Skocz do zawartości

Teleexpress


Ipo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teleexpres! Czas świetności ma już poza sobą. Najlepsze jego lata, gdy był „chodzony” Później smocza jama w stogu siana a potem już tylko gorzej. Niby „nowoczesny” ale już nie taki jak za czasów Wojciecha Reszczyńskiego, Zbigniewa Krajewskiego, Jolanty Fajkowskiej oraz innych prezenterów.

Łza w oku się kręci.

Był wielkim hitem telewizyjnym, tak wielkim, że nie tylko Europa o nim mówiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i Teleexpress na TVP1 jednak nie jest zmniejszony do 16:9 :) Tylko logo jest bardzo duże, ale da się przeżyć :) Mam nadzieję, że w Wiadomościach nie będzie gorzej - tak, jak jest na TVP Info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak uważasz. Moim zdaniem nie zawsze powinno. Przykład: TVP Info - wygląda okropnie.

 

Zresztą cały pomysł stosowania safe area wydaje mi się bez sensu.

Przecież np. w Jaka to melodia czy w serialach nie zmniejszają logo ani nie stosują safe area. TVP 2 też nadaje z normalnym logo i też bez safe area. I wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poza tym seriale (Plebania, Klan itp) nadają w letterboxie. Skoro tamto mogą, to dlaczego nie Teleexpres i Wiadomości?

 

Tak, masz rację, Klan, Plebania i inne też powinny być kadrowane. Skoro zrobili pierwszy krok do tego - jest nadzieja, że w niedalekiej przyszłości tak samo będzie w innych programach. Kto wie, może przynajmniej w TVP niedługo pożegnamy się ze zmniejszonym obrazem i czarnymi pasami na górze i dole ekranu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polko - nie przekręcaj moich słów. Nigdzie nie napisałem, że coś powinno być kadrowane. Wręcz przeciwnie - to właśnie Teleexpres i Wiadomości powinny brać przykład z Plebanii, Klanu, Familiady itp.

Uważam, że jedynym przyzwoitym typem konwersji z 16:9 do 4:3 jest letterbox. Tylko i wyłącznie. Jestem tez zdecydowanie przeciwny stosowaniu safe area.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pytasz, czy wolę oglądać Teleexpress na całym ekranie, czy na wąskim pasku na środku? Hmmm.... No więc wolę oglądać na całym ekranie. Taki jestem dziwny. I cieszę się, że właśnie tak mogę go oglądać. Szkoda, że tylko ten jeden program, ale może kiedyś podobnie będzie z innymi. I cieszę się, że TVP w końcu zaczyna myśleć o mnie i kilkudziesięciu milionach innych widzów, którzy mają normalne telewizory i odbierają jej kanały normalnie, z nadajników naziemnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telewizor szerokoekranowy, ale bez tunera DVB-T i jestem skazany na nadawanie analogowe. Gdyby był letterbox, to mógłbym obciąć pasy i mieć pełne 16:9, a tak to nie dość że mam obraz rozciągnięty, to jeszcze obcięty. Przez to obraziłem się na TVP. Akurat "Teleexpressu" nie oglądałem, tylko "Wiadomości o 19:30, ale teraz chyba przestanę ich oglądać, przynajmniej regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz, czy wolę oglądać Teleexpress na całym ekranie, czy na wąskim pasku na środku? Hmmm.... No więc wolę oglądać na całym ekranie. Taki jestem dziwny. I cieszę się, że właśnie tak mogę go oglądać. Szkoda, że tylko ten jeden program, ale może kiedyś podobnie będzie z innymi. I cieszę się, że TVP w końcu zaczyna myśleć o mnie i kilkudziesięciu milionach innych widzów, którzy mają normalne telewizory i odbierają jej kanały normalnie, z nadajników naziemnych :)

 

To ty jeszcze sobie spłaszczasz obraz w telewizorze :shock: ? U mnie w salonie jest telewizor 4:3 i zawsze jak na nim coś oglądam to jak jest w letterboxie to obraz zajmuje większość obrazu, a dzięki letterboxowi widzę więcej, niż bym zobaczył w 4:3. Myślę, że skoro niektórzy wolą oglądać telewizję w 4:3 na pełnym ekranie to TVP powinna zrezygnować z letterboxa i dawać wszystko w rozciągniętych proporcjach (w wspomnianym tv 4:3 można to sobie ustawić ręcznie i teraz wiem dla kogo specjalnie jest ta funkcja) - jedni będą mieli na całym ekranie, a drudzy włączą w ustawieniach obrazu "pełny" (czy co tam macie) i też będą zadowoleni z obrazu na pełnym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Tymczasem w Teleexpressie w niedziele stała się ciekawa sytuacja a mianowicie prowadzący Maciej Orłoś wspomniał o inicjatywie

Directionerek czyli fanek One Direction które to żądają koncertu tego zespoł w Polsce. Maciej Orłoś oczywiście poparł inicjatywę w wyniku czego został polubiany przez fanki 1D za których sprawą powstały strony fanowskie znanego (także w moim środowisku eurowizyjnym) dziennikarza a sama ilość lubiących oficjalne profile pana Macieja na Facebooku i Twitterze poszła nawet trzykrotnie. Sam dziennikarz nie pozostał dłużny na te akty uwielbienia - na niedziele zaplanował umieszczenie piosenki 1D (najprawdopodbniej "Kiss You") w kąciku muzycznym oraz niespodzianki dla fanek w ramach Teleexpressu.

Nie zdziwie się jak w obydwie niedziele padnie rekord oglądalności popołudniowego serwisu Jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...