Skocz do zawartości

Konsola Pegasus


Rekomendowane odpowiedzi

Haha pamiętam to naparzanie na Pegasusie. Moją ulubioną gierą było odbijanie piłeczki taką jakby paletką, w ten sposób się zbijało kolorowe klocki. Alkanoid czy jakoś tak. Btw, ciekawostka - jak ktoś ma tą konsolkę to można kupić kilka gier http://alegratka.pl/ogloszenie/gry-kartridz-do-pegasus-pegazus-konsoli-21775845.html?h=ff1bd65f9853970e, ale niestety nie ma tych najbardziej popularnych... W ogóle ktoś z Was ma jeszcze Pegasusa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha pamiętam to naparzanie na Pegasusie. Moją ulubioną gierą było odbijanie piłeczki taką jakby paletką, w ten sposób się zbijało kolorowe klocki. Alkanoid czy jakoś tak. Btw, ciekawostka - jak ktoś ma tą konsolkę to można kupić kilka gier http://alegratka.pl/ogloszenie/gry-kartridz-do-pegasus-pegazus-konsoli-21775845.html?h=ff1bd65f9853970e, ale niestety nie ma tych najbardziej popularnych... W ogóle ktoś z Was ma jeszcze Pegasusa? :D

Ja mam zamiar na dniach kupić Pegasusa, gdyż mam 43 dyskietki, a ostatnio mnie naszła chęć żeby znów sobie pograć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe czasy Pegasusa piękne. Całe dnie nieraz się grało. Wiele godzin spędziłęm na grze Dizzy ale nigdy niue udało mi się dojść do końca gry :). Proste gry ale megagrywalne. Nie przeszkadzało nawet to, że niektóre gry po japońsku były.

@studiolitek - dyskietki - tak moi rodzice mówili ;) Ja mówiłem "kardlidź" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Ja nie grałem nigdy w żadną z tych gier :)

Za to lubiłem bardzo grać w takie gierki, jak Battle Tank, Bomberman Sky Destroyer, Super Mario, Contra, nie pamiętam co tam jeszcze było :)

Teraz są emulatory NES na peceta i we wszystko to można zagrać i sobie przypomnieć ;)

Jeszcze były takie gry jak: Duck Hunt (czyli kaczki), Mario (w wersji jednoplanszowej a nie platformowej), Dr. Mario oraz symulacje sportowe np: lekkiejatletyki czy piłki nożnej. Pamiętam jeszcze jakąś grę z miśkiem lecącym samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tyczy się to wersji na Commodore 64 ale na Pegasusie ta produkcja też by mogła "zadebiutować" :D

http://gry.interia.pl/wideo/a-gdyby-gta ... 1_position

Ten ktoś przesadzil z ta grafika gry, gry na Commodore 64 wygladaly dużo lepiej, ale i tez na słabszych komputerach jak ZX Spectrum czy Atari, graficznie było lepiej niz na tym filmiku. Polecam zagrac w "Rick Dangerous" swietna zrecznosciowka z C64 a i graficznie dobra jak na tamte czasy i C64, później już coraz lepiej i tak np. taka gra "Gianna Sisters" doskonala podrobka "Mario"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pamiętacie konsolę dawną zwaną Pegasus? U mnie po raz pierwszy zaczęło się w 1996 roku, ponieważ dostałam na gwiazdkę Bożego Narodzenia od swojego taty,a ostatni raz był u mnie używany w 2009 roku,gdyż potem leżał na strychu do 2011 roku,kiedy mój tata wyrzucił go na złom.

Edytowane przez Mr. Orbita
Łączę z istniejącym wątkiem dot. Pegasusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętamy, pamiętamy choć na mnie ta konsola nie zrobiła żadnego większego wrażenia i nie czuje do niej sentymentu pewnie ze względu na to, że dostałem dość szybko PSX bo na gwiazdkę w 1995 roku przywiezionego z zachodu przez ciocię.  Ale sam Pegasus to był fenomen w naszym kraju, mimo że 1996 rok to był w zasadzie moment wygaszania bo konsola Sony trafiła do Polski oficjalnie ale jej cena był bardzo wysoka 1600 zł ( a średnie krajowa ponad 800 lekko) co śmieszniejsze z zachodu można było przewieść konsolę za polowe ceny (ach te nasze zacofanie). Aczkolwiek pamiętam, że spora część znajomych dość długo korzystała  Pegasusa i dopiero pod koniec lat 90 zaczęła się przerzucać na inne konsole.  Cena to był największy atut tej konsoli i sprawiło to, że tak długo utrzymywała się na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegazusa wspominam bardzo ciepło, to była moja pierwsza konsola do gier. Pamiętam, że nawet pistolet miałem, więc można było postrzelać do kaczek albo kowbojów :D Grało się, oj grało...szczególnie w Mario, Bombermana, albo Tank 1990 (znane także jako Battle City). Bardzo popularne były kartridże składankowe typu "9999999 in 1", oczywiście nie miały aż tylu gier, ile napisano na naklejce, w rzeczywistości był to skromniejszy zestaw, bo po około 30-40 pozycjach były już powtórki, albo jakieś specjalne wersje. Zrobiono nawet tak, że grę sportową "Track & Field" rozdzielano na osobne konkurencje i je umieszczano w menu składanki. Oczywiście były też składanki, które naprawdę miały tyle gier, ile napisano, na przykład "400 in 1" (jeśli kojarzycie na YouTubie kanał "ARHN.EU", to tam jest zapis streama z przeglądu takiej kompilacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...