Skocz do zawartości

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przetwarzanie najlepiej jak jest puste ;) Jeśli zmiana kodeków nie pomaga, to niestety zakleszcza się coś innego, spróbuję potestować u siebie. Korzystasz może z dekoderów LAV? https://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191

Generalnie mocno je polecam - ze SmartDVB działają obecnie chyba najstabilniej i dają najlepsze efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem tez LAV w najnowszej wersji 0.70.2.7. Nie pomaga.

Co do przetwarzania V - ustawiam tam DirecVobSub, ponieważ bez tego obraz ma czarne ramki ok. 1 cm (czyli nie ma obrazu na całym ekranie), oraz obraz np. na TVP Rozrywka, Historia, Kultura etc.(poza TVP w HD) ma jakby zbyt mocno zarysowane kontury, jest uboższy w szczegóły (szczególnie jak obiekty są mniejsze, lub na drugim planie) i widać dość duże piksele (jakby zbyt mała rozdzielczość).

Po włączeniu przetwarzania V i ustawieniu DirectVobSub, obraz jest na cały ekran, wyraźny.

Edytowane przez rimanov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy tylko u mnie w aktualnej wersji występuje bug (bo nie sądzę, że to taki ficzer), że gdy sobie cofnę coś na timeshiftcie to nie mogę tego nagrać, bo nagrywa się dalej to co leci "live", a nie to co sobie cofnąłem? Przy poprzednich wersjach nie było z tym problemów, a teraz zaczyna się sezon piłkarski i będzie to uciążliwe gdy nie będzie można cofnąć akcji bramkowej, żeby ją nagrać od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ważna informacja, o ile ktoś już nie zauważył ;) Autor SmartDVB udostępnił publicznie pierwszą wersję swojego programu w architekturze x64 (64 bity). Na razie jest bez instalatora - jako portable, żeby nie ryzykować podmiany wydania x86 (32 bity), bo wersja x64 nie zadziała na komputerach x86. Ale warto wejść w x64, chyba większość już naturalnie na takie konfiguracje przeszła, a skompilowanie aplikacji pod x64 daje na PC x64 znaczący skok wydajności.

 

Nowe wydanie wprowadza gigantyczną ilość zmian, m.in.:

- udoskonalenia w jakości wyświetlanego obrazu (uwzględnienie różnych typów zegarów dla budowania połączeń między kodekami, co może mieć wpływ na poprawę płynności widocznej np. na poziomych tickerach na kanałach informacyjnych)

- lepsze wsparcie 4:2:2

- wstępna obsługa Unicode dla nazw kanałów, providerów i EPG, co pozwala wygodnie np. czytać sobie (jak ktoś umie ;) ) program dla rosyjskich kanałów z 36°E (a na liście są ich poprawne nazwy)

- sam fakt przejścia na x64 znacząco poprawia wydajność i np. u mnie, gdzie nie mam sprzętowego wsparcia HEVC, ale mam mocny CPU - stara wersja tnie na UHD, nowa nie, mogę oglądać! :D

- czego nie widać, ale wymagało to sporo pracy: autor musiał opracować np. mostek dla wtyczek MDAPI, które są 32-bitowe. Po włączeniu SmartDVB pojawia się dodatkowe okno dla wtyczek - bez stresacji, tak ma być. Nie testowałem sam, bo się tym nie zajmuję, ale z tego co wiem nie zadziała wtyczka PVU. To nie jest błąd, na razie nie ma pomysłu jak ją zmusić do współpracy, bo wymaga sporych (że tak powiem) uprawnień w dostępie do danych.

 

Nie mam pełnej listy zmian, bo brak na razie pliczku history.txt, z którego sobie zbieram informacje, ale ogólnie jest też sporo drobnych przydatnych zmian dla DX, np. opcja uruchamiania chyba RFScan pod prawym przyciskiem (dla kart obsługiwanych przez StreamReader.dll), najlepiej zbadać samodzielnie ;)

 

Instalacja:

- pobrać archiwum: KLIK (źródło: KLIK)

- wypakować do dowolnego katalogu (najlepiej nie Program Files ani żadnego wymagającego większych uprawnień i najlepiej aby wybrać sobie w miarę stałe miejsce, bo trzeba zarejestrować filtry w następnym kroku, a Windows lubi mieć porządek ;) )

