Skocz do zawartości

VOD - oferta


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie :) Moze nie po ostatnim klapsie ale wcześniej niz w kanałach premium i w miarę szybko od zamówienia z biblioteki filmowej np. na dany miesiąc.

 

Jak sama nazwa wskazuje Video na żądanie :)

 

Bo np. umawiam się z dziewczyną do domu na kolację potem chcemy obejrzeć sobie np Jamesa Bonda :) I żeby się nie okazało że szybciej skoczę do wypożyczalni DVD i po drodze jeszcze zdąże zrobić zakupy niż platforma dostarczy mi ten film na dysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca niewiadomo jak to jest, czy C+ ma umowy tylko na premium, czy też na VOD, poza tym Cyfra również planuje wprowadzenie VOD. Co do HBO to podejrzewam, że jednak oni będą dysponować tymi samymi (przynajmniej większością) wytwórni, z tego względu, że właścicielami HBO CE są Buena Vista, Warner i Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Zobaczcie jaka jest oferta na Taquillach czy na Kiosque to zrozumiecie co to jest VOD, jesli chodzi o same filmy tam nadawane. Tam Shrek 2 byl juz w tym roku w pierwszym kwarale, albo polowie 2giego kwartalu (dokladnie nie pamietam), a u nas nawet nikt nie slyszal zeby ktos mial go pokazac. Moze akurat kiepski film bo to raczej kreskowka, ale chodzi mi tylko o sam sens. Co mi po takim VOD jak np HBO wyemitowalo szybciej Miasto Grzechu, a mysle ze bedzie wiele takich przykladow, ze kanal premium bedzie szybszy niz VOD. Jest tez taka opcja, ze narazie startuja i nie chca szalec, a blysnal jak juz beda mieli troche osob chetnych na te usluge i zacznal sie sprzedawac Nboxy recorder'y :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jaka jest oferta na Taquillach ktore sa takze kanalami VOD czy na Kiosque to zrozumiecie co to jest VOD. Tam Shrek 2 byl juz w tym roku w pierwszym kwarale, albo polowie 2giego kwartalu (dokladnie nie pamietam), a u nas nawet nikt nie slyszal zeby ktos mial go pokazac. Moze akurat kiepski film bo to raczej kreskowka, ale chodzi mi tylko o sam sens. Co mi po takim VOD jak np HBO wyemitowalo szybciej Miasto Grzechu, a mysle ze bedzie wiele takich przykladow, ze kanal premium bedzie szybszy niz VOD. Jest tez taka opcja, ze narazie startuja i nie chca szalec, a blysnal jak juz beda mieli troche osob chetnych na te usluge i zacznal sie sprzedawac Nboxy recorder'y :wink:

 

Taquilla i Kiosque to nie VOD a PPV, a to już zupełnie co innego. Działa na podobnej zasadzie, ale to nie to samo. Shrek 2 może i był wcześniej niż u nas, ale to normalna rzecz. Film mieli prędzej w kinach to i w PPV był wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Wlasnie dlatego ze dziala na podobnej zasadzie to porownalem te dwie rzeczy, tylko ze zle sie wyrazilem zamiast to samo powinno byc napisane podobne :wink:

Najwazniejsze ze wszystko sie wyjasnilo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie niezle bawia posty "cyfrowcow" ktorzy na sile chca udowodnic ze Nka jest be wysuwajac absurdalne zadania co do jakosci filmowi i ich ceny.

 

Najlepszy jest cyfra.tv ktoremu chyba sie zamarzylo sie cos nierealnego z technicznego punktu widzenia.

 

Za filmy zaraz po kinie muslibyscie zaplacic 500zl miesiecznie. Kolejny wesoly formowicz strzelil sobie bramke mowiac ze filmy na C+ tak czesto powtarzaja ze mozna je zawsze obejrzec. VOD za cene c+ nie moze miec lepszej oferty bo daje duzo wiecej niz zwykly kanal TV, daje wybor tu i teraz

co ogladam. Prawdziwy VOD czyli wybieram 1 z 5000 w bibliotece i ogladam za 2 minuty jest nierealny, bo pasma nie ma na tyle by to bylo mozliwe w wersji satelitarnej. VOD za 30zl jest swietna oferta, mnie wystarczyl by poziom megahitow z TVN bez reklam+ jakies ciekawe filmy HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie powiedziałem że chce mieć film w 2 minuty :) Wiem jakie sa mozliowości techniczne.

