Skocz do zawartości

SmartDVB 0.5.0 - spolszczenie


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi zakładkami, to boję się, że raczej się nie pojawią - autor ma jakąś swoją wizję rozwoju, coś kiedyś wspominał o planach bardziej wybajerzonego EPG w OSD i ogólnie zajęciem się OSD oraz skórkami do interface programu - to jest kompletne przeciwieństwo mojej wizji, ale on jest autorem

Jesli chodzi o EPG w stylu Alt-a to na forum smartdvb gosc zamiescil zewnetrzny program ktory to realizuje. Niestety u mnie wywala blad. Jak jest u Ciebie?

 

ba31ef372247ccb9m.jpg

 

Jesli zas idzie o kierunek rozwoju tejze aplikacji to zgadzam sie z Toba w 100%. Program idzie w kierunku mediacenter a w tym segmencie kroluje relatywnie tani DVBViewer i ciezko bedzie go dogonic. Jest tez wzorcowy soft pod linuxa w stylu XBMC, VDR czy ostatnio Enigma2 wiec - generalnie - IMHO nie tedy droga! Potrzeba programu ktory zastapilby poczciwego Alt-a.

- najważniejsze, żeby tworzenie sprawiało mu radość ;) Program jest darmowy, więc powiem szczerze, że aż mi głupio pisać ze zgłoszeniami czy prośbami ;) Schodzę do minimum ;) Wiecie o co chodzi - ja i tak mam już szacun, że siedzi nad tym za darmo i podziwiam, że tak się stara, bo w porównaniu do płatnego od jakiegoś czasu DVB Dream, gdzie widać, że reloc nie ma po prostu czasu na wsparcie (rozumiem - ma sprawy życiowe, pracę itp.) i ledwo co odpowiada na posty na forum - no to jest przepaść.

Tu rozniez sie z Toba zgadzam. Darmowe aplikacje tworzone jednoosobowo maja to do siebie, ze autor w kazdym momencie moze powiedziec "DOSC" przygnieciony nawalem problemow zgloszanych przez uzytkownikow. Co innego gdy oprogramowaniem zajmuje sie spolecznosc tak jak jest w przypadku oprogramowania pod linuxa. Tu ciaglosc jest bardziej przewidywalna i stabilna, i zniechecenie jednej osoby nie oznacza zakonczenia projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh okazuje sie ze problem byl w bazie smarteit.db. Nie wiem czy to dlatego ze wczesniej nigdy jej nie czyscilem i po prostu instalowalem nowsze wersje smartdvb do katalogu gdzie plik z epg juz byl. Po Twoim poscie usunalem smarteit.db i polapalem epg jeszcze raz no i error juz nie wyskakuje :)

 

apropo, u mnie jest opis programow wiec pewnie to kwestia ulubionych. Niestety standardowo juz nie ma polskich znakow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania programu wyskakuje mi okienko o niewłaściwej wersji pliku spolszczenia ale jak potwierdzę, że mimo możliwych błędów chcę uruchomić to aplikacja normalnie startuje.(takie moje wolne tłumaczenie z angielskiego, którego nie znam :mrgreen: ).

Miał ktoś podobne problemy?

Instalacja przebiegła bez problemów. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem program od nowa, usunąwszy wcześniej istniejący folder SmartDVB w Program Files i spolszczyłem ale nadal to samo.

Komunikat ma taką treść:

"Language version of language dll C:\Program Files(x86)\SmartDVB\language\langPLK.dll is not correct (version 0, 2, 5, 0).

Using old resources may result in missing, faulty or old dialog information.

Are you sure?"

Daje "Tak" i program się uruchamia oczywiście po polsku.

Jak dam "Nie" to po angielsku. :/

W info o programie mam SmartDVB v0.2.5.1, to chyba OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W info o programie mam SmartDVB v0.2.5.1, to chyba OK?

To była kluczowa podpowiedź ;) Już wiem co się stało - spolszczenie zrobiłem do wersji 0.2.5.0 z 8 kwietnia. 10 kwietnia autor puścił poprawkę dla osób mających problem z instalacją 0.2.5.0 na 0.2.5.0 RC1 oznaczoną jako 0.2.5.1, czego ja nie zauważyłem ;) Ta różnica w wersji powodowała komunikat. Ponieważ więcej różnic nie było, to spolszczenie działało prawidłowo, tylko generowało ten komunikat dla osób, które pobrały już zaktualizowany instalator z wydaniem 0.2.5.1.

 

Poprawiłem na 0.2.5.1, proszę spróbuj tej wersji: download/langplk_0.2.5.1.zip

 

Dzięki za namierzenie problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Smart (ver. 0.2.1) nie daje rady przeskanować MUX4 w DVB-T (ten mobilny). Znajdzie sygnał, a w trakcie skanowania zawiśnie, trzeba ubijać proces. Transponder w DVB-S2 na 33E przeskanował (jakiś czas temu) bez problemu, teraz nie będę próbował. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam!

 

Czy SmartDVB 0.2.5.1 obsługuje moduły CI? Mam kartę TechnoTrend Budget S2-3200 HDTV-S2 +Budget-CI i korzystam z dwóch modułów CP i nCAM HD. W innych programach np. ProgDVB i DVB Viewer mozna odpalic moduły, a w Smart niestety nie. Może jednak coś trzeba skonfigurować, żeby zadziałały w tym programie?

Z góry wielkie dzięki za pomoc :smile:

 

Pozdr.serd. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu Narzędzia wybierz Ustawienia, przejdź na zakładkę Common Interface i zaznacz Aktywuj CI. Po tym zrestartuj SmartDVB. Ale nie wiadomo, czy CI działa akurat z tą kartą - w zasadzie to nie wiadomo z którymi działa - musisz spróbować ;)

 

PS: Zbliża się powoli faza otwartych betatestów SmartDVB 0.3.0 ;) Jeszcze momencik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Używam Smart'a około pół roku. Dwie rzeczy (na biegusiu), które IMHO powinny znaleźć się w nowej wersji:

1. Harmonogram - opcja nagrywania bez renderingu. BAAAAARDZO mi tego brakuje (słaby sprzęt :cry: )

i mniej istotne z harmonogramu:

1a. - sortowanie po kolumnach

1b. - dwuklik (dblclick) na pozycji otwiera edycję

2. Manualne (ręczne) przerwanie zapisu z harmonogramu powinno wyłączyć odliczanie zakończenia zapisu.

Troszkę drażni konieczność restartu Smart'a aby nie przerwał nowego zapisu włączonego ręcznie. Czasem po prostu brak na to czasu.

 

życząc wszystkim Dosiego 2013

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cóż... obiecany wieczór to to nie jest, ale u mnie ciężko z czasem ;)

 

Link do pobrania SmartDVB 0.3.0 Beta 1: http://www.smartdvb.net/smartdvb/downlo ... 0beta1.rar

Ogólne informacje o SmartDVB 0.3.0 Beta 1: http://smartdvb.net/bb/viewtopic.php?f=2&t=277

Spolszczenie do nowej wersji 0.3.0 Beta 1: download/langplk_0.3.0_b1.zip (wstawiamy do podkatalogu Language w katalogu głównym SmartDVB)

 

Moje uwagi:

- zalecam znaleźć i wywalić pliki smarteit.db (baza danych EPG, dodano tam pole z czasem zakończenia programu, co zaburza zgodność z poprzednią wersją, plik zostanie stworzony od nowa) oraz smartdvb.db (lista kanałów, tu dodano m.in. pole do przechowywania informacji o stronie teletekstu z napisami ekranowymi, także może to zaburzyć zgodność).

- znany jest problem pod Windows 8 objawiający się zwiechami przy przechodzeniu między trybami okna-pełnego ekranu-pływającego okna

- znany jest problem z polskimi znakami w teletekście po wybraniu polskiej strony kodowej (są bez "ogonków, tj. "ł" - "l", "ź" = "z" itp.)

- znany jest problem z brakiem polskich znaków w EPG CYFRY+ (ale dla n i Cyfrowego Polsatu w tej wersji jest już dobrze, w poprzedniej nie było)

- SmartDVB instaluje się z dość starą wersją StreamReader.dll. Jeśli ktoś korzysta z BlindScanu i będzie mieć problem z działaniem jakiegoś urządzenia, to może spróbować podmienić StreamReaderEx-BDA w katalogu głównym SmartDVB na najnowszy od crazycat'a. Ale tylkojeśli wystąpi jakiś problem, bo autor SmartDVB nie aktualizował modułu blindscan.dev (nie licząc drobnej poprawki z dziennikiem), więc nowy StreamReader może nie dogadywać się dobrze ze SmartDVB, nie testowałem tego. Proszę próbować TYLKO jeśli będzie problem.

 

Błędy dotyczące spolszczenia proszę zgłaszać do mnie.

 

Tłumaczenie informacji ogólnych:

- nowe OSD pod nazwą SmartOSD, gotowe dla większości elementów,

- wsparcie wielojęzycznego EPG,

- wsparcie nagrywania dla wielu kanałów jednocześnie z jednej częstotliwości, włącznie ze wsparciem wielu wtyczek MDAPI (nawet do 65),

- nowa lista kanałów, pozwalająca na rozbudowę w przyszłości (stara lista w formie drzewka nadal dostępna, należy wyłączyć nową, tzw. spersonalizowaną przez menu widok lub w ustawieniach),

- wbudowane raportowanie błędów, można przesyłać raporty po zawieszeniu aplikacji prosto do autora, włącznie ze zrzutami ekranu, plikami dziennika (log) etc., ale oczywiście jest to opcjonalne - autor ma na uwadze prywatność użytkowników. Autor prosi o przesyłanie raportów, aby kontynuować udoskonalanie aplikacji i wyłapywanie problemów. Już do wydania Beta 1 usunięto ogromną ilość błędów w porównaniu do poprzednich wydań, co pozytywnie wpływa na stabilność programu,

- nowy instalator, zawiera opcję instalacji bez uprawnień administratora na systemach Windows 7/8,

- lepsza praca na systemie Windows 8 (problemy z trybem pełnoekranowym, etc.),

- wbudowana obsługa teletekstu, także dla SmartOSD oraz nowe EPG z wyszukiwarką (wymaga jeszcze nieco pracy), wsparcie napisów DVB i teletekstowych, wszystko to także jako opcje SmartOSD,

- nowy graficzny timeshift dla SmartOSD,

- lepsze wsparcie obsługi programu i listy kanałów pilotem zdalnego sterowania, lepsze opcje zarządzania listą, nadal wymaga testów i jeśli korzystacie ze SmartOSD lub pilota, autor prosi o sugestie co tam jeszcze można udoskonalić, czy dodać,

- obsługa logotypów dla listy kanałów (tej spersonalizowanej) i EPG (wspierane są pliki JPG, GIF i PNG, umieszczamy je w katalogu „logos” w folderze SmartDVB z nazwami zgodnymi z nazwami kanałów). Jeśli ktoś jest zainteresowany przygotowaniem paczek logosów - autor byłby zobowiązany,

- możliwość tworzenia własnych dodatków do SmartDVB za pomocą stworzonego prostego API (autor prosi o kontakt zainteresowanych w celu uzyskania przykładów lub opisów, samo API wymaga jeszcze nieco pracy i testów),

- lepsze nagrywanie do plików MPEG, lepsza kompatybilność, usunięte błędy, wsparcie zapisu kanałów z dźwiękiem AC3 oraz z obrazem w H.264 w kontenerze PS, co nie do końca jest standardem, ale wydaje się działać nieźle,

- i wiele, wiele innych zmian...

 

Pełna lista zmian w oparciu o history.txt i inf. własne, na dole pierwsza wersja testowa, było ich kilkanaście, zalecam czytać od dołu, bo wyżej są zmiany wprowadzane później w funkcjach, które zaimplementowano wcześniej.

v0.3.0 build 14-16
Poprawione: różne zmiany w instalatorze, w tym żądanie o wykonanie kopii w przypadku wykrycia poprzedniej wersji etc.
   Dodane: efekt rozwijania SmartOSD (tylko dla opcji i timeshiftu). Możliwe wyłączenie w opcjach SmartOSD.
   Dodane: opcja do uruchomienia SmartDVB w trybie renderless (w opcjach ogólnych).
Zmienione: usunięte automatyczne wykrywanie interface Microsoftu z bda.dev, ponieważ nie działało to pewnie.
   Dodane: własne okienka informacyjne (jeszcze nigdzie nie używane), także z możliwością ich zdalnego użycia, jeśli będzie to konieczne.

v0.3.0 build 13
Poprawione: nagrywanie wielu (kodowanych) kanałów przez wtyczki MDAPI powinno pracować lepiej.
Poprawione: różne korekty, w tym program powinien pracować lepiej pod Windows XP.
Poprawione: napisy DVB oraz strony kodowe (polska/środkowoeuropejska).
Poprawione: odtwarzanie plików multimedialnych resetuje głośność (na początku i końcu).
Poprawione: czcionka ekranu startowego - teraz używana czcionka systemowa.
   Dodane: status wiadomości OSD (używany jako status, być może trzeba będzie zrobić go konfigurowalnym, etc).

v0.3.0 build 12
Zmienione: dalsze poprawki MDAPI związane z nagrywaniem wielu serwisów jednocześnie (związane ze stabilnością).
Poprawione: zmiany w obsłudze ISO w EPG, także z obsługą domyślnej strony kodowej. Właściwości kanału pozwalają na ustawienie określonej strony kodowej (przydatne dla stacji, które nie nadają informacji o sposobie kodowania znaków w EPG, w sytuacji, gdy stosowna informacja jest przesyłana przez nadawcę, to ma ona priorytet). Przy okazji inne strony kodowe powinny być lepiej obsługiwane (wymaga sprawdzenia).
Poprawione: strona napisów w teletekście jest teraz poprawnie ustawialna przez okno właściwości kanału.
Poprawione: różne korekty (m.in. stan zapisu, etc).
   Dodane: wsparcie wielu języków w EPG. Okno EPG w oknie głównym pozwala na wybór innej strony kodowej (jeśli dostępna) za pomocą pola wyboru (wymaga sprawdzenia). To ustawienie jest zapamiętywane per kanał.
Poprawione: napisy z teletekstu wyświetlały tylko pierwszą linię, wygląda na to, że teraz działa to lepiej, przy okazji także szybciej (zaobserwowano opóźnienia na kanałach HD w trybie pełnoekranowym).
Poprawione: błędy w instalatorze.

v0.3.0 build 11
Poprawione: problemy z wtyczkami MDAPI (wyjątek w aCamd), zmienione pewne opcje kompilacji w związku z tym.
   Dodane: numer strony teletekstu z napisami we właściwościach kanału.
   Dodane: GetDeviceSettings do interfejsu dodatków.
Poprawione: liczne zmiany OSD EPG. Teraz pokazywane są ikony dla typów treści, także dla zdarzeń zaplanowanych/nagrań. Teraz możliwe jest inicjowanie nagrywania wielu stacji wprost z EPG. Nowa grafika.
Zmienione: aktualizacja silnika baz danych SQLite. Także zmiany w zapisie podczas kasowania starych wpisów EPG, co czasami mogło zwonić aplikację (zwłaszcza podczas uruchamiania), gdy baza danych EPG była dość duża. Wymaga sprawdzenia.
   Dodane: automatyczne ustawenie proporcji obrazu (opcja „Proporcje obrazu ze źródła” w opcjach ogólnych). Także menu „Proporcje ekranu” zawiera dodatkowe opcje pozwalające na automatyczne dostosowywanie się obrazu do formatu 4:3 lub 16:9 ze źródła, aby dać możliwość włączenia/wyłączenia tego.
Zmienione: poprawki obsługi wtyczek MDAPI w związku z nagrywaniem wielu kanałów (stabilność).
   Dodane: zapis strony teletekstu do pliku tekstowego (TXT) w menu kontekstowym (zapisywane do katalogu z nagraniami).

v0.3.0 build 9
Poprawione: korekty odświeżania teletekstu (może poprawić szybkie zmienianie stron).

v0.3.0 build 8
Poprawione: skrót „C” wywoływał listę kanałów ze starego OSD VMR (BTW: działa tylko w trybie starej listy kanałów - drzewka).
Poprawione: teletekst w SmartOSD akceptuje teraz także cyfry 0-9 (poza opcjami pilota).
   Dodane: gesty myszy lewo/prawo/góra/dół w teletekście OSD poprzednia/następna/strona.
   Dodane: obsługa linków w teletekście (ZDF/kanały niemieckie/inne stacje).

v0.3.0 build 7
Zmienione: strona kodowa teletekstu i inne błędy.
Poprawione: drobny błąd w dziennikach (pliki LOG) funkcji BlindScan.
Zmienione: napisy w SmartOSD wyświetlały się niepoprawnie w trybie pływającego okna.

v0.3.0 build 6
Zmienione: poprawki proporcji obrazu.
Zmienione: korekty w obsłudze teletekstu.
Zmienione: korekty w obsłudze napisów (SmartOSD).
   Dodane: obsługa podstron w teletekście.
   Dodane: obsługa linków w teletekście.
   Dodane: obsługa kolorowych przycisków (czerwony/zielony/żółty/niebieski) w teletekście.

v0.3.0 build 5
Poprawione: działanie Num Lock w teletekście.
Poprawione: błędy w obsłudze teletekstu.
Poprawione: napisy w SmartOSD w trybie innym niż główny (teletekst/DVB).
Poprawione: różności.
Poprawione: Pokazywanie stacji po uruchomieniu ze zwiniętą spersonalizowaną listą kanałów.

v0.3.0 build 4
   Dodane: wybór strony teletekstu + poprawki.
   Dodane: wykrywanie stanu funkcji Num Lock na klawiaturze.
   Dodane: napisy z teletekstu w nowym SmartOSD powinny teraz działać.
Poprawione: różności.
Poprawione: korekty w obsłudze teletekstu.

v0.3.0 build 3
   Dodane: Przełączanie proporcji obrazu w SmartOSD (dwuklik).
Poprawione: uruchamianie ze spersonalizowaną listą kanałów.
Zmienione: teletekst w SmartOSD teraz domyślnie w 4:3.
Poprawione: korekty timera nagrywania.
Poprawione: problem z rozwijaniem spersonalizowanej listy kanałów na starcie.

v0.3.0 build 2
Poprawione: teletekst nie działał w pierwszej wersji testowej.
Poprawione: korekty wyszukiwarki w EPG.
   Dodane: okno wyszukiwania EPG.
Poprawione: problemy z listą kanałów z głównego satelity.
   Dodane: skrót dla OSD dla funkcji timeshift.
   Dodane: klik na bannerze informacyjnym (teraz/następny) pokazuje teraz informacje o programie.
   Dodane: odtwarzanie plików TS (testowo). Wymaga wskazania kanału na liście, aby zobaczyć obraz (możliwe także skanowanie w pliku TS, jeśli zawiera kompletne PID-y).
   Dodane: opcje czasu wyświetlania informacji SmartOSD (dwuklik w celu wywołania okna).
   Dodane: proste odtwarzanie plików multimedialnych (tylko w oknie).
Poprawione: szybkość działania spersonalizowanej listy kanałów.
   Dodane: możliwość przewijania plików multimedialnych za pomocą paska timeshiftu oraz podgląd side-by-side i pokazywanie/ukrywanie okna plików multimedialnych.
Poprawione: korekta uruchamiania strumieni transportowych (TS).
   Dodane: możliwe pogrubienie czcionki EPG.

v0.3.0 build 1
   Dodane: ekran początkowy przy uruchamianiu SmartDVB dla nowego SmartOSD.
   Dodane: opcja wyświetlania listy kanałów po prawej.
   Dodane: graficzny interfejs dla funkcji timeshift dla nowego OSD (jeszcze nie ukończony)
   Dodane: graficzne informacje o kanale (przycisk OK) dla nowego OSD. Ustawienia OSD wymagają jeszcze nieco pracy.
Poprawione: obsługa strony kodowej w EPG, w tym ISO 6937 (wymaga sprawdzenia). To może poprawić obsługę polskich znaków (komentarz Mr. Orbity: nie poprawiło, ale kolejne poprawki to zrobiły).
   Dodane: graficzne opcje dla nowego OSD. Ustawienia OSD będą wymagały jeszcze nieco pracy.
Poprawione: podczas zmiany kanału mógł wystąpić błąd „syntax error”.
Poprawione: cofanie się do ostatnio oglądanej stacji nie działało zbyt dobrze w ulubionych, powinno być skorygowane.
Poprawione: funkcja zbliżania (zoom) nie działała dobrze w pionie przy użyciu EVR.
   Dodane: wstępne, nie skończone opcje SmartOSD, które będą używane do wybierania i pokazywania informacji o proporcjach obrazu, zbliżeniu etc.
   Dodane: filtr teletekstu do opcji listy kanałów (pokazuje tylko stacje posiadające napisy w formacie teletekstu). Także dodano pole do pokazywania strony teletekstu z napisami we właściwościach kanału.
   Dodane: nowy wygląd paska głośności w OSD.
   Dodane: nowy wygląd znacznika informującego o trwającym nagrywaniu w OSD.
   Dodane: re-indeksowanie kanałów zdalnych (stworzy od nowa listę zdalnych na bazie obecnej listy kanałów, wg ich numeracji CH# we właściwościach poszczególnych stacji.
   Dodane: wyczyszczenie listy kanałów zdalnych (wyczyści całą listę, włącznie z numeracją CH# we właściwościach poszczególnych stacji).
   Dodane: teletekst dla nowego OSD.
   Dodane: przetwarzanie informacji o kategorii programu w parserze EIT (do wyświetlania później w EPG).
   Dodane: wybór państwa/miasta dla ustawień USALS (jest Polska  ).
   Dodane: wstępna obsługa napisów ekranowych dla nowego SmartOSD.
   Dodane: wstępna obsługa informacji o programie dla nowego SmartOSD.
   Dodane: lista kanałów dla nowego SmartOSD dla trybów pływającego okna/pełnego ekranu (lista wyskoczy, gdy przesuniemy kursor do lewej krawędzi obrazu/ekranu).
   Dodane: wsparcie dla trybu DiSEqC od Microsoftu do bda.dev (Florian), z auto wykrywaniem (wymaga sprawdzenia).
   Dodane: informacja o kategorii programu w EPG.
Zmienione: liczne poprawki, aby zmusić teletekst do działania w trybie pływającego okna/pełnego ekranu (nadal nie działa idealnie).
Poprawione: problem z szerokością okna z kodekami w opcjach DirectShow (przykładowo przy powiększonej czcionce).
   Dodane: pierwsze podejście do obsługi automatycznej zmiany proporcji obrazu przez nadawców (nie sprawdzane, jedynie zbadane, czy obraz nadal się wyświetla).
Zmienione: poprawki w teletekście, czcionka nie zawsze wyświetlała się dobrze przy różnych rozmiarach okna teletekstu.
   Dodane: wartości szesnastkowe we właściwościach kanałów.
Poprawione: korekty w oknie edycji transponderów (podczas ręcznego wyszukiwania wstawiane są wartości domyślne).
   Dodane: informacje o dostawcy systemu CA (właściwości kanałów). Plik "caproviders.txt" zawiera te dane. Wykorzystuje następujący format: "", gdzie początek/koniec zakresu są opisywane jako przykładowo 0x04f0 (czteroznakowe wartości szesnastkowe).
   Dodane: opcje nazywania nagrań poprzez wyrażenia regularne (należy się upewnić, że używa się daty i czasu, aby zapewnić unikalność nazw plików!).
   Dodane: ścieżka zapisu timeshiftu do opcji timeshiftu.
   Dodane: menu kontekstowe dla teletekstu (zmiana czcionki i wyjście) na potrzeby SmartOSD.
Poprawione: ukrywanie obrazu podczas słuchania stacji radiowych.
   Dodane: pierwsze podejście dla EPG w SmartOSD.
Zmienione: poprawki w bazie danych EPG. Proszę dla bezpieczeństwa usunąć stary plik smarteit.db (zostanie utworzony od nowa).
   Dodane: zmiany dla EPG w SmartOSD.
Zmienione: wewnętrzne zmiany w skanerze transponderów dla (miejmy nadzieję) lepszej stabilności.
   Dodane: czas zakończenia programu do bazy danych EPG (na potrzeby wyszukiwania).
   Dodane: podstawowe możliwości wyszukiwania danych w EPG (na razie tylko w SmartOSD) (komentarz Mr. Orbity: wyszukiwanie w oknie dodano w kolejnej wersji testowej).
   Dodane: statystyki (ilość kanałów) dla listy kanałów (na dole).
Zmienione: pierwsza próba ominięcia problemu z koniecznością posiadania praw administratora na systemach Windows 7 i nowszych. Instalator próbuje teraz zainstalować SmartDVB w katalogu z danymi lokalnymi, co jest koniecznością. Jeśli tam SmartDVB zostanie zainstalowany, to konieczne może być skopiowanie wtyczek z poprzedniej instalacji (aczkolwiek instalator także próbuje tego dokonać na tą chwilę z katalogu SmartDVB w Program Files). Ustawienia powinny zostać zachowane z poprzedniej instalacji. Oczywiście wymaga sprawdzenia. Instalator nadal daje możliwość instalacji także w katalogu Program Files (co na Windows 7/8 nadal wymaga praw administratora). Powinno być także możliwe przy takiej instalacji (do Program Files) skasowanie wszystkich plików z lokalnego katalogu użytkownika (można je skopiować do katalogu ze SmartDVB.exe i aplikacja je sama znajdzie lub zmiana nazwy lub usunięcie tylko settings.ini, ponieważ program robi jedynie proste sprawdzenie podczas uruchamiania (lokalny katalog użytkownika ma wyższy priorytet i jeśli tam zostaną znalezione ustawienia SmartDVB, to program z nich skorzysta w pierwszej kolejności).
Zmienione: zmiany w przetwarzaniu danych EPG, parsowane są także informacje o wersji językowej, co da możliwość wsparcia wielu wersji językowych w przyszłości. Także poprawki błędów, wycieków pamięci, etc. Wymaga sprawdzenia, czy nadal wszystko działa tu dobrze (także dla EPG z platformy Dish Network w USA, etc.).
   Dodane: opcja hibernacji do programatora zdarzeń.
   Dodane: opcja raportowania błędów (wymaga jeszcze nieco pracy). Obejmuje możliwość wysyłania zgłoszeń po wystąpieniu błędu w aplikacji.
Poprawione: błąd w skanerze.
   Dodane: opcja wyświetlania logotypu kanału w EPG (należy umieścić logo w katalogu „logos”, akceptowane są formaty: JPG, GIF lub PNG).
   Dodane: nowa, spersonalizowana lista kanałów (wymaga jeszcze nieco pracy), włączana w ustawieniach lub menu widok. Obsługuje logotypy kanałów (do katalogu „logos”), które należy nazywać wg nazwy kanału.
Poprawione: nagrywanie kanałów audio do MPEG wydaje się działać.
Poprawione: nagrywanie do MPEG, kanały z dźwiękiem AC3 także powinny być teraz nagrywane, wymaga sprawdzenia (przypuszczalnie nie zadziała, jeśli kanał nie posiada wartości PID PCR).
   Dodane: możliwy zapis kanałów H.264 do MPEG (H.264 w kontenerze PS nie jest prawidłowym standardem, wymaga testów, ale wydaje się działać z popularnymi odtwarzaczami).
Poprawione: dalsze poprawki dla zapisu do MPEG (m.in. spory wyciek pamięci).
   Dodane: możliwość nagrywania jednocześnie wielu kanałów z jednej częstotliwości, pole wyboru przy przycisku zapisu pozwala na wybór spośród dostępnych stacji. Możliwe jest także nagrywanie stacji kodowanych - poprzez wsparcie wielu wtyczek MDAPI jednocześnie (wymaga utworzenia katalogów plugings0 do maksymalnie plugins63 w katalogu z wtyczkami MDAPI i przekopiowania tam wtyczek), co jednak nie było mocno testowane. Maksymalnie można realizować jednocześnie do 65 nagrań (64 + 1 główne), także do MPEG.
Zmienione: nagrania MPEG - zapis kanałów H.264 sprawiał problemy z synchronizacją. Także poprawki pod wsparcie zapisu wielu kanałów kodowanych jednocześnie.
   Dodane: menu postępu nagrywania (także dla zapisu wielu stacji jednocześnie).
   Dodane: opcja nagrywania do menu kontekstowego (dla pełnego ekranu/pływającego okna).
Zmienione: zatrzymywanie procesu nagrywania (także związane z nagrywaniem wielu kanałów jednocześnie), wymaga testów, aby sprawdzić, czy programator zdarzeń nadal działa poprawnie (biorąc pod uwagę koniec zapisu).
   Dodane: ostrzeżenie przed zatrzymywaniem trwającego procesu zapisu w opcjach programatora zdarzeń.
   Dodane: obsługa dodatków. Wspierane są poniższe metody (dostępnych jest więcej, ale nie wymienione tutaj nie są jeszcze zaimplementowane, nie wszystkie są przetestowane, DoDVBCmd jest nie sprawdzona, ponieważ nie ma jeszcze żadnych dodatków i autor nie ma czasu, by jakieś zrobić w tej chwili, funkcje register rejestrują zdarzenia dodatków wymagane przez system. Autor SmartDVB postara się przygotować przykład wykorzystania systemu w języku C, gdy znajdzie chwilkę):
                  Metody:
                       AddFilter(UINT uiAddOnId, UINT pid, DeviceSettings *pDev=NULL)
                       RemoveFilter(UINT uiAddOnId, UINT pid, DeviceSettings *pDev=NULL)
                       GetChannel(UINT uiAddOnId, CHANNEL *chn, DeviceSettings *pDev=NULL);
                       GetTransponder(UINT uiAddOnId, SATELLITE *sat, TRANSPONDER *t, DeviceSettings *pDev=NULL)
                       SetTransponder(UINT uiAddOnId, SATELLITE sat, TRANSPONDER t, DeviceSettings *pDev=NULL)
                       ChangeChannel(UINT uiAddOnId,  CHANNