Skocz do zawartości

DVB-T Chrzanow i okolice


awantura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie jest to dokładnie ten sam MUX3 co nadawany w Krakowie. TVP Katowice musi być, gdyż jedynie ten multipleks zapewni idealne pokrycie woj. Śląskiego. Liczę jednak na to, że TVP postara się o uruchomienie jakiejś własnej mini-sieci, zawierającej dodatkowe programy, gdyż jeden multipleks to o wiele za mało dla takiego nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Miałem nadzieję że dzisiaj po dodaniu MUX3 z Wisły wreszcie będę miał dostęp do kanału TVP INFO Kraków, a tu zonk. Zamiast TVP INFO Kraków w MUX3 jest po raz drugi (tak jak w MUX1) TVP INFO Katowice.

Wie ktoś czy jest szansa aby w MUX3 z Wisły było TVP INFO Kraków tak jak jest to z Katowic?

 

W dniu 22.04.2013 uruchomiono MUX3 z TVP INFO KRAKÓW na kanale 34 z nadajnika zlokalizowanego na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Nadaje on na teren zachodniej części województwa małopolskiego niestety z małą mocą 3,5kW. W Chrzanowie da się oglądać ale trochę tnie. W Kętach czy w Oświęcimiu nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czy zna ktos odpowiedz dlaczego MUX 3 na kanale 41 ma taka charakterystyke wizaki ,ze nie oswietla zachodniej czesci woj malopolskiego ,panowie z Emitela dobrze wiedza ,ze Garb Tenczynski zaslania nadajnik z Krakowa ,a od Skrzycznego cale pasmo gor , a mimo to podjeli takie kroki w oswietleniu tego terenu przez nadajnik z Kosztow.Czytajac wypowiedzi na forum ,moza sie dowiedziec ze problem wystepuje z MUX3 obecnie nawet w oklicy Jaworzna ,a jest ono w woj .slaskim .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same kanały zostały skoordynowane jeszcze w GE06 na Słowację w rejonie Popradu, co wymusiło zastosowanie wiązek kierunkowych. Skrzyczne nie ma wytłumień, ponieważ na tym samym kierunku znajdują się góry, które mocno tłumią sygnał.

 

Dla zachodniej małopolski przewidziano te obiekty:

- Wisła / Skrzyczne - k41 MUX3 (TVP Katowice) 60kW, k55 MUX1 100kW, k58 MUX2 50kW (docelowo 100kW)

- Międzybrodzie / Góra Żar - k34 MUX3 (TVP Kraków) 3,5kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrzysztof -Zastanawiam sie czy wiesz jaka jest odlegosc z Kosztow do Popradu ,ile gor zaslania nadajnik w tym kierunku ,to co pamietam to nadajniki slowackie pracuja w innej polaryzacji anten ,na kanale 51 -szym moc nadajnika z Kosztow byla 2,5 kW i bylo ciezko z odbiorem tego muxu ,wszyscy liczyli ze po wylaczeniu analogu podniosa moc nadajnika a tu niespodzinka , cofnelismy sie w cyfryzacji-przyznasz racje .Jesli piszesz o kanale 34 z Skrzycznego to uwierz mi ze ja na tym kanale na natenie kierunkowej odbieramalem nadajnik z Opola ,a Skrzycznego nigdy nie udalo mi sie odebrac .Przy analogu bylo siedem programow i dalo sie pogodzic kanaly , to mamy cztery muxy i braklo juz kanalow ,a co niektorym marzy sie mux 5 i 6 .

Tak na marginesie to tv dvb-t traktuje tylko jako swoje hobby ,jesli mi czas czesem pozwala to troche pokrece mysle ze to samo dotyczy Ciebie , konczac watek uwazam ze MUX 3 z Kosztow to porazka polskiej cyfryzacji i wiele osob sie pod tym podpisze .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij trochę swoją wiedzę i czytanie ze zrozumieniem.

MUX3 zmienił po wyłączeniu emisję z K51 na K41 i obecna moc to 100 kW.

Qrzysztof nie napisał że Skrzyczne nadaje na K34, na K34 możesz odebrać MUX3 z Międzybrodzie / Góra Żar oraz Rabka / Góra Luboń Wielki

 

.Jesli piszesz o kanale 34 z Skrzycznego to uwierz mi ze ja na tym kanale na natenie kierunkowej odbieramalem nadajnik z Opola

Pozdrawiam Krzysztof

 

Czym się sugerowałeś że odbierałeś właśnie nadajnik z Opola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awantura - Nie pytaj się mnie, nie ja ustalałem parametrów wytłumień na GE06 :) . Parametry są ustalone międzynarodowo i trudno będzie tu teraz cokolwiek odkręcić, tak więc możemy mieć jedynie pretensje do ludzi z UKE, że pozwolili na coś takiego. Podobne kwiatki mogą być z kanałami 50 i 53 na Chorągwicę i Jesenik. Tutaj też nikt nie pomyślał o tym aby rozwiązać ten problem. :/

A kanał 34 nie jest na Skrzycznym tylko na Międzybrodziu, co przecież napisałem.

 

PS. Kosztowy rzeczywiście bardzo daleko sieją w tamtym kierunku. Pamiętam jak byłem kiedyś w jednym z pensjonatów na podhalu i na pokojowym telewizorze miałem całkiem dobry odbiór programów analogowych dużej mocy, pomimo tego, że antena odbiorcza była skierowana w zupełnie innym kierunku. Jeżeli chodzi o radio, to też jest sporo miejsc w Popradzie, gdzie można słuchać programów z Katowic na dobrym radiu samochodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, przeraszam nie doczytalem ze chodzi o Gore Zar ,mimo wszystko z obu nadajnikow MUX 3 biale plamy na mapach pokrycia wokol Chrzanowa i okolic .Jesli chodzi o odbior kanalu z Opola 34 to ocenilem po zawartosci programow bo to MUX 2 ,ten teren mam dobrze odsloniety wczesniej w analogu odbieralem Polsat kanal 57 i Polsat kanal 59 z Wroclawia .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://naziemna.info/news.php?readmore=716 ,Nie sprawdzalem teraz ostanio ,byl na kanale 34 i tak odbieralem .Nie uzywam anteny kierunkowej w tej chwili ,wiec nie jestem w stanie sprawdzic jak wyglada sytuacja na dzis .Widze Kolego ,ze wg.Ciebie nie wolno napisac swojej opini na temat mozliwosci odbioru na danym terenie mux 3 ,napisalm tylko obiektywna opinie na temat mozliwosci odbioru w okolicy Chrzanowa ,bo temat dotyczy tego terenu.Ty w okolicy Bedzina masz 100 kW i mozesz Sobie na kablu odbierac mux 3 ,natomiast chcialm zasygnalizowac ze nasz teren zostaje w duzej czesci pozbawiony mozliwosci odbioru mux 3 i moze ktos to przeczyta co ma wplyw i zostana poczynione kroki by to poprawic .Spotykam sie z wieloma osobami ktore narzekaja na zistniala zmiane co do zmiany nadawania mux3 i dlatego napisalm o tym problemie ,mnie to nie przeszkadza bo nie korzystam z dvb-t .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moc jest wystarczająco duża aby pokryć twój rejon. Skrzyczne jest teraz lokalizacją na którą powinny być kierowane anteny tv mieszkańców zachodniej małopolski, a na tym samym kierunku znajduje się Góra Żar, co zostało wykorzystane do nadawania TVP Kraków dla tego rejonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie też myślę, że trzeba to zgłosić do UKE i TVP Kraków. Co do nadajnika z góry Żar to jednak jest zlokalizowany niżej niż Skrzyczne (jakieś 500 m) więc i zasięg będzie słabszy. Zresztą zostawmy tę sprawę specjalistom z UKE. Oni mają odpowiednie urządzenia by to sprawdzić. Jest jeszcze jeden problem. Mianowicie Góra Żar jest położona na terenie województwa śląskiego i mieszkańcy tego rejonu chcieliby żeby nadawał mux 3 na kanale 41 z TVP Katowice jako doświetlenie Skrzycznego i trudno nie przyznać im racji. Zresztą o to też walczy SMIADP Pana Kastelika. Także musi się znaleźć jakieś salomonowe rozwiązanie. Moim zdaniem należy także rozważyć możliwość nadawania z Kosztowów bo ludzie mają anteny nakierowane na ten nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrzysztof -"W takim razie pozostaje tylko zgłosić sprawę do UKE i TVP Kraków, aby wykonano odpowiednie pomiary i żeby coś z tych pomiarów było. Być może dzięki temu udało by się uruchomić coś na kanale 34 lub 50, albo przynajmniej podnieść moc z obecnej lokalizacji."

To samo Krzysztof z MUX 3 na terenie zachodniej czesci Malopolski,problem jest caly czas i nic nie zrobiono by to rozwiazac .Czy nie mozna czesciowo wzmocnic wiazke tego MUX-u 3 z Kosztow w kierunku Jaworzna ,Chrzanowa i pobliskich okolic.Jak w moich poprzednich postach wspominalem teren jest mocno poprzyslaniany gorami i dla nas nadajniki z Gory Zor ,czy Skrzycznego nic nie daja .Ktos kiedys wspomnial o instalacji antenowej , na tym terenie nawet anteny ATX 107,91 i dobry wzmacniacz nie radza sobie z sygnalem MUX 3 tak Gory Zar ,Skrzycznego ,czy Kosztow .Czy tak ma wygladac cyfryzacja ? Koledzy moze poruszcie tez temat tego MUX 3 na forum , bo piszecie tylko o regionalnym Krakow ,nie wspominajac nic o braku tego mux-u .O ile dobrze pamietam do uruchominia info Krakow z nadajnika z RTCN Kosztowy przyczynil sie Tadeusz Arkit ,moze warto jemu zasygnalizowac problem ,moze i tym razem jest w stanie pomoc w rozwazaniu problemow .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecznik prasowy TVP S.A. Jacek Rakowiecki na pytanie o termin zwolnienia przez TVP miejsc w MUX-1 odpowiedział:

„TVP nie rozważa zwolnienia miejsca na MUX-1 wcześniej, niż w kwietniu 2014, bo mimo uruchomienia MUX-3 jego zasięg jest ogólnopolski jedynie teoretycznie, czy też mówiąc precyzyjniej: daje gwarancję sygnału, ale jedynie „outdoor”, czyli na zewnątrz budynków. Obecnie zaś zacznie się etap prac badawczych, gdzie sygnał jest zbyt słaby i wzmacnianie go, w razie konieczności. Osobna, wymagająca też skomplikowanych prac, kwestia to tzw. regionalizacja sygnału, czyli dostosowanie emisji do administracyjnych granic województw. Gwarancję przeprowadzenie tych prac i uzyskania odpowiednich parametrów emisji w. TVP uzyska dopiero – jak wspomniałem – w kwietniu 2014 roku.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Moge potwierdzic mozliwosc odbioru MUX L2 nadawanego z Ornontowic na kanale 47 w okolicy Chrzanowa ,u mnie podczas dnia jednak sygnal mocno rwie ,zobaczymy jak bedzie wieczorem i rano .Jesli ktos z kolegow sprawdzi prosze o napisanie jaki ma sygnl ,oraz na jakiej antence .

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...