Skocz do zawartości

Ferguson FK-7000


Rav-X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że na stronie Fergusona pojawił się nowy tuner satelitarny SD Ferguson FK-7000:

 

fk7000frontopen2mini40.jpgfk7000backmini40.jpgA100E_rcu.jpg

ariva_100_cable_images.png

 

Z opisu na stronie producenta wynika że posiada takie funkcje jak:

- Time Shift - Dzięki tej funkcji zatrzymujesz, cofasz i przewijasz filmy i programy w trakcie oglądania!

- Advenced Subtitle Support - Zaawansowana obsługa napisów ekranowych, zarówno z dvb jak i z teletekstu

- Funkcja USB PVR - nagrywanie programów na zewnętrznej pamięci USB

- Cyfrowe optyczne wyjście dźwięku S/PDIF

- Elektroniczny Przewodnik Programów (EPG)

- Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

- Wielojęzykowe menu ekranowe (OSD)

- Funkcja szybkiego wyszukiwania na liście kanałów

- Oddzielne listy kanałów ulubionych, telewizyjnych i radiowych

- Automatyczne, zaawansowane i ręczne wyszukiwanie kanałów

- Obsługa DiSEqC 1.0 i 1.2 oraz USALS

- Wgrywanie i edycja listy kanałów poprzez USB

- Czytnik kart dla płatnych telewizji

- Aktualizacja oprogramowania poprzez sieć.

 

Na Allegro na dzień dzisiejszy można dostać tego Fergusona od 179 zł.

 

Wygląda że to jest następca FK-6900. Co sądzicie o tym dekoderze? Warto w niego zainwestować mimo że jest to SD? Jak ktoś ma już ten dekoder to może niech przedstawi swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Fergusona FK7000 i nie może mi się aktywować w nim karta z cyfry+ - już kilkakrotnie wysyłali mi uprawnienia z Cyfry, tuner nasłuchiwał ok. 20 godzin nawet !!! i nic - dalej mam zakodowane większość programów... Do serwisu Fergusona oczywiście nie sposób się dodzwonić, na maila też nie odpowiadają... Może ktoś miał podobne doświadczenia z poprzednim modelem, FK6900 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od tygodnia. TnK, HDMI, Samsung 40LE500. Muszę zrobić antyreklamę tej firmie, głównie za niedopracowany soft. Po wybraniu wyświetlania w trybie progressive jest ok, jednak po ponownym (i następnych) uruchomieniu tv wyświetla komunikat o nieobsługiwanym formacie obrazu. Nagrywanie programów kodowanych - masakra, błędy obrazu, zacięcia, brak synchronizacji - to wszystko podczas odtwarzania z dekodera, z komputera się nie da, bo żaden program do konwersji plików dvr nie ruszy pełnego błędów strumienia. Dodatkowo na pilocie nie działa przycisk ch-, EPG się ślimaczy doczytując kolejne pozycje, po włożeniu karty klapka odstaje 1 mm (nie domyka się).

Są 2 plusy-widzi 1,5 TB dysk z 1 partycją NTFS, zawiesił się tylko raz :).

Czy ktoś oświeci mnie co oznacza ten procentowy pasek, który pojawia się po naciśnięciu klawisza info - u mnie skacze od 0 do 90% w zależności od programu, przy niezmiennej sile i jakości sygnału.

Czekam na nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, po włożeniu karty odwrotnie niż w innych tunerach z cyfry (chipem do dołu do tyłu), wszystko jest OK. Jak na razie nagrywałem tylko programy niekodowane i wszystko OK (dysk 250GB). EPG działa fatalnie, przełączanie kanałów wolniejsze niż w Strong'u - a myślałem, że gorzej być nie może. Nie ma w menu funkcji do bezpiecznego usuwania dysku, pomimo że w instrukcji taka funkcja jest opisana :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oświeci mnie co oznacza ten procentowy pasek, który pojawia się po naciśnięciu klawisza info - u mnie skacze od 0 do 90% w zależności od programu, przy niezmiennej sile i jakości sygnału.

Czekam na nowy soft.