 

Chodziło mi tylko o podkreślenie z przymrużeniem oka, żeby nie było tak jak w większości przypadków jeśli chodzi o polskie platformy, że używa się sloganów czy nazw używanych w krajach zachodnich do usług które w Polsce ni jak się nie mają do swoich zachodnich odpowiedników :)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie niezle bawia posty "cyfrowcow" ktorzy na sile chca udowodnic ze Nka jest be wysuwajac absurdalne zadania co do jakosci filmowi i ich ceny.

 

Najlepszy jest cyfra.tv ktoremu chyba sie zamarzylo sie cos nierealnego z technicznego punktu widzenia.

 

Za filmy zaraz po kinie muslibyscie zaplacic 500zl miesiecznie. Kolejny wesoly formowicz strzelil sobie bramke mowiac ze filmy na C+ tak czesto powtarzaja ze mozna je zawsze obejrzec. VOD za cene c+ nie moze miec lepszej oferty bo daje duzo wiecej niz zwykly kanal TV, daje wybor tu i teraz

co ogladam. Prawdziwy VOD czyli wybieram 1 z 5000 w bibliotece i ogladam za 2 minuty jest nierealny, bo pasma nie ma na tyle by to bylo mozliwe w wersji satelitarnej. VOD za 30zl jest swietna oferta, mnie wystarczyl by poziom megahitow z TVN bez reklam+ jakies ciekawe filmy HD

 

Dzizas człowieku !

Czy Ty przypadkiem nie wyszedłeś z piaskownicy ? Dopatrujesz się na forum jakiś "cyfrowców", "nkowców" ? Chyba za dużo lektur typu "Chłopcy z placu broni"

 

Chodzi mi wyłącznie o to, by się zastanowić nad sensem usługi VOD w takim kształcie w jakim proponuje to N (opłata za paczkę filmów)

 

Ideą VOD jest to byś mógł oglądać to co chcesz i kiedy chcesz. Oczywiste jest, że względy techniczne ograniczą różnorodność oferty. Oczywiste jest to, że filmy nie muszą się pokazywać natychmiast po tym jak pokazano je w kinie.

 

Natomiast VOD jest jakby nie było alternatywą dla wypożyczalni. Jeśli za 30 zł mogę sobie pożyczyć 4 nowości filmowe z wypożyczalni to VOD ze słabszą ofertą nie ma sensu. Jest tylko bajerem, nowinką techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"VOD" nie kosztuje 30zł. Trzeba doliczyć ok.400zł za tuner podzielone przez liczbę miesięcy korzystania z tego tunera. Np. przy 20 miesiącach wyjdzie mniej więcej tyle co za Canal+ i HBO razem wzięte (przy poleceniu zapłaty). Około - ponieważ ileś zł daję na rzeczywiste koszty aktywacji. Zatem to jest usługa na lata a nie miesiące "z ciekawości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"VOD" nie kosztuje 30zł. Trzeba doliczyć ok.400zł za tuner podzielone przez liczbę miesięcy korzystania z tego tunera. Np. przy 20 miesiącach wyjdzie mniej więcej tyle co za Canal+ i HBO razem wzięte (przy poleceniu zapłaty). Około - ponieważ ileś zł daję na rzeczywiste koszty aktywacji. Zatem to jest usługa na lata a nie miesiące "z ciekawości".

 

 

A HBO ogladasz na sprzecie za darmo ? moze tez wliczysz cene zakupu/wynajmu jak kto ma sprzetu do tej kalkulacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna różnica jest taka że tuner który kupiłem do odbioru HBO i C+ jest mój i nikt mi go za 2 lata nie zabierze. Co prawda nie sprzedam go za tyle za ile kupiłem czyli poniosę jakieś koszty. Tylko z takim myśleniem nie mógłbym kupić telewizora, auta czy czegokolwiek innego.

A za aktywację dałem 1 (słownie: jeden) złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzizas człowieku !

