Skocz do zawartości

BOX+ (ADB ITI-2849ST / ITI-2850ST / ITI-2851S)


doris0075
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy ma ktoś porównanie tego dekodera do zwykłego nboxa lub nbox recordera? Chodzi mi o jakość odbioru, pilota, czy szybko przełączają się kanały. Nie wiem czy wybrać ten dekoder czy nbox recorder 250GB, ale naczytałem się tyle nie przychylnych opinii na jego temat, że chyba wybiorę ten 2850ST tym bardziej, że funkcja nagrywania nie jest mi póki co potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam. Mam teraz ten dekoder w abonamencie Komfort Hd (przeszedłem z TNK HD) i mogę powiedzieć że od samego początku czyli ok 2 lat czasami mam z nim problemy które ostatnio bardzo się nasiliły - zwiechy dysku twardego, kostkuje obraz (nie jest to wina sygnału- sygnał prawie full ani dysku twardego gdyż jego kondycja sprawdzona na kompie jest bardzo dobra dysk 320GB), przy oglądaniu np. TVP1 HD co pewien czas jest czerwona plansza z info brak audio/ video lub oczekiwanie na aktualizację karty i trzeba wyjąć karte i włożyć żeby znowu był obraz. Dzisiaj po raz kolejny zrobiłem mu twardego reseta i nie pomogło. Zgłosiłem więc sprawe do BOK i miła pani pytała mnie o nr dekodera, nr karty i nr Loadera i tutaj problem. Pani odpowiedziała że mam zły nr Loadera :shock: i zrobiła zgłoszenie serwisowe (mają naprawić do 48 godzin roboczych czyli ok wtorku). Teraz moje pytranie, co to ten loader i czy zły nr loadera mogł powodować takie objawy, szczególnie te z twardym dyskiem

 

Przepraszam za mój błąd. Nie zgadza się nr CONAX a nie Loader (wczoraj pisałem z pracy i mi się pomyliło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ups - to by było jak i u mnie nie działa, jak będe wieczorem w domu to sprawdzę u siebie bo jeszcze nie aktualizowałem oprogramowania na swoim 2849 i dam znać, na razie jadę na promocji z nboxem recorderem za 199zł.

 

edit:

U mnie po aktualizacji wszystko działa jak należy włącznie z wyjściem scart.

A może sprawdź czy kable są dobrze dociśnięte, lub spróbuj *1 lub *2 z pilota i nie zostawiaj włączonego kabla hdmi.

Więcej nic mi w tej chwili nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi pozostał dekoder po usłudze multiroom.Jednak nie nadaje się on do dvb-t czy FTA. Napisałem reklamację ale namawianie jedynie na płatną ofertę to duże przegięcie. Kombinacja czerwony czerwony 73738 nie daje nam spodziewanego efektu czyli możliwości oglądania dvb-t. Wydaje się że sprawa nadaje się do rzecznika praw konsumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pozostał dekoder po usłudze multiroom.Jednak nie nadaje się on do dvb-t czy FTA. Napisałem reklamację ale namawianie jedynie na płatną ofertę to duże przegięcie. Kombinacja czerwony czerwony 73738 nie daje nam spodziewanego efektu czyli możliwości oglądania dvb-t. Wydaje się że sprawa nadaje się do rzecznika praw konsumentów.

Ja poprzez swój dekoder oglądałem przez dwa tygodnie urlopu na działce DVB-T. Najpierw go zresetowałem wspomnianym kodem i podczas ponownego uruchamiania na chwilę podłączyłem do anteny sat. Jak się uruchomił do od razu odłączyłem antenę sat i dalej działał tylko jako tuner do naziemnej cyfrówki. Po powrocie do domu na nowo uruchomiłem i skonfigurowałem multiroom i działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz. Zrobiłem próbę.Zaraz po restarcie wyciągnąlem kabel SAT ale wtedy pyta o konfigurację satelity i nie przepuszcza dalej. Jak mu już tę satelitę podłączy się to wtedy TRWA POBIERANIE LISTY KANAŁÓW.Odpiąłem kabel ale powrócił natychmiast do konfiguracji anteny SAT. Wygląda na to że bez aktywnego połączenia SAT nie chce iść dalej.

Być może wiele zależy od statusu karty. U mnie jest 8 na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam dekoder ADB 2849ST i zakupiłem sobie dysk przenosny 500GB i mam pytanie czy jak go podzielę na partycję (jedna do użytku dla dekodera, a druga do użytku komputerowego) to czy to będzie działać tak jak myślę?

 

Niestety, dysk jest twoj ale zarzadza nim ITI wiec tak jak wyzej kolega napisal twoj dysk bedzie przechwycony i na nowo sformatowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Posiadam tv: Samsung UE40ES6800

 

oraz dekoder n: ITI 2850

 

Połączenie TV z dekoderem kablem HDMI 1.4a

 

Problem polega na tym, że podczas nadawaniu programu w 3D (Side-by-Side), na TV nie jest aktywna funkcja składania obrazu...

Program w 3D wyświetla się bez problemów, jednak kiedy chce złożyć go w jedną całość, w tv aktywną mam tylko opcję konwersji z trybu 2D do 3D.

 

Po podłączeniu dysku zewnętrznego i odpaleniu formatu .mkv i trailera w technologii SBS, na pilocie moge włączyć tryb SBS i OU bez żadnego problemu.

Załączam okulary i ciesze się efektami w trybie 3D.

 

W związku z czym, zwracam się do was z pytaniem: Co jest przyczyną niedziałającego 3D z dekodera?

Skoro dekoder puszcza taki obraz to znaczy, że obsługuje ten tryb, tv też ma te funkcję i kabel również zgodny jest ze standardem, do przesyłania

obrazu w trybie 3D. Próbowałem przełączać kabel między różnymi wejściami w tv, jednak bez zmian.

Może ktoś z was ma taki dekoder i byłby się w stanie podzielić tymi informacjami ;-).

 

 

 

Z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

Mam dokładnie ten sam problem, podobny model telewizora i dekoder "Turbo" z N-ki. Wcześniej wszystko działało i nic nie zmieniałem z kabelkami. Jedyna zmiana to przejście z "N" do "NC+"na tym samym dekoderze.

Nagrania które są na dysku też nie działają - nagrywane były jeszcze z N-premium i wcześniej działały bez problemu.

Nagrania z dysku sieciowego działają - nie da się tylko włączyć opcji nakładania obrazu z dekodera (w ustawieniach 3D telewizora opcja te jest na szaro i nie da się wybrać...)

 

Może m ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...