 

 

Ten pasek w żółtym kolorze oznacza procentowy czas trwania oglądanej audycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna niesprawność Fergusona - na niektórych kanałach obcina niewielką część obrazu z prawej strony, np. na jedynce ok. połowy logo stacji. No i niestety muszę potwierdzić zacinanie się odtwarzania nagrania kanału kodowanego (dysk 250GB, WD Elements, prędkość przesyłania do 480Mb/s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Zastanawiam sie nad zakupem tego tunera do TV na karte.

Rozumiem ze ten dekoder po podlaczeniu dysku zewnetrznego(posiadam 500G zew.zasilanie) bedzie mogl nagrywac programy.

Moje pytanie jest nastepujace czy posiada on funkcje TIMERA tzn. mam wylaczany telewizor lub ogladam inny kanal a nagrywa mi sie dajmy na to tvp sport:]

2-gie pytanko:

Kolega "skalorek" pisze:

"Jak na razie nagrywałem tylko programy niekodowane i wszystko OK (dysk 250GB). EPG działa fatalnie, przełączanie kanałów wolniejsze niż w Strong'u - a myślałem, że gorzej być nie może. Nie ma w menu funkcji do bezpiecznego usuwania dysku, pomimo że w instrukcji taka funkcja jest opisana :/"

Co mam rozumiec przez kanaly kodowane? (tvp sport w TNK nalezy do takowych) oraz co to jest ta opcja bezpiecznego usuwania dysku?

Dziekuje za pomoc

 

P.S.Przelaczanie kanalów faktycznie bardzo wolne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pistolero

1. Oczywiście odbiornik posiada funkcję nagrywania z timerów. Należy pamiętać, iż jest to odbiornik jednogłowicowy tzw. semi twin tuner. Nagrywanie jednego kanału a drugie oglądanie jest możliwe jeżeli:

a) jeden z kanałów jest kanałem niekodowanym

B) oba kanały znajdują się na tej samej częstotliwości

2 . Kanały możemy dzielić na kodowane i niekodowane. Do odbioru kanałów kodowanych potrzebna jest karta dostępu (odpowiednia dla dla danego operatora TNK i MTV Unlimited=Conax, Cyfra=Seca/Nagra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pistolero

Bezpieczne usuwanie dysku - to tak jak w kompie, aby nie zniszczyć dysku poprzez odłączenie z pełnym buforem, najpierw należy go zwolnić - do tego złuży opcja bezpiecznego usuwania. Niestety w Fergusonie 7000 jej nie ma.

Z kanałami kodowanymi/niekodowanymi jest tak jak pisze rusticalming.

Nie polecam tego modelu - dzisiaj go zwracam z listą 4 błędów, w tym 1 krytyczny - nie da się odtwarzać nagrania z kanału kodowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wiem ze to juz nie dotyczy strikte Fk-7000 ale kontynyując wątek....

Hmmm, najbardziej zależy mi na nagrywaniu TVP Sport, często w porze emisji interesujących mnie programów nie ma mnie w domu lub moja lepsza polowa chce oglądać coś innego:] Czy istnieje tuner który umożliwiłby mi nagrywanie danego programu z wyłączonym tv lub włączonym ale na innym kanale?

Zastanawiam się także nad tunerem bez opcji podłączenia dysku(np.ADB-5800) i podpięciem do niego nagrywarki DVD. Czy jest to możliwe telewizor wyłączony lub na innym kanale a nagrywa mi się TVP Sport:] Tuner musi być włączony podczas takiego nagrywania(opcja z wył. Tv)?

 

Dziekuje z góry z podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pistolero

Aby odbiornik nagrał musi znajdować się w stanie pracy...może być w stanie spoczynku, ale przy ustawionym timerze przejdzie w tryb pracy.

Natomiast, aby nagrać zdarzenia A a oglądać B masz dwie możliwości

 

a) zakupić odbiornik dwugłowicowy i wówczas możesz nagrywać nawet dwa i trzeci kanał oglądać (niezależnie od TP), cena od ok 1000zł w górę

B) odbiornik semi-twin tuner...ale o tym pisałem już wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym 1 krytyczny - nie da się odtwarzać nagrania z kanału kodowanego.

