Skocz do zawartości

Obrotnica


Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę swoje doświadczenie z obrotnicą USALS takiej jak SG2100. Wszystko było ustawione zgodnie z techniką i moją pozycją, tzn. szer. 50,78 a dług. 19,1. W pewnym momencie sygnał zaczął słabnąć a że mam daleko i wysoko antenę to zacząłem kombinować z ustawieniami w tunerze. Było już kilka poprawek i parametr zamiast 19,1 jak wynika z tabel, mam 7,7 i wszystko ładnie działa. Wiem, zaraz będzie że popsuł się sterownik w obrotnicy itp ale ważne że teraz wszystko działa. Może ktoś wykorzysta mój sposób w sytuacji słabego sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Również mam problem z poprawnym ustawieniem obrotnicy. Maszt idealnie prosto, obrotnica moteck sg-2100 ustawiona na 13E i w takiej pozycji szukałem HotBirda 13E. HotBird ustawiony tak że lepiej się nie da, ale w miarę przesuwania w lewo 19,2E odbiera również super ale juz 23,5 E słabo astra na 28,2 parę transponderów a dalej to już cisza (badr z 26e tez nic nie znajduje), ta sama sytuacja dzieje się w prawo od 13E.

Gdzie szukać problemu? Ktoś pomoże? Antena 90 lokalizacja szczecin. Bo jak mam znajdywać tylko 5 -6 satelitów to może lepie zainwestować w czaszę multifocus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 22:31, sheliak2 napisał:

Również mam problem z poprawnym ustawieniem obrotnicy. Maszt idealnie prosto, obrotnica moteck sg-2100 ustawiona na 13E i w takiej pozycji szukałem HotBirda 13E. HotBird ustawiony tak że lepiej się nie da, ale w miarę przesuwania w lewo 19,2E odbiera również super ale juz 23,5 E słabo astra na 28,2 parę transponderów a dalej to już cisza (badr z 26e tez nic nie znajduje), ta sama sytuacja dzieje się w prawo od 13E.

Gdzie szukać problemu? Ktoś pomoże? Antena 90 lokalizacja szczecin. Bo jak mam znajdywać tylko 5 -6 satelitów to może lepie zainwestować w czaszę multifocus?

Czy jak naciągniesz palcem antenę w górę lub w dół to sygnał wskakuję? Jeśli na wschód i na zachód od 13.0*E jest tak tak, że musisz nadusić antenę w dół lub w górę to masz tutaj ściągawkę:
file.php?id=141114&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po ostatnich wiatrach moja obrotnica osiadła na głowicy i pojawiły się luzy. Wschód-Zachód jest ok, ale opadła, że antena patrzy o wiele niżej i luz jest na głowicy. Posiadany sprzęt jest w moim podpisie. Czy można to jakoś dokręcić? Kur**ca mnie bierze, bo 2 tyg temu skończyłem ustawiać na igłę. Antena z Alu 110cm, a obrotnica ponoć wytrzymuje do 120....


 

Famaval 110 TRX-EL Alu + Televes Twin 747802 + Moteck SG-2100A: 75.0*E <--> 30.0*W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji zerowej podnieś samą antenę i ustaw sygnał na maksa, a wtedy reszta powinna sama wskoczyć (choć może nie będzie już tak idealnie jak wcześniej).

Luzy są wewnątrz obrotnicy i żeby je zlikwidować, to trzeba by ją rozebrać, a i tak nie ma pewności czy tam w środku da się w ogóle cokolwiek dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Na 0 ustawia się na południe dobre dla obrotnic z USALS bo ustawiają się potem  same, zwykle na tej pozycji wybiera sie satelitę najbliżej południka. Najprościej jest stroić. 

Konwerter na antenie montuje sie na 0 bez skrętu. 

 

Można ustawić 0 na najbliższego od swojego południka czy jak wyżej na Astrę.   Odpowiedni kąt ustawiania obrotnicy powinny być podany  w tabelach albo sie oblicza , kąt anteny dopasować się aż złapie się sygnał.  

 

 

 

 

 

Najważniejsze jest tylko prawidłowo ustawić kąt elewacji obrotnicy, przy niewłaściwym kącie nie będzie trafiało w żadne satelity poza ustawianą albo trafi tylko w najbliższe . 

Można go sobei obliczyć φ= ( długość geograf. anteny – długość geograf. satelity ) x 1,15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...