Skocz do zawartości

TechniSat Digit HD4 CX


piotrek-podlasie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę się dowiedzieć czegoś na temat dekodera TechniSat Digit HD4 CX, może ma ktoś taki dekoder to proszę o opis tego sprzętu czy jest dobry, czy ma jakieś wady, jak tak to jakie, i czy dobrze współpracuje z cyfrową telewizją kablową, czy nie ma z nim żadnych problemów. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TVK DIPOL w Czarnej Białostockiej.

Już go posiadam jest dość prosty w obsłudze, sprawny i nie skomplikowany w eksploatacji, bardzo mało jest o nim informacji w sieci, jedyną informację jaką znalazłem to cena tego dekodera około 792 zł ( http://cenowarka.pl/eu/?in=&fs=TechniSat+Digit+HD4+CX ) i informację że jest mało popularny w Polsce, z przeznaczeniem na rynek niemiecki, jednak posiada polskie menu, mi akurat on pasuje. Cena jaką zapłaciłem to 50 zł przy umowie na 12 miesięcy (aktywacja karty gratis). Nie wiem jak jest w przypadku innych dekoderów, dość długo uruchamia kanały HD trwa to około 5 sekund. Współpracuje na systemie kodowania CONAX.

Dane szczegółowe: DVB-C/PVR ready (USB)/1xConax/USB/Ethernet/HDTV • LED (4-cyfrowy) • pamięć 5000 programów • EPG • teletext • listy ulubionych • minutnik • S/PDIF (optyczny, koncentryczny) • 1x Component (3x RCA) • 1x Composite Video (1x RCA) • 1x Composite Audio (2x RCA) • 1x HDMI (HDCP) • 2x SCART • 1x USB 2.0 • 1x Ethernet • MPEG-2 • MPEG-4/H.264

4184687.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Tak samo też tylko aktualny i następny, większość programów nie przesyła danych EPG lub w ogóle ich nie aktualizuje, ale to już nie wina dekodera tylko danego kanału tv.

 

Prawie wszystkie kanały mają aktualny EPG przynajmniej na 2 dni do przodu.

U mnie na 80 kanałów EPG nie ma dosłownie kilka.

 

Też miałem tak jak Wy dopóki nie włączyłem aktualizacji EPG na 4 w nocy.

Jest taka opcja w "dzienniku programów", trzeba tylko zaznaczyć, którym kanałom ma się uaktualnić EPG.

Wtedy dekoder o 4 w nocy się włączy i uaktualni EPG. (dla większości kanałów na dzień bieżący i 2 dni do przodu,

dla niektórych nawet na tydzień) Uaktualnione dane pozostają w pamięci dekodera.

Funkcja została pomyślana w ten sposób, ponieważ taka operacja trwa kilkanaście minut.

Gdy więc następuje w nocy nikomu to nie przeszkadza w oglądaniu TV.

Można, też wł. aktualizację ręcznie w dowolnym momencie.

 

Jeśli tego nie zrobimy to jest tak jak piszecie, czyli widzimy obecny i kolejny program.

W dodatku ukazują się one dopiero po włączeniu kanału.

Po aktualizacji można np korzystając z EPG ustawić nagrywanie konkretnego filmu z 2-dniowym wyprzedzeniem.

 

 

Oprogramowanie : 2.40.13.6-1607b

 

Polecam każdemu aktualizację do tej wersji.

Można dzięki niej nagrywać filmy bezpośrednio na nośniki sformatowane w FAT32.

Poprzednia wersja wymagała formatowania nośnika za pomocą dekodera na typowy dla TechniSata system plików.

Potem były problemy z oglądaniem danego filmu na PC. Wymagało to kombinacji z partycjami lub hubami.

 

 

 

I na końcu ja mam pytanie. :D

Jaki dysk zewn. 2,5" dobrze współpracuje z tym dekoderem? Firma, model itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek-podlasie, masz wersję softu 2.40.13.6-1607b.

Mam pytanie...ja właśnie sobie aktualizowałem do tej

wersji i teraz jak przełączam kanały (przycisk program+/program-)

to info epg pokazuje się w co drugim kanale.

Np na 1 jest, na 2 nie ma, na 3 jest, na 4 nie ma itd.

Zaznaczam, że EPG mam aktualizowane i lista EPG (przycisk SFI "oczko")

wyświetla się w całej okazałości. Co drugi program ma epg na liście a nie

wyświetla go w info na dole ekranu.

 

U Ciebie też tak jest??

Przed aktualizacją było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dekoder jak w temacie,ściągnięta aktualizacja 2.40.13.6-1607b i zapytanie do piotrka-podlasie.Jak przeprowadzić aktualizację?Znalazłem wśród opini niemieckich posiadaczy tego dekodera info o aktualizacji ale tłumaczenie strony jest tak zawiłe że bez flaszki nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jas57 Trudno jest mi cokolwiek Tobie poradzić gdyż ja mam ustawioną automatyczną aktualizację, oprogramowanie dekoder pobiera w nocy zmiany i aktualizacje oprogramowania dokonują się automatycznie (pod warunkiem że sieć kablowa udostępni nowe oprogramowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką instrukcję z polskiego Technisata:Instalując wersje 2.40.13.6-1607b" nie straci Pan polskiego menu, polecam jednak lepsze i nowsze oprogramowanie, z którego klieci są bardzo zadowoleni. Nięzbędne pliki zamieszczam w załączniku( tsd33.... i sigleupdate)

Proszę pamiętać, aby wcześniej sformatować pendrive w FAT 32. Ważne aby plik singleupdate pozostał bez rozszerzenia, które czesto Windows nadaje automatycznie(singleupdate.dat), proszę wóczas je usunąć.W trakcie aktualizacji na panelu wyświetli sie FLASH potem DONE lub SAT i dbiornik będzie gotowy.

Mi się udało,polecam kontakt z serwisem przez poską stronę Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Mam pytanie jaką macie obecnie wersję softu, ja mam obecnie 2.40.13.7 (1607c) czy jest nowsze i jakie?

 

Najnowsza wersja softu to 2.40.13.8 (1607d) ze stycznia 2011. Ale niestety nie wnosi nic nowego w stosunku do 1607c.

Używam tego dekodera od mniej więcej półtora roku w Sat-Mont-Service w Szczecinie (140 kanałów, w tym 21 HD).

Z dekodera jestem zadowolony, ale obecny soft posiada kilak niedoróbek. O jednej już tutaj pisano na forum, to

losowe wyświetlanie nazwy filmu (zazwyczaj co drugi kanał). Ale jest błąd dużo poważniejszy. Gdy podczas oglądania

nagranego filmu wciśnie się klawisz info i przewinie opis w dół, dekoder prawie zawsze się zawiesza (konieczny jest hard restart).

Po takim restarcie dekoder gubi datę i godzinę. Innym błędem jest niewłaściwe wyświetlanie polskich liter gdy skopiuje się

nagranie na inną partycję (mam dwie, jedna w systemie dekodera i druga FAT32). Gdyby Technisat poprawił te błędy,

byłby to całkiem fajny dekoder.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...