Skocz do zawartości

Zdjęcie

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
195 odpowiedzi w tym temacie

#181 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13525 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 marzec 2017 - 22:52

Dzięki za zebranie wszystkich uwag :) Czy przekazałeś do autora, czy wrzucić mu info przy okazji jak będę pisał? ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#182 LeS

LeS

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • Od: 09 sty 2013

Napisano 09 marzec 2017 - 13:46

Przekaż jeśli możesz proszę.

Wersja programu (RC2) wskazuje na bliską publikację końcowej, więc... ;-)

Użytkownik LeS edytował ten post 09 marzec 2017 - 13:47

#183 LeS

LeS

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 10 postów
  • Od: 09 sty 2013

Napisano 02 maj 2017 - 13:31

Jeszcze jeden drobiazg, który wg mnie byłby przydatny. Możliwość rejestracji nagrania programu "na zakładkę". Może jakaś opcja z wyborem czasu (ilości sekund), po jakim wyłączy się poprzednio odpalony zapis...

#184 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13525 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 maj 2017 - 14:59

Dzięki @LeS - to z drugiego postu o co pytasz już jest - w Ustawieniach przejdź na Programator zdarzeń i tam od samej góry jest ustawienie dodatkowego czasu w minutach przed i po zdarzeniem, ten czas będzie automatycznie dopisywany - o to chodzi?

-------------------

SmartDVB w wersji 0.5.0 jest już oficjalnie wydany jako wersja finalna :D

Link do pobrania SmartDVB 0.5.0: https://mega.nz/#!P0...ZB22oJUoEhOwzNA
Ogólne informacje o SmartDVB 0.5.0: http://www.smartdvb....e/download.html
Spolszczenie do SmartDVB 0.5.0: http://forum.satkuri...ngplk_0.5.0.zip

Najważniejsze/najciekawsze zmiany od wersji 0.5.0 RC 2:
- obsługa PLP dla urządzeń DVB-T2
- obsługa T2-MI dla kart satelitarnych (nie testowałem tego jeszcze)
- instalator jest poprawiony, więc już przy aktualizacji na pewno wszystko się zainstaluje jak trzeba :)

Moje uwagi:
- doszło do znacznych zmian w programatorze czasowym, zdarzenia ze starszych wersji (przed 0.4.5) trzeba zaimportować lub dodać od nowa, pojawiło się narzędzie do rozwiązywania konfliktów zdarzeń,
- doszło do zmian w obsłudze napisów DVB i autor zaleca ponowne wyszukanie kanałów, aby napisy DVB działały dalej prawidłowo

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt (w stosunku do poprzedniej publicznej wersji 0.5.0 RC 2)

v0.5.0.60 Release
Poprawione: ustawienie opcji sprawdzania, czy nie doszło do zamrożenia obrazu nie działało poprawnie

v0.5.0.58
    Dodane: obsługa T2-MI na satelicie,
Poprawione: wsparcie PLP w skanerze i na liście kanałów,
 Zmienione: odświeżone ikony na liście kanałów,
    Dodane: możliwość zapisu zrzutów ekranowych do formatów JPG i PNG (ustawianie w opcjach DirectShow),
Poprawione: różne korekty,

v0.5.0.52
Poprawione: drobne poprawki w dodawaniu i sortowaniu transponderów w oknie skanowania,

v0.5.0.51
Poprawione: różne korekty
    Dodane: wstępne wsparcie PLP dla urządzeń DVB-T2,
Poprawione: możliwość dodania ręcznie nowego kanału w oknie właściwości kanału,
Poprawione: lepsza kompatybilność z kodekiem LAV Audio,

v0.5.0.37 Release
Poprawione: obsługa MIS w bda.dev dla kart TBS,
 Zmienione: wstrajanie się w oknie skanera nie zawsze brało pod uwagę ustawienia DiSEqC.

PS: Tłumaczenia są "luźne", nie wszystko da się łatwo przełożyć...

