Skocz do zawartości

4°West - Amos 2/3


maresz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HBO to chyba zrozumiałe, bo to kanał dosyłowy Cyfry+ więc muszą mieć mocny sygnał. Co zaś do jakości przesyłu własnie tego programu to jest fatalna. Mam Cyfrę + i nie wiem kogo winić za tak złą jakość przekazu- mój odbiornik czy nadawcę? Obraz się rozmywa , kolory rozpływają się , a wogóle wygląda to tak jakbym patrzył przez zmatowiałą szybę. Po przełączeniu na któryś z kanałów niemieckich lub np. wspomniany Arte obraz staję się idealny, wyrażny, kolorystycznie perfekcyjny.

Wracając przy okazji do Amosa , jak to jest z odbiorem transpordera 26 i 27? U mnie 0 sygnału i nie pomaga korekta anteną, poprostu nie wiem czy jestem poza zasięgiem, czy jednak może akurat te transpordery wymagają specjalnego ustawienia? Na 11588H / Sr8888 nadaje Film Box Polska co prawda teraz kodowany, ale swego czasu był free i jak pisano tu wcześniej na Forum dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, transpondery 26 i 27 mają słaby sygnał. Tak to wygląda na karcie SS2 + antena 90 cm.

 

2627amosfa1.jpg

 

Oczywiście te wartości pozwalają na stabilny odbiór.

 

Kiedy FilmBox był FTA, moc transpondera była znacznie większa, później znacznie spadła. Dlaczego? Pojęcia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy FilmBox był FTA, moc transpondera była znacznie większa, później znacznie spadła. Dlaczego? Pojęcia nie mam.

Może na takiej samej zasadzie jak to dzieje się w handlu. Gdy wprowadzają na rynek np. nowy gatunek wędliny , ten jest smaczny i tani. Po pewnym okresie wszystko wraca do normy czyli byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO to chyba zrozumiałe, bo to kanał dosyłowy Cyfry+ więc muszą mieć mocny sygnał.

Nie zawsze się to sprawdza. Zauważ jak niekiedy słaby sygnał mają przekazy transmisji sportowych dla Canal+.

 

 

Z transponderami: 26 (11.588 H 8888 3/4) i 27 (11652 H 18700 3/4) wcale nie radzi mój zez. Sygnał mam zerowy. Gdy ustawię czaszę bezpośrednio na Amosa - 4.0W, to żeby złapać sygnał ze wspomnianych transponderów, to musi spaść moc innych transponderów, np: dwóch częstotliwości Spacecom z kanałami ukraińskimi. I tutaj trochę się dziwię, ponieważ wiązka wymienionych tranponderów jest taka sama.

Aha, ostatnio zauważyłem - ze słabszą mocą jakby pracuje tp. 10.759 H 30000 3/4. Uzyskany sygnał koło 38-40% wygląda mizernie. To chyba wpłynęła tutaj wartość SR, która niedawno zostało podwyższona. Dobrze, że odbiór jest prawidłowy.

 

Przed chwilą sprawdzałem jak tam wygląda odbiór wspomnianego 5 kanalas. Ogólnie cały transponder nr 10 (jest na nim jeszcze HBO, MTV, TVRM) ma dobry sygnał. Dla każdego "fragmentu" transpondera siłą sygnału jest inna, najgorzej wypada MTV, a najlepiej chyba HBO ;)

I właśnie nad tym MTV Adria bardzo ubolewam bo sygnał uzyskuję też zerowy. Razem z MTV Ukraine, obydwa kanały tworzyłyby niezły tercet muzyczny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie nad tym MTV Adria bardzo ubolewam, bo sygnał uzyskuję też zerowy. Razem z MTV Ukraine, obydwa kanały tworzyłyby niezły tercet muzyczny. :wink:

Ja odbieram MTV Adria bez problemów. Może dlatego , gdyż jak już wyżej wspomniałem wymieniłem konwerter na b. czuły , a poza tym zrezygnowałem całkowicie z "zezowania". Zauważyłem , że rozdzielacz kabli na poszczególne konwertery osłabia sygnał. Nie ma to w praktyce znaczenia przy zezie Astry na HotBirda, ale jeśli chcę oglądać przekaz z Amosa i w dodatku jeszcze niskie SR-y, to już lepiej nie osłabiać sygnału nawet , gdy Amos ustawiony jest na głównym konwerterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie, to nie jest normalne ;) Obecnie tez mam bezdeszczową pogodę i osiągi znacznie lepsze (patrząc na powyższy screen to jakieś 50% i 60%), a antena to 90cm.

Kiedyś testowałem odbiór na antenie 60 cm. Przy dobrej pogodzie było OK, przy deszczu zrywało ostro.

Nie wiem dlaczego masz problemy, może konwerterem pomachaj dokładniej albo sprawdź na innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ,że TMT mi nie łapie na czaszy metrowej ? U mnie narazie bezdeszczowo

Amosa mam wyzezowanego od Siriusa .

 

Nie , napewno nie jest to normalne, raczej dziwne dlaczego nie ? Przyczyn może być pare :

1) żle ( niedokładnie) ustawiona czasza . Bardzo ważny jest w ustawianiu anteny nie tylko kierunek , ale trzeba pamiętać również o dość znacznym pochyleniu anteny. Poglądowo wygląda to tak:

Hotbird - antena pod takim "" kątem

Amos - bardziej prostujesz "I"

Najlepiej , moim zdaniem, ustawiać antenę w kierunku Amos , ustawiając tuner właśnie na program TMT. Jest to jeden z najsłabiej nadających sygnał programów więc inne , o ile złapiesz TMT , same wskoczą bez problemu.

2) Czy nie ma przeszkód w polu widzenia anteny?

3) Rejon Polski , w którym zamieszkujesz też ma znaczenie. Wiem coś na ten temat , bo ja mieszkam w pł.- zach. Polsce , a tu nie dociera sygnał zbyt dobrze. Jedyna rada w tej sytuacji to wymienić konwerter na bardziej czuły, o niskim współczynniku szumów. W moim przypadku pomogło. Mam czaszę 90 , a na zwykłym konwerterze mogłem uzyskać sygnał nieprzerywany dopiero po 20.00 wieczór. Teraz mam cały dzień.

4) Sam tuner , tzn. czułość jego głowicy. Zobacz jak tu wcześniej pitter fajnie na obrazku pokazał swoją siłę sygnału. 20% - na moim tunerze zapomnij , musi być ponad 55% dopiero sygnał sie stabilizuje. Ale to już jest urok samego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihau, mam nadzieję, że nie mieszkasz gdzieś za granicą, w Wielkiej Brytanii etc. Z drugiej strony też się dziwię, że tak marne wyniki osiągasz. Dokładnie skorygowałeś ustawienie tego "zeza"? Może spróbuj ustawić satkę na 4.0E i z tej pozycji "łap" tego nieszczęsnego Amosa.

 

Inną opcją jest ustawienie anteny centralnie na Amosa. To rozwiązanie będzie dobre pod warunkiem, że dotąd łapałeś satelity z zeza najwyżej do pozycji 13E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnij się na jakieś nowe "cacko", drogie przecież nie są ;) Taki Maximum całkiem fajnie się sprawuje, a tutaj jakiś inny, tańszy, o całkiem obiecującym wzmocnieniu. :)

 

Co do odległości: nie wiem :P Załóż sobie, że 1cm. = 1 stopień (licząc od środka jednego konwertera do drugiego). Wartości podane "na oko", bo wiadomo, że wszystko okaże się w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem TMT mi łapało ,ale lekko szatkowało.

Dzisiaj dokładnie ustawiłem konwenter , jakby ciut więszy procent . Efekty zobacze pod wieczór. Porównywałem odbiór na konwerterze 0,7 db i 0,4 db i nie było różnicy .

 

Jakbym dał Amosa na kierunek główny to nie miał bym problemów z odbiorem Siriusa i Eutelsata W3 na jednym konwerterze i czy były mozliwy odbiór wszystkich transponderów Hotbirda ?

 

 

@ maresz

Poprawny odbiór TMT masz całą dobę ? Jesli nie to mniej więcej o jakiej porze przestaje tobie szatkować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na 100cm nie możesz odebrać TMT? Nie no - to coś innego jest nie tak jak być powinno, bo w takim układzie nie ma mocnych :shock: Są osoby próbujące z powodzeniem na antenach 90cm zezując właśnie z 5E.

 

Anyway Hot Bird-a odbierzesz także przy takim rozstawie, więc jeśli z 5E nie dało rady, to próbuj bezpośrednio, a na resztę zezuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnij się na jakieś nowe "cacko", drogie przecież nie są Taki Maximum całkiem fajnie się sprawuje, a tutaj jakiś inny, tańszy, o całkiem obiecującym wzmocnieniu.

 

Kupiłem ten 0,1 db i nie było istotnej zmnainy w sygnale .

 

Amos jako kierunek to głowny to i owszem odbierał bardzo dobrze .

 

Jakbym ustawił na stałe Amosa ustawił jako kierunek główny to mógłbym z Amosa zezować na Astrę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...