Skocz do zawartości

Zdjęcie

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#201 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 lipiec 2017 - 03:15

Przetwarzanie najlepiej jak jest puste ;) Jeśli zmiana kodeków nie pomaga, to niestety zakleszcza się coś innego, spróbuję potestować u siebie. Korzystasz może z dekoderów LAV? https://forum.doom9....ad.php?t=156191

Generalnie mocno je polecam - ze SmartDVB działają obecnie chyba najstabilniej i dają najlepsze efekty ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#202 rimanov

rimanov

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • Od: 24 lip 2017

Napisano 25 lipiec 2017 - 14:17

Tak, próbowałem tez LAV w najnowszej wersji 0.70.2.7. Nie pomaga.

Co do przetwarzania V - ustawiam tam DirecVobSub, ponieważ bez tego obraz ma czarne ramki ok. 1 cm (czyli nie ma obrazu na całym ekranie), oraz obraz np. na TVP Rozrywka, Historia, Kultura etc.(poza TVP w HD) ma jakby zbyt mocno zarysowane kontury, jest uboższy w szczegóły (szczególnie jak obiekty są mniejsze, lub na drugim planie) i widać dość duże piksele (jakby zbyt mała rozdzielczość).

Po włączeniu przetwarzania V i ustawieniu DirectVobSub, obraz jest na cały ekran, wyraźny.

Użytkownik rimanov edytował ten post 25 lipiec 2017 - 14:19

#203 emirates

emirates

Przesiaduję 24/7

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1991 postów
  • Od: 29 gru 2009

Napisano 11 sierpień 2017 - 22:52

Czy tylko u mnie w aktualnej wersji występuje bug (bo nie sądzę, że to taki ficzer), że gdy sobie cofnę coś na timeshiftcie to nie mogę tego nagrać, bo nagrywa się dalej to co leci "live", a nie to co sobie cofnąłem? Przy poprzednich wersjach nie było z tym problemów, a teraz zaczyna się sezon piłkarski i będzie to uciążliwe gdy nie będzie można cofnąć akcji bramkowej, żeby ją nagrać od początku.

110cm 75E<>33,5W

#204 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 październik 2017 - 02:23

Ważna informacja, o ile ktoś już nie zauważył ;) Autor SmartDVB udostępnił publicznie pierwszą wersję swojego programu w architekturze x64 (64 bity). Na razie jest bez instalatora - jako portable, żeby nie ryzykować podmiany wydania x86 (32 bity), bo wersja x64 nie zadziała na komputerach x86. Ale warto wejść w x64, chyba większość już naturalnie na takie konfiguracje przeszła, a skompilowanie aplikacji pod x64 daje na PC x64 znaczący skok wydajności.

Nowe wydanie wprowadza gigantyczną ilość zmian, m.in.:

- udoskonalenia w jakości wyświetlanego obrazu (uwzględnienie różnych typów zegarów dla budowania połączeń między kodekami, co może mieć wpływ na poprawę płynności widocznej np. na poziomych tickerach na kanałach informacyjnych)

- lepsze wsparcie 4:2:2

- wstępna obsługa Unicode dla nazw kanałów, providerów i EPG, co pozwala wygodnie np. czytać sobie (jak ktoś umie ;) ) program dla rosyjskich kanałów z 36°E (a na liście są ich poprawne nazwy)

- sam fakt przejścia na x64 znacząco poprawia wydajność i np. u mnie, gdzie nie mam sprzętowego wsparcia HEVC, ale mam mocny CPU - stara wersja tnie na UHD, nowa nie, mogę oglądać! :D

- czego nie widać, ale wymagało to sporo pracy: autor musiał opracować np. mostek dla wtyczek MDAPI, które są 32-bitowe. Po włączeniu SmartDVB pojawia się dodatkowe okno dla wtyczek - bez stresacji, tak ma być. Nie testowałem sam, bo się tym nie zajmuję, ale z tego co wiem nie zadziała wtyczka PVU. To nie jest błąd, na razie nie ma pomysłu jak ją zmusić do współpracy, bo wymaga sporych (że tak powiem) uprawnień w dostępie do danych.

Nie mam pełnej listy zmian, bo brak na razie pliczku history.txt, z którego sobie zbieram informacje, ale ogólnie jest też sporo drobnych przydatnych zmian dla DX, np. opcja uruchamiania chyba RFScan pod prawym przyciskiem (dla kart obsługiwanych przez StreamReader.dll), najlepiej zbadać samodzielnie ;)

Instalacja:

- pobrać archiwum: KLIK (źródło: KLIK)

- wypakować do dowolnego katalogu (najlepiej nie Program Files ani żadnego wymagającego większych uprawnień i najlepiej aby wybrać sobie w miarę stałe miejsce, bo trzeba zarejestrować filtry w następnym kroku, a Windows lubi mieć porządek ;) )

- wejść do katalogu filters, tam jest plik registerfilters.bat - kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać Uruchom jako administrator (wymagane jednorazowo tylko przy pierwszym uruchomieniu; pojawią się 4 potwierdzenia po sobie potwierdzające udaną rejestrację - klikamy OK)

Dodatkowo: jako że wersja x64 wymaga 64-bitowych dekoderów (potocznie kodeków) audio i wideo - trzeba takie mieć w systemie lub doinstalować. Do tej pory starsze wersje SmartDVB uzywały 32 bitowych. Instalując paczkę LAV Filters zwykle wersje x64 tych kodeków się instalują, ale jeśli odznaczyło się je przy instalacji, to teraz LAV trzeba przeinstalować.

Uruchomienie standardowo - klikamy SmartDVB.exe i konfigurujemy pod siebie ;)

Są jeszcze jakieś pomniejsze problemy, np. u siebie nie mogę ruszyć Blindscanu z BLScan2, ale zgłoszę to autorowi na dniach i z pewnością będzie opanowane ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#205 peh

peh

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 20 postów
  • Od: 08 lut 2012

Napisano 18 październik 2017 - 18:41

- czego nie widać, ale wymagało to sporo pracy: autor musiał opracować np. mostek dla wtyczek MDAPI, które są 32-bitowe. Po włączeniu SmartDVB pojawia się dodatkowe okno dla wtyczek - bez stresacji, tak ma być. Nie testowałem sam, bo się tym nie zajmuję, ale z tego co wiem nie zadziała wtyczka PVU. To nie jest błąd, na razie nie ma pomysłu jak ją zmusić do współpracy, bo wymaga sporych (że tak powiem) uprawnień w dostępie do danych.

Ten modul wymaga jeszcze sporo poprawek. Kanaly dekodowane za posrednictwem acamd wskakuja (badz nie) baaaardzo dlugo. Z tego tez powodu bylem zmuszony powrocic do wersji 5.0.60. Nie wiem czy w ogole da sie to poprawic a wersji starych i zapominianych juz wtyczek dla x64 raczej nie nalezy sie spodziewac. Oby wersja 5.0.60 nie byla ostatnia ktorej bede mogl uzywac :roll:

TBS 6981