Tradycyjnie wielkie podziękowania dla autora za wytrwałe rozwijanie SmartDVB :brawo:

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#185 emirates

emirates

Przesiaduję 24/7

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1921 postów
  • Od: 29 gru 2009

Napisano 05 maj 2017 - 16:08

Nie no szok, doczekałem się zrzutów w jotpegach. :) Zaraz się biorę i instaluję. :)

110cm 75E<>33,5W

#186 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13525 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 maj 2017 - 16:15

I wygodnie się robi, bo Ctrl+H i gotowe :) Została jeszcze kwestia rozmiaru - aktualnie zrzut jest w wielkości w jakiej obraz jest w oknie lub na pełnym ekranie, wiem że są dwie szkoły - jedni wolą tak i wtedy z proporcjami obrazu jakie powinny być, a inni wolą przechwytywać zgodnie z rozdzielczością (ale wtedy SD jeśli 720x576, to proporcje są złe). Zależy co kto woli, ale mi obecny tryb odpowiada ;) Zrzuty z 4K też robi  ;) Ale w związku z trzymaniem się wielkości okna lub pełnego ekranu, to faktycznie rozdzielczość 4K zrzutu można dostać na ekranie 4K - tak to jest zmniejszony. To minus obecnej sytuacji. Nie wiem, czy można to jakoś ominąć, jeśli ktoś by chciał archiwizować w pełnej jakości.

#187 emirates

emirates

Przesiaduję 24/7

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1921 postów

Napisano 05 maj 2017 - 16:21

A właśnie, że ctrl+h było zawsze a teraz doczekałem się zrzutów pod prawym przyciskiem myszy! Dwa kliknięcia i zrzut, bez palczanej gimnastyki:) Tylko jedna rzecz się rzuca cieniem ta tych wszystkich poprawkach, nie mogę zmienić domyślnego folderu zapisu zrzutów na ten, w którym zapisują się nagrania. Zdecydowanie wolałbym, żeby mi się na dysku C nie zapisywały, ale może jakiś apdejt to zmieni (albo dojdę jak to zrobić).

EDIT. Już znalazłem, tam co się wybiera format zrzutów:)

Użytkownik emirates edytował ten post 05 maj 2017 - 16:24

110cm 75E<>33,5W

#188 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13525 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 maj 2017 - 16:25

Tak, tak - wiem, że było, tylko tak ogólnie napisałem, że wygodnie ;) Z katalogiem to nie działa ten wybór w opcjach DirectShow? Tam jest teraz osobna konfiguracja ścieżki do zapisu samych ZAP, powinno działać ;)

Jest też wybór sposobu nadawania nazw - autor dał kilka zmiennych ;)

#189 emirates

emirates

Przesiaduję 24/7

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1921 postów

Napisano 05 maj 2017 - 17:16

Co do nazw to i tak głównie to zależy od działania EPG, w poprzednich wersjach przez kilka dni działało, a później się rozsypywało, więc i tak nazwy nagrań i zrzutów nazywały się od ID kanału.

Zdecydowanie na plus też proces instalacji, nawet nie musiałem aktualizować skrótu na pasku "start".

A da się jakoś dodać ręcznie bdas.dev z poprzednich wersji? Bo na florianie mi większość transponderów nie działa, a na blindscan.dev przy oglądaniu co kawałek mam bsoda?

A w zasadzie florian działa mi tylko na jednym transponderze, na tym na którym jako pierwszym się wstroi, a potem nie umie z niego się przełączyć na inne.

110cm 75E<>33,5W

#190 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13525 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 05 maj 2017 - 17:28

Z Florianem: zerknij do Ustawienia urządzenia z menu Narzędzia i tam zerknij, czy zmieni coś:

- zmiana Device Type (np. dla TBS są trzy możliwości: TBS, TBS (QUAD...) i TBS New Interfaces, zalecam ten trzeci)

- zmiana BDA tuning mode ze Standard na Direct lub na odwrót

- ostatecznie do sprawdzenia tam zaznaczenie opcji: Prefer capture when building graph, Prefer Generic Networkprovider

Jeśli nic nie pomaga, to można spróbować z bdas.dev - po raz ostatni pojawił się chyba w pierwszej RC wersji 0.5.0, tu link do pobrania: http://forum.satkuri...artdvb_bdas.zip

(wrzuca się do Devices w katalogu SmartDVB)

#191 emirates

emirates

Przesiaduję 24/7

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1921 postów

Napisano 05 maj 2017 - 17:31

Wielkie dzięki:) Bawiłem się ustawieniami ale niewiele to dawało, dorzuciłem do device bdas.dev i od razu wszystko świeci:) I wilk sytu (najnowsza wersja Smarta) i owca cała (dalej mogę oglądać kanały) :)

110cm 75E<>33,5W

#192 peh

peh

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 19 postów
  • Od: 08 lut 2012

Napisano 09 maj 2017 - 20:27

Mr. Orbita mam do Ciebie goraca prosbe. Czy moglbys zasugerowac autorowi dodanie opcji wyswietlania EPG pod prawym klawiszem myszy na dowolnym kanale w liscie kanalow? Tam gdzie sa "wlasciwosci", "naganie", "programator zdarzen" itp. Widze to tak, by pod prawym klawiszem byla dodatkowa opcja "EPG". Po najechaniu na nia kursorem pokazywaloby sie kolejne rozwijane "pod-menu" z lista programow na danym kanale.   Graficzne EPG nie jest zbyt intuicyjne dla kogos kto siedzi bezposrednio przed kompem, a znowu przelaczac na kanal by poznac jego EPG w dolnym oknie programu tez nie jest wygodne. Zalezy mi na szybkim dostepie do EPG na dowolnym kanale bedacego w mojej liscie.
TBS 6981

#193 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13525 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 maj 2017 - 03:02

Przekazałem ;)

#194 peh

peh

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 10 maj 2017 - 18:43

Dzieki

Cos jest nie tak z ta nowa wersja. Program na dzien dobry "zjada" mi  30% mocy mojego CPU co jest mocno odczuwalne, podczas gdy poprzenia wersja byla niemal przezroczysta dla systemu zajmujac go w ~6% na kanalach HD. Czasami jest tak, ze wchodzac na jakis transponder zajetosc jest wysoka ale po 20-30s spada do normalnych rozmiarow (tak sie np. dzieje na tr 11075V na HB). Ale np. tr 12264V czy 11278V zjada nonstop 30%.

By nie byc goloslownym zalaczam screeny porownawcze zrobione na tym samym tr

https://zapodaj.net/...90982c83f60.jpg

Wrocilem do RC2 i wszystko wrocilo do normy...

https://zapodaj.net/...bca96c4efd1.jpg

Nie chce zrzedzic, ale czy tylko ja mam takie odczucia zwiazane z ta aplikacja, ze jak cos zostaje naprawione to co innego spiep...ne? ;) I to nie tyczy sie tylko ostatniej wersji. Juz wczesniej zauwazylem ze opcja ktora w poprzedniej wersji dzialala poprawnie, w nastepnej jest skopana, by w kolejnej znowu wszystko bylo z nia ok i tak w kolko ;)

TBS 6981

#195 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13525 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 maj 2017 - 18:52

Zrób test - wyłącz w ustawieniach całkowicie EPG na chwilę i zrestartuj. Jeśli problem zniknie, to zgłosiłem to wczoraj - też to zauważyłem.

Niskie użycie jest tam, gdzie albo nie ma wcale danych EPG na transponderze (wewnątrz strumienia) albo jest ich bardzo mało i SmartDVB szybko je zmieli.

Może dziś będę się też odzywał do autora - jeśli mi potwierdzisz, że po wyłączeniu EPG w ustawieniach problem znika, to przekażę, że nie tylko ja to widzę.

#196 peh

peh

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 19 postów

Napisano 10 maj 2017 - 19:04

To co mowisz by sie zgadzalo. Na tr Viacomu nie leci EPG i tam zajetosc spada. Ale powiem ci cos ciekawszego. Teraz zainstalowalem od nowa najnowsza wersje i jest wszystko ok! Poprzednio, moja instalacja ograniczala sie do wkopiowania pliku exe do katalogu ze starsza wersja. Nic z tego nie rozumiem. Potestuje najnowsza wersje dluzej moze cos wyjdzie w praniu.

EDIT.

Moge juz cos wiecej napisac. Problem z obciazeniem narasta wraz ze wzrostem bazy EPG. Jesli baza jest zbudowana na wersji RC2 (a mam skonfigurowane by program pobieral EPG tylko na aktualny dzien) to objaw przeciazenia nie wystepuje na najnowszej wersji. Ale jesli zlecimy budowanie bazy EPG od zera na finalnej wersji, to niestety ale system zamula. Po calkowitym wylaczeniu EPG obciazenie minimalne. Czyli krotko, Twoje obserwacje sie potwierdzaja

Użytkownik peh edytował ten post 10 maj 2017 - 21:00

TBS 6981