo to jej prestiż. Jak dla mnie najbardziej realna jest sprzedaż Multikina i Legii. Cała reszta jak dla mnie nie ma sensu. Oni mimo wszystko trzepią na tym kokosy i rozwijają się. Poprostu upadek takiego potentata jak ITI to marzenie wielu ludzi którzy mają coś do ITI, może ktoś zwolniony z grupy. Teraz jak to wszystko czytam łącznie z info na WP to widze że to żart:) ktoś puścił plotkę tylko pomylił z 1 kwietnia.

 

A co do Sprzedania Legii to jakby co jestem za bo kibicuje legii. Ja bym chciał CWKS i tylko CWKS bo to jest Legia. Każdemu innemu nie zależy na dobru tej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech syn Solorza kupi n. Będzie miał wtedy własny biznes, a tata będzie dumny :lol2:

 

 

A to artykuły o wyprzedaży akcji grupy ITI

 

Puls Biznesu:

http://www.pb.pl/2/a/2011/06/08/Zakloce ... grupie_TVN

 

Gazeta Prawna:

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... ikino.html

 

WP

http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,T ... omosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie @Feniks1983, Puls Biznesu tez chyba nie ma co robic i tworzy dziwne spekulacje.
Totak gwoli przypomnienia gdy za czasów Wizji TV tenże Puls Biznesu pisał o sprzedaży/fuzji Wizji jej właściciel UPC solennie zapewniał że nie po to kupował ją od Amerykanów aby ją sprzedawać i jakoś chyba po pół roku od tych artykułów sprzedał ja C+.A jak mówią historia lubi się powtarzać i tyle.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ktoś tam palnął że wyprzeda całą grupę ITI, a potem portale internetowe podchwyciły całą informacje i podkoloryzowały fakty należy traktować z przymróżeniem oka. Prawdopodobnie ktoś w ITI robił hipotetyczną wycenę w razie widma kryzysu a konkurencja to podchwyciła jako wyprzedaż. Otóż ITI dobrze się miewa. Poprostu nie ma co się przejmować. Co się wydarzy to się wydarzy i nikt nie będzie miał na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
-To spekulacja. Sprzedaż n w tym momencie nie byłaby najmądrzejszym pomysłem. To samo dotyczy Onetu. Nie ma absolutnie żadnych planów sprzedaży Onetu, N czy samego TVN - powiedział Tellenbach.

 

zrodlo: wyborcza

 

Czyli Puls Biznesu nie ma co robic w te upaly. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...