Skocz do zawartości

ITI wyprzedaje po cichu akcje TVN


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Nie tylko insiderzy TVN wyprzedają masowo akcje spółki. Sama ITI sprzedała po cichu ponad 12 milionów akcji TVN - w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Pozostałe akcje TVN zostały zastawione jako gwarancja emisji obligacji śmieciowych ITI, Senior Notes 2017. W dniu 18 października 2010, ITI miała jeszcze 56,36 % akcji TVN (192.451.432 akcji). W dniu 30 marca 2011, w rękach ITI pozostało juz tylko 52,68 % akcji TVN (180.355.430 akcji). Dokładnie 51.7% akcji TVN jest zastawionych jako gwarancja emisji i do tego dochodzą enigmatycznie zdefiniowane przez ITI "środki pokrywające 4 półroczne wypłaty odsetek należnych z tytułu obligacji".

------

 

 

Chyba kondycja ITI nie jest za dobra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet niech Wam to do głowy nie przychodzi...

Nie po to po tylu latach siedzenia na Cyfrowym Polsacie przeszedłem na n-kę żeby teraz znowu szukać...

 

Upaść pewnie nie upadnie, jak już to dojdzie pewnie do przejęcia/połączenia z inną platformą, jak miało to miejsce kiedyś z Wizją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę w tym kontekście skomentować artykuł, który jest pod adresem https://satkurier.pl/news/65167/forbes-zmiany-w-grupie-iti.html.

 

Uważam, że spekulacje o kupieniu przez "Nkę" "Cyfry+" to czyste mżonki i prędzej bym się spodziewał rozwiązania, że to "Cyfra+" kupi "Nkę", a potem ewentualnie wchłonie ją "Cyfrowy Polsat", albo "Cyfrowy Polsat" najpierw kupi "Nkę", a potem wchłonie "Cyfrę+".

 

Z mojej strony też są to oczywiście czyste spekulacje, ale chyba bardziej prawdopodobne, niż te opisane w tym artykule.

 

Na powstanie "Sky Polska" też moim zdaniem nie ma co liczyć, bo po pierwsze nazwa "Sky Polska" by się w Polsce nie przyjęła, bo większość polaków nie wie o istnieniu "Sky Germany" i "Sky UK", więc marka "Sky" nie ma dla nich tej samej "siły" (takie samo jest zresztą moje zdanie na temat planowanej podobno na jesień zmiany nazwy sieci "Era" na "T-Mobile" - "Erę" kojarzą wszyscy, a "T-Mobile", tylko specjaliści i znawcy), a poza tym "Sky Polska" nie byłaby w stanie zaoferować nic na tyle rewolucyjnie nowego (pod względem kanałów, czy technologii), żeby zawojować polski rynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ITI, ale Grupa C+ zbyt dużo zainwestowała w Polsce i sporo ma tu jednak zysków, żeby miała "się sprzedać".

Jeśli już do czegoś dojdzie, to na zasadzie kupna, lub utworzenia spółki z podziałem akcji.

Lecz obecne, kolejne spekulacje medialne ni jak się mają do obecnej sytuacji na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo kto normalny kocha manipulantów, tylko fanatyk partii na rzecz której są te manipulacje albo ktoś nieświadomy że jest robiony w wała.

Ja osobiście nie mialbym nic przeciw podzieleniu losu TVN Warszawa przez wszystkie TVNy bo żaden mi się nie podoba, ale broń Boże nie chciałbym wchłonięcia Nki. Zawsze to konkurencja i decydenci C+ pięć razy się zastanowią zanim podniosą ceny. Przykład wchłonięcia WizjiTV przez C+ nie jest bynajmniej budujący. Wysokie ceny i brak wielu dotychczasowych kanałów, przynajmniej na początku.

Dlatego @lucius mnie trochę uspokoił, że na razie to czyste mżonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-ka i grupa ITI na pewno zostanie wchłonięta przez duży koncern medialny, ponieważ już dają o sobie znać ich poważne problemy finansowe. Jedynym zyskownym przedsięwzięciem jest TVN (jako kanał i marka) oraz Cyfrowy Dom (Telewizja na Kartę). To one podtrzymują ITI przy życiu. N-ka natomiast nie przekroczyła progu rentowności i boryka się z brakiem funduszy na dalsze inwestycje. Pomagają im w tym kredyty, ale przecież trzeba będzie je kiedyś spłacić.

 

Kto może przejąć N-kę ?

Cyfrowy Polsat obecnie nie stać na TAK ogromne inwestycje, a Cyfra+ przez wiele lat inwestowała w Polski rynek że nie opłaca im się strata ogromnej ilości gotówki jaką obecnie generują ich zyski. W przypadku Cyfry+, kupienie grupy ITI wiązałoby się z utratą zysków na kilka następnych lat! N nie posiada obecnie tak dużej liczby abonentów aby procedura przejęcia jej była dla Cyfry opłacalna.

 

Są jednak 2 zagraniczni gracze którzy mają ochotę wejść na Polski rynek usług telewizji satelitarnej: T-mobile oraz Sky.

W przypadku T-mobile przejęcie grupy ITI ma sens! Obecnie ERA generuje olbrzymie zyski, które po wykupieniu ITI tylko nieznacznie by spadły. Połączenie giganta telekomunikacyjnego z firmą telewizyjną, posiadającą mocną markę oraz dużą grupę abonentów, spowodowałoby że T-mobile stałby się liderem na rynku mediów w Polsce.

Dla Sky natomiast koszt kupienia N jest znacznie niższy niż założenie i budowanie od "zera" własnej sieci w naszym kraju.

 

Sądzę że o przyszłości grupy ITI dowiemy się w ciągu najbliższych 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spekulacje i jeszcze raz spekulacje....

Każda z "wielkiej trójki" platform jest w tej chwili w takim stadium rozwoju, że jednocześnie mają dużą bazę abonentów i ciągle jeszcze rosnącą bo ostatnie lata w Polsce to "tłuste" lata na rynku płatnej TV - wszyscy gracze zyskiwali, jednocześnie współistniejący kryzys i straty na inwestycjach giełdowych dużych firm doprowadziły do sytuacji że żadna z "wielkiej trójki" platform TV nie odważy się na taki ryzykowny krok.

Zauważcie w jakiej sytuacji doszło do przejęcia Wizji przez Cyfrę. Cyfra+ jako duży gracz zagraniczny wkroczył jak lawina na Polski rynek, miał kupę forsy i potrzebował tą forsę zainwestować w szybkie poszerzenie bazy abonenckiej, więc przejęli inną platformę.

Jeżeli dojdzie do przejęć to tylko przez innych dużych graczy, którzy dopiero chcą wkroczyć na Polski rynek, mówię tu o News Corp (SKY), France Telecom (Grupa TP SA) czy Deutshe Telekom (Era -> wkrótce T-Mobile), przy czym ten ostatni gracz otwarcie mówi że po rebrandingu Ery na T-Mobile będzie chciał stworzyć w Polsce własną platformę TV.

Najbardziej spodziewałbym się w tej chwili nastęujących ruchów -> Platforma telewizyjna TP łączy się albo przejmuje N-kę, natomiast Cyfra zostaje sprzedana w ręce Niemców i zostaje stworzona platforma T-Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu se gadamy jako pospolici klienci, a walka toczy się na wyższym szczeblu. Wśród osób którzy jak się rano obudzą to mają problem - czy wpierw iść na własny basen, a potem na siłownię czy też odwrotnie.

 

Co do oranża to... Idea... co ty tak przerywasz... a oranż te "zalety" przejął w całości. Prawda jest taka, że obojętnie kto będzie miał cyfrową platformę to i tak nie będzię miał nic więcej do zaoferowania, no chyba, że was rajcuje kolejny kanał... np.History, czy Viasat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Tak jak napisałem wyżej żaden nowy gracz na rynku lub nowy właściciel, którejś z istniejących platform nie wprowadzi raczej niczego nowego (kanałów, technologii), bo wszystko już w zasadzie mamy, więc jedyne co przeciętny abonent może zyskać na ewentualnej fuzji, to dostęp do kanałów, które wcześniej były tylko u konkurencji...

 

Jedyna "rewolucyjna" zmiana, która mogłaby się według mnie pojawić, to możliwość w pełni samodzielnego "komponowania" pakietów przez abonentów, czyli dostajemy zestaw kanałów i z tego wybieramy jakie konkretne chcemy mieć i tylko za nie płacimy, ale wątpię, żeby ktoś się na to zdecydował (myślał o tym Piotr Farfał przy projekcie platformy "TVP", ale jak to się skończyło to niestety wiemy...)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

1. ITI Planuje sprzedac Multikino, wiec z planow moga wyjsc nici.

2. Nigdzie nie jest napisane ze juz sprzedali.

3. Jak sprzedadza to sprzedadza, przynajmniej bedzie lepsza kondycja finansowa ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie multikino to bardzo dochodowy internes, wnioskuje to po tym co się dzieje w moim mieście, otóż multikino tak wymiotlo konkurencję że zostało tylko 1 stare kino, a było ich gdzieś z 6, wszystkie upadły z powodu braku płynności finansowej. Aktualnie mamy kino Bajka, które też balansuje na granicy ryzyka, działa dzięki temu że szkoły do niej chodzą. Co najlepsze obserwuje coraz więcej szkół właśnie olewa Bajkę i wybiera multikino. Sprzedanie multikina zapewne sporo długów by spłaciło, sama Nka jest zadłużona na prawie 400milionów złotych, ITI robi poraż bardziej nerwowe ruchy, a to likwiduje stacje tematyczne, a to stara się jakąś swoją firmę przedac, goscie w Luxemburgu muszą mocno naciskać na ITI, teraz Walter tutaj nie ma nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj w orange sport info mowili ze ITI przymierza sie do sprzedania wszystkich akcji legii warszawa ,wiec widac ze szukaja oszczednosci .a co za tym idzie skupia sie chyba na platformie n i stacjiach tvn.

Troche moim zdaniem wkopali sie przejmujac klub legia warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...