 

a) Jak odtwarzać nagrania zapisane na dysku ? przez tuner czy komputer?

B) Jaki tuner nagrywa, a potem odtwarza bezproblemowo zapis z kanalu kodowanego?

c) Czy w tv N mogę nagrywać kanały kodowane pochodzące z 2 różnych transponderow tzn. oglądam kanał pochodzący z transpondera 1 a nagrywam kanal pochodzący z transpondera 2 ?

 

Dziekuje za cierpliwość do mnie i odpowiedzi:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pistolero

 

1. Jeżeli mówimy o FK-7000, nagrania kodowane można otworzyć tylko na odbiorniku. Nagrania z FTA zarówna na komputerze, jak i odbiorniku.

2. Odtworzenie kodowanego materiału zależy w dużej mierze od samego odbiornika i prowidera. Nie jestem w stanie podać przykładu

3. Używając n recordera lub n turbo recordera, które są STB dwugłowicowymi masz możliwość odbierania nagrywania kanału z TP1 i nagrywania z TP2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: trzeba mieć szybki pendrive i nagrywa przyzwoicie. Spore dyski z zew. zasilaniem i systemem NTFS, choć szybkie, to dla tej skrzynki zbyt duże wyzwanie. Programy niekodowane są odtwarzane na komputerze i tunerze, kodowane można odtworzyć na tunerze z dźwiękiem opóźnionym o ułamek sekundy, na komputerze nie ma jak ich ugryźć-kilka konwerterów już poległo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałem zapytać jak to jest z tym gniazdem ethernet w tym modelu, na co ono pozwala? Głównie zależy mi na możliwości odtwarzania filmów udostępnionych z komputera, da rade jakoś to zrobić? Szukam cały dzien informacji na ten temat ale nie znalazłem. Jeśli się nie da odtwarzać filmów przez sieć lokalną w żaden sposób, to jaki inny tuner satelitarny w niewysokiej cenie (podobnej do FK-7000) ma taką opcję (może być po zmianie softu na nieoficjalny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

witam, zamierzam zakupić o tego tunerek i pytam:

 

czy zawiesza się-resetuje?

jaki jest czas przełączania- karta cyfra+

czy pilot bez problemowy i czy tuner szybko reaguje na pilot?

czy są inne wady ukryte?

czy wgrywanie softu możne być z przedniego usb?

 

oraz dzięki za info o swoich doświadczeniach i czy go polecacie,to dla teściów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pojawił się nowy firmware, który rozwiązuje problemy z nagrywaniem. Teraz tylko wystarczy dopracować EPG, które często nie jest wyświetlane, i można nawet zacząć się interesować tym tunerem.

U mnie niestety nowy firmware z maja nie pomógł. Próbowałem na kilku różnych dyskach i penach. Na kanałach TVN nie mogę nagrywać, pokazuje się komunikat LIMIT: Can not record!

 

Jeśli ktoś ma na to sposób to proszę o pomoc!

 

witam, zamierzam zakupić o tego tunerek i pytam:

 

czy zawiesza się-resetuje?

jaki jest czas przełączania- karta cyfra+

czy pilot bez problemowy i czy tuner szybko reaguje na pilot?

czy są inne wady ukryte?

czy wgrywanie softu możne być z przedniego usb?

 

oraz dzięki za info o swoich doświadczeniach i czy go polecacie,to dla teściów.

 

Na nowym FW nie zawiesza się ani resetuje.

Reaguje szybciej niż tv analogowa astera

Wada to problem z nagrywaniem kanału TVN o czym napisałem wyżej, inny problem to resetowanie ustawień po wgraniu nowego FW

Update softu odbywa sie przez USB, niby w najnowszym sofcie można też przez ethernet ale nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dysku zewnętrznego do fergusona FK-7000.

Powiniem dobrze współpracować z dekoderem i niesprawiał żadnych kłopotów.

Co myślicie o TRANSCEND 500GB HDD USB 2.0/3.0?

tu link: http://www.ceneo.pl/7726871s

Ma ktoś ten dysk? Jeżeli tak to czy dobrze będzie działał? Warto kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...