Czy Ty przypadkiem nie wyszedłeś z piaskownicy ? Dopatrujesz się na forum jakiś "cyfrowców", "nkowców" ? Chyba za dużo lektur typu "Chłopcy z placu broni"

 

Chodzi mi wyłącznie o to, by się zastanowić nad sensem usługi VOD w takim kształcie w jakim proponuje to N (opłata za paczkę filmów)

Ideą VOD jest to byś mógł oglądać to co chcesz i kiedy chcesz. Oczywiste jest, że względy techniczne ograniczą różnorodność oferty. Oczywiste jest to, że filmy nie muszą się pokazywać natychmiast po tym jak pokazano je w kinie.

Natomiast VOD jest jakby nie było alternatywą dla wypożyczalni. Jeśli za 30 zł mogę sobie pożyczyć 4 nowości filmowe z wypożyczalni to VOD ze słabszą ofertą nie ma sensu. Jest tylko bajerem, nowinką techniczną.

 

Ogladasz 4 filmy miesiecznie ? VOD nie jest ZADNA ALTERNATYWA wypozyczalni i nigdy nie bedzie. NIE ma technicznej mozliwosci inne formy niz PUSH VOD, jak sobie wyobrazasz doslanie filmu do odbiorcy po zamowieniu. Czy znajda sie chetni by dzis zamowic jutro obejrzec film i zaplacic za to 5-10 zl za jeden. VOD ktory wybrala Nka jest taki sam jak w innych platformach i ofertach.

 

"VOD" nie kosztuje 30zł. Trzeba doliczyć ok.400zł za tuner podzielone przez liczbę miesięcy korzystania z tego tunera. Np. przy 20 miesiącach wyjdzie mniej więcej tyle co za Canal+ i HBO razem wzięte (przy poleceniu zapłaty). Około - ponieważ ileś zł daję na rzeczywiste koszty aktywacji. Zatem to jest usługa na lata a nie miesiące "z ciekawości".

 

Rozumiem ze koszt tunera Cyfry tez doliczasz do ceny kanalu c+ ?

Nbox recorder sluzy tez do PVR i ogladania platformy wiec trzeba byc szalonym by calkowita cene aktywacji wliczac do VODa ?

 

Edycja pitter: połączyłem dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"VOD" nie kosztuje 30zł. Trzeba doliczyć ok.400zł za tuner podzielone przez liczbę miesięcy korzystania z tego tunera. Np. przy 20 miesiącach wyjdzie mniej więcej tyle co za Canal+ i HBO razem wzięte (przy poleceniu zapłaty). Około - ponieważ ileś zł daję na rzeczywiste koszty aktywacji. Zatem to jest usługa na lata a nie miesiące "z ciekawości".

Idąc tym tropem to "N" do Twojego VOD również dopłaca, ok 1500zł, bo wyprodukowanie dekodera to ok 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma do tego kwestia wlasnosci?

lepiej bys sie poczuł dostajac go na wlasnosc za 1500 , wiedzac ze jak zrezygnujesz z umowy to i tak nic na nim nie obejrzysz?

ja kupilem w cyfrze Phila 3010 ( nie smiac sie :) ) i po rozwiazaniu umowy moge go sobie wsadzic w buty. Mowie o normalnym uzytkowaniu, dla normalnego uzytkownika , nie maniaka grzebania w sprzecie

 

Edycja pitter: poprawiona ortografia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupiłem phila i gdy nie będę już korzystał z C+ to mogę spokojnie włożyć moduł CP albo odbierać FTA. Słowem coś mi zostanie. A w n zostanie mi tylko wspomnienie.... A gdyby mi go sprzedali za 1500zł i nie mógłbym nic oglądać po zakończeniu umowy to byłoby to dość dziwne...

Czułbym się lepiej gdyby nie udawali że to koszt aktywacji, ale że po prostu dokładam się do tunera. Byłoby to uczciwsze. Zresztą tak samo zrobi Cyfra+. Za aktywację tunera HD chcą 299zł. To ile za tuner VOD? :) Tyle że aby mieć dostęp do oferty filmowej w C+ nie trzeba mi nowego tunera. A przecież VOD jest nie dlatego że n chce zrobić coś lepiej a dlatego że nie ma szans na kanały filmowe premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...