- wejść do katalogu filters, tam jest plik registerfilters.bat - kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać Uruchom jako administrator (wymagane jednorazowo tylko przy pierwszym uruchomieniu; pojawią się 4 potwierdzenia po sobie potwierdzające udaną rejestrację - klikamy OK)

 

Dodatkowo: jako że wersja x64 wymaga 64-bitowych dekoderów (potocznie kodeków) audio i wideo - trzeba takie mieć w systemie lub doinstalować. Do tej pory starsze wersje SmartDVB uzywały 32 bitowych. Instalując paczkę LAV Filters zwykle wersje x64 tych kodeków się instalują, ale jeśli odznaczyło się je przy instalacji, to teraz LAV trzeba przeinstalować.

 

Uruchomienie standardowo - klikamy SmartDVB.exe i konfigurujemy pod siebie ;)

 

Są jeszcze jakieś pomniejsze problemy, np. u siebie nie mogę ruszyć Blindscanu z BLScan2, ale zgłoszę to autorowi na dniach i z pewnością będzie opanowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czego nie widać, ale wymagało to sporo pracy: autor musiał opracować np. mostek dla wtyczek MDAPI, które są 32-bitowe. Po włączeniu SmartDVB pojawia się dodatkowe okno dla wtyczek - bez stresacji, tak ma być. Nie testowałem sam, bo się tym nie zajmuję, ale z tego co wiem nie zadziała wtyczka PVU. To nie jest błąd, na razie nie ma pomysłu jak ją zmusić do współpracy, bo wymaga sporych (że tak powiem) uprawnień w dostępie do danych.

 

Ten modul wymaga jeszcze sporo poprawek. Kanaly dekodowane za posrednictwem acamd wskakuja (badz nie) baaaardzo dlugo. Z tego tez powodu bylem zmuszony powrocic do wersji 5.0.60. Nie wiem czy w ogole da sie to poprawic a wersji starych i zapominianych juz wtyczek dla x64 raczej nie nalezy sie spodziewac. Oby wersja 5.0.60 nie byla ostatnia ktorej bede mogl uzywac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A czy ktoś mi powie, jak ustawić kanały w wersji 0.5.1.1 x64? Uruchamiam program, wybieram tuner usb, "wyszukaj wybranego satelitę" i w wersji 0.5.0.60 miałem tam do wyboru satelitę "DVB-T Terrestrial europe", i znajdowało mi kanały, natomiast w wersji 0.5.1.1 tego satelity nie ma. Mogę tylko wybrać "Europe all countries", wyszukuje, ale żadnego kanału nie znajduje. Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Po przerwie kilka dni temu w sieci zadebiutowało nowe wydanie Beta, jak zwykle wprowadzające wiele zmian. Wydanie jest dostępne jednocześnie dla architektur x86 (32-bit) i x64, bez instalatora - jako archiwum do rozpakowania (a'la portable).

 

Aby zainstalować, poza rozpakowaniem, należy wejść do katalogu filters i uruchomić z uprawnieniami administratora plik registerfilters.bat. Dodatkowo przy użyciu wersji x64 należy pamiętać, że potrzebuje ona kodeków x64. Za to odwdzięczy się lepszą wydajnością, zwłaszcza dla 4K/8K :)
 
Link do pobrania SmartDVB 0.5.3.26 Beta 1 x86 (32-bit): https://mega.nz/#!HkBVhQKR!4KOEeIr05cGuMo3Ak3-kPjyntA60UDzLqviiwKUZeW8

Link do pobrania SmartDVB 0.5.3.26 Beta 1 x64 (64-bit): https://mega.nz/#!f1YBGQ5D!VOkaTFzsoZ3a1q5EEZG79RE8-98pDYcivgXbu9_xz_I
Ogólne informacje o SmartDVB 0.5.3.26 Beta 1: http://www.smartdvb.net/tempsite/index.html
Spolszczenie do SmartDVB 0.5.3.26 Beta 1: https://forum.satkurier.pl/download/langplk_0.5.3.26_b1.zip (mało testowane, wydaje się działać na x64, jeśli nie zadziała - najlepiej usunąć)

Najważniejsze/najciekawsze zmiany od poprzedniego wydania stabilnego 0.5.0:

  • obsługa zewnętrznych splitterów obrazu/dźwięku, jak LAV Splitter (notka od autora: obsługa LAV Splitter jest na razie eksperymentalna i pierwsze połączenie jest wolne w porównaniu do domyślnego splittera SmartAVScr. Jeśli użytkownik preferuje szybkość zmiany kanałów ponad jakością, zalecane jest na razie nie korzystanie z LAV Splittera)
  • dodana przeglądarka EPG w postaci osobnego okna
  • lepsze wsparcie dla 4:2:2, wliczając 4K i 8K (notatka od autora: LAV Splitter w połączeniu z dekoderem wideo LAV Video radzą sobie całkiem nieźle z 4:2:2)
  • dodany renderer wideo EVR-CP (Custom Presenter), ze wsparciem HDR i zewnętrznych shaderów. Obejmuje to obsługę napisów ekranowych DVB/TXT oraz wyłączny tryb pełnoekranowy
  • poprawki obsługi wtyczek MDAPI, obejmujące także wydanie x64
  • rozbudowana obsługa zoomu, ustawienia zoomu mogą być zapamiętywane per kanał
  • udoskonalenia obsługi MadVR (także współpracuje z LAV Splitter)
  • obsługa zewnętrznych demultiplekserów (w tym: Microsoft MPEG2 demux, Elecard demux, Mainconcept demux, i innych)
  • dodane ustawienia wydajności grafów (połączenia kodeków, notatka od autora: zalecana duża ostrożność, najlepiej nic nie zmieniać, jeśli nie ma się pewności co do skutków, domyślne ustawienia są optymalne dla większości konfiguracji)
  • udoskonalenia silnika blindscan.dev, w tym dodane okno ustawień pozwalające na wybór domyślnej metody wstrajania się w sygnał (może pomóc w przypadku problemów na kartach multistandard od TBS)
  • wstępne i bardzo eksperymentalne wsparcie obsługi modułów CAM dla kart TBS z gniazdami. Działają tylko CI, bez CI+. Dotyczy i wersji x86 i x64. Autor prosi o zgłaszanie błędów, mogą być wymagane dalsze poprawki
  • udoskonalenia dla funkcji odtwarzania plików DVB TS, poprawki jakości i stabilności, dodana osobna opcja do odtwarzania plików z wideo HEVC (notatka od autora: zalecane odtwarzanie plików nie mniejszych niż 100 MB, gdyż w przeciwnym przypadku odtwarzanie może nie być stabilne)
  • udoskonalenia w skalowaniu SmartOSD, zmiana domyślnych grafik, wliczając EPG
  • nieco wcześniej, między poprzednią stabilną, a tą betą dodano także wsparcie dla odczytu EPG z Unicode, co powinno pozwolić np. na poprawny odczyt EPG dla kanałów rosyjskich z 36°E itp. Nie testowałem.
  • doszła też obsługa pływającej listy kanałów w osobnym oknie (można zrobić pływające okno i pływającą listę kanałów, pozbywając się reszty okna aplikacji :) )
  • wstępnie dodano obsługę importu EPG XMLTV z Internetu

Ogólnie wydanie jest oznaczone jako Beta, ale poza zmianami związanymi z EVR-CP oraz modułami CAM autor zapewnia, że reszta aplikacji powinna zachowywać się stabilnie.
 
Moje uwagi:

  • jeśli ktoś jest na wersji sprzed dodania obsługi Unicode, to może być konieczne ponowne przeskanowanie kanałów i usunięcie bazy EPG (smarteit.db), jeśli aplikacja będzie źle wyświetlać znaki diakrytyczne lub wystąpią problemy ze stabilnością
  • tradycyjnie: dla bezpieczeństwa przy aktualizacji sugeruję skopiować ustawienia ;)

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (w stosunku do ostatniej stabilnej wersji 0.5.0.60)

v0.5.3.23-26 Beta Release
Poprawione: zmiany, aby udoskonalić wyświetlanie napisów TXT dla EVR i EVR-CP (ostatni może mieć problemy z odświeżaniem, proszę zgłaszać autorowi, jeśli wystąpią takowe przy EVR-CP),

v0.5.3.16 
Poprawione: korekty dla obsługi napisów TXT,
   
v0.5.3.14
  Poprawki,
   
v0.5.3.5
    Dodane: dodany renderer EVR Custom Presenter, wliczając wsparcie dla pixelshaders i HDR, automatyczną konwersję HDR do SDR i wiele innych,

v0.5.2.40 
Poprawione: Istotne korekty dla odtwarzania wideo,
Poprawione: korekty obsługi wtyczek MDAPI,
   
v0.5.2.37 test
Poprawione: udoskonalona obsługa MadVR,
    Dodane: okno konfigiracji połączenia filtrów,
Poprawione: poprawki działania wtyczek MDAPI dotyczące adresacji bitów przy wydaniu x64,
 Zmienione: EPG i zmiany graficzne w samym EPG (powinno obsługiwać wyświetlanie kanału alpha w grafikach),
   
v0.5.2.28 
Poprawione: poprawki dla obsługi LAV Splitter. 4:2:2 działa bardzo dobrze przy zastosowaniu zestawu LAV Splitter/LAV Video,
Poprawione: korekty dla nowego trybu EPG w oknie,
    Dodane: właściwości filtrów do okna połączenia dekoderów,
   
v0.5.2.25
    Dodane: przeglądarka EPG w trybie okna,
Poprawione: kanał 8K od Türksata nie działał przy zastosowaniu splittera LAV Splitter,
    Dodane: eksperymentalne wsparcie splittera LAV Splitter. Uwaga: korzystanie z LAV Splitter powoduje wolniejsze przełączanie kanałów i ogólnie może być wolniejszy/mniej stabilny, na tym etapie zalecane używanie, gdy jest to konieczne, np. gdy dany kanał nie działa płynnie (zacina się) na domyślnym splitterze,
 Zmienione: lepsze skalowanie SmartOSD,
   
v0.5.2.13
    Dodane: wsparcie dla różnych zewnętrznych demultiplekserów (LAV Splitter, Microsoft/Elecard demux). Wsparcie LAV Splitter eksperymentalne. Jako że nie został on stworzony z myślą o strumieniowaniu, jego działanie może być wolniejsze, użycie zalecane tylko gdy jest to potrzebne dla poprawy jakości wideo quality. Jeśli użytkownik ceni szybkość przełączania kanałów ponad jakość, LAV Splitter nie jest zalecany,
    Dodane: pływająca lista kanałów w osobnym oknie,
   
v0.5.1.37
Poprawione: udoskonalone wsparcie 4:2:2 dla H.264, szczególnie podczas korzystania z dekoderów LAV Filters,
    Dodane: okno zoomu pozwala teraz na precyzyjniejsze ustawienia, zapamiętywane osobno dla każdego kanału,
Poprawione: dekoder Elecard nie działał prawidłowo,
    Dodane: opcja przełączania list częstotliwości (pozwalająca na szybkie przełączanie wybranych urządzeń dla skonfigurowanych list częstotliwości),
    Dodane: wstępna obsługa importu EPG XMLTV,
    Dodane: ponowne wstrajanie w przypadku niepowodzenia dla transponderów z MIS/Multistream. Aktywacja spowoduje, że aplikacja spróbuje ponownie wstroić się w paczkę MIS, jeśli za pierwszym razem się to nie powiedzie. Opcja może być użyteczna i wymagana przy oglądaniu kanałów z transponderów Multistream na niektórych modelach kart TBS (np. 5520SE/5580), gdzie czasami wstrajanie MIS wymaga kilku podejść lub kończy się niepowodzeniem,
    Dodane: opcja „Preferuj jakość wideo ponad szybkością przełączania” do okna Ustawienia --> DirectShow --> Graph/Wydajność. Jeśli będzie aktywna, może nastąpić pewne opóźnienie wstrajania się, na rzecz jakości wideo. Jeśli użytkownik preferuje wyższą prędkość przełączania i wstrajania, kosztem ewentualnej delikatnej degradacji jakości wideo - można wyłączyć (przypuszczalnie najbardziej widoczne na 4:2:2, w tym przypadku zaleca się pozostawienie opcji włączonej),

v0.5.1.20
Poprawione: pewne korekty wyświetlania i kosmetyka w EPG (EPG Freeview powinno ponownie działać),
 Zmienione: kosmetyczne zmiany w SmartOSD. Dodany plik infobar/skin.ini pozwalający na pozycjonowanie elementów bannera informacyjnego,
Poprawione: wstrajanie MIS dla silnika bda.dev przy kartach TBS5520 i TBS5580. Może wymagać kilku podejść przy bda.dev, blindscan.dev oparty o StreamReader.dll od crazycat'a powinien się sprawdzać lepiej, w związku z czym blindscan.dev jest preferowany, jeśli dostęp do kanałów MIS jest ważny,
Poprawione: ogólne zmiany w działaniu SmartOSD (m.in. w trybie pełnoekranowym). Dodane skalowanie dla bannera informacyjnego,
Poprawione: inne drobne korekty,
   
v0.5.1.0
 Zmienione: udoskonalenia w przetwarzaniu 4:2:2,
    Dodane: ogólne sortowanie i grupowanie listy kanałów,
    Dodane: wsparcie Unicode (nazwy kanałów i dostawców oraz EPG). Autor prosi o zgłaszanie dostrzeżonych problemów z konwersją Unicode,
 Zmienione: usunięta obsługa starego typu nagrywania, od teraz uruchamiane nagrania są domyślnie realizowane w tle,
    Dodane: wersja x64 biblioteki tbsciapi.dll na potrzeby wsparcia modułów CI w kartach TBS na wydaniu x64,
   
v0.5.0.80 
 Zmienione: modyfikacje w synchronizacji grafów, dodane menu do wyboru zegarów służących do sterowania czasem synchronizacji grafów,
Poprawione: różne drobne korekty,
    Dodane: dodatkowa aplikacja madpihost.exe pozwala na uruchamianie wtyczek MDAPI poza głównym procesem aplikacji (pozwala na działanie wtyczek MDAPI, w większości 32-bitowych na wydaniu x64 SmartDVB),
    Dodane: osobna wersja blindscan.exe pozwalająca na działanie funkcji blindscan na wydaniu x64,
   
v0.5.0.74 
   Dodane: wstępne testy wersji 64-bitowej,
   Dodane: wstępne wsparcie Unicode dla listy kanałów i EPG, wymagane ponowne wyszukanie kanałów i usunięcie starej bazy EPG (smarteit.db), aby pozwolić się jej odtworzyć i wypełnić na nowo.

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko da się łatwo przełożyć...

Tradycyjnie wielkie podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie SmartDVB :brawo:

 

PS: Miałem ogromną przyjemność i wielki zaszczyt spotkać autora osobiście w Holandii na początku września ;) Było to bardzo miłe spotkanie, przy okazji obejrzeliśmy wspólnie nowości od TBS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z dzialaniem diseqc na ostatnich wersjach tego programu. Aktualnie uzywam karty DVBSky 960 USB i ostatnia wersja na ktorej diseqc dzialal poprawnie to 5.0.36. Zauwazylem, ze wersja sterownika bda sie zmienila. Ta na ktorej diseqc dziala to 1.3.0.10, a w aktualnym wydaniu jest 1.4.0.0 i nie potrafie zmusic programu do poprawnego przelaczania. Diseqc ktorego uzywam to Viper 164-G. Czy moglbys zglosic autorowi problem? Bo niedogodnosc ta praktycznie dyskwalifikuje uzywanie najnowszych wersji programu.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam akurat się odezwać, ale zanim to proszę zweryfikuj jeszcze, czy nie wystarcza wprowadzić jakiejś dodatkowej konfiguracji. Autor stale dodaje nowe modele kart DVB (np. różne rewizje sprzętowe tego samego produktu), ale może to niekiedy powodować, że ustawienia wzajemnie się wykluczają i nie da rady wspierać wszystkiego bez pewnej konfiguracji po stronie użytkownika.

 

Najlepsze efekty działania kart DVB są obecnie na Florian BDA DVB-S/T/C ATSC Device, czyli bda.dev w oknie Urządzenia.

Jeśli to jest wybrane, to w Narzędzia --> Ustawienia urządzenia jest kilka opcji, które warto zweryfikować, w tym:

  • Device type: możesz próbować poza Automatic także: Dvbsky/Bestunar oraz Microsoft interfaces
  • BDA tuning mode: Direct zamiast Standard
  • zaznaczenie Prefer capture when building graph
  • zaznaczenie Prefer Generic Networkprovider (wtedy trzeba w BDA tuning wybrać Standard)

Testować najlepiej pojedynczo, nie wszystkie zmiany na raz. Jeśli coś pomoże, to wskazanie co z tego działa może pomóc autorowi ustawić priorytety, co lepiej dać jako domyślne ustawienia.

 

Oprócz tego warto spróbować też, jeśli na Florian BDA DVB-S/T/C ATSC Device, czyli bda.dev nie działa nic - zbadać bdas.dev w Urządzeniach. Autor od dawna zastrzega, że powinno to być rozwiązanie drugiego wyboru, ale wiadomo też, że są karty DVB, które działają lepiej na bdas.dev właśnie.

 

Dodatkowe ostrzeżenie, jeśli ktoś używa bezpośrednio blindscan.dev, to na wydaniu x64 może chwilowo działać wolno, autor o tym wie. Będzie poprawka.

 

Jeśli żadna magia w ustawieniach nie pomoże, to dodatkowo możesz pomóc łapiąc logi. Najpierw skasuj SmartDVB.log oraz bda.log z katalogu Devices, następnie włącz SmartDVB, spróbuj przełączyć satelitę, zamknij SmartDVB, skopiuj i spakuj logi i wrzuć albo prosto do autora albo mi na PW, to opiszę i przekażę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to zapytac fachowca ? Dzieki! Nie wiem jak to sie stalo ze przeoczylem wybor device type i nie przestawilem na dvbsky/benustar  :rolleyes: Wydawalo mi sie, ze bawilem sie tymi opcjami ale w jakiejs poprzedniej wersji i nie dalo to porzadanego rezultatu. Tym razem jednak pomoglo i najnowsza wersja przelacza juz prawidlowo ?

 

Potestuje teraz troche wiecej, choc - nie wiem czy to tylko moje spostrzezenie - jak testowalem bez diseqc to po wprowadzeniu mdapi program potrafil zachowac sie malo stabilnie. Uzywam w zasadzie tylko plugina acamd zamiennie z dvbjcam. Teraz bedzie okazja do glebszego poznania nowych mozliwosci.

 

Jeszcze raz DZIEKI za cenne rady.

 

EDIT.

 

Jeszcze male pytanko. Czy da sie ustawic tak, by okno MDAPIHost nie bylo wyswietlane? Bo teraz jak je zamkne to acamd przestaje mi dzialac a w opcjach nie moge znalezc niczego by to okno w ogole sie nie pojawialo. Oczywiscie dobrze by bylo moc je zawsze wywolac z menu, ale tez nie widze takiej opcji. Nowa wersja w koncu pozwala na przegladanie EPG w oknie wiec juz sam ten fakt jest wystarczajacy by dac jej szanse

Edytowane przez peh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ruszyło :) Natomiast dam znać autorowi, że być może jest do zerknięcia, czy dałoby się tu nieco udoskonalić autodetekcję, żebyś nie musiał wybierać ustawień ręcznie :) 

 

To z oknem też zgłoszę - aktualnie nie widzę możliwości jego schowania w opcjach. Napisałem sobie mały programik, który ukrywa/pokazuje mi to okno w systemie (pokazywało mi się pod Alt+Tab i wadziło, gdy SmartDVB jest w trybie pływającego okna), ale to brzydkie rozwiązanie, dlatego podpytam autora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,
Jestem tu nowy a SmartDVB używam już latami ale nigdy nie próbowałem tego zgłębić.
W czym problem, otóż mam obraz tylko w programach z H264 w pozostałych wyskakuje informacja o błędzie- to na wersji stabilnej.
Próbowałem zainstalować wersję 64 beta ale nie wiem jak doinstalować kodeki LAV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chyba najprościej instalatorem:

- obecna wersja stabilna: https://files.1f0.de/lavf/LAVFilters-0.74.1.exe

- wersje rozwojowe: https://files.1f0.de/lavf/nightly/

 

Tu tak naprawdę klikasz Next, Next, Next i już ;) Powinno się pokazać na liście w SmartDVB.

 

Ewentualnie dla biegłych użytkowników archiwa:

- x86: https://files.1f0.de/lavf/LAVFilters-0.74.1.zip

- x64: https://files.1f0.de/lavf/LAVFilters-0.74.1-x64.zip

Można doinstalować ręcznie i zarejestrować samodzielnie w systemie, jeśli ktoś lubi pełną kontrolę (jak ja ;) )

 

Ostatnie zmiany: https://github.com/Nevcairiel/LAVFilters/commits/master

Dyskusja: https://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191

 

Przy instalacji trzeba pamiętać, że kodeki muszą się zgadzać z wersją SmartDVB, czyli jeśli SmartDVB jest w wersji 32-bit (x86), to taki LAV musi być, nawet jeśli Windows jest 64-bit. A jeśli SmartDVB jest 64-bit, to taki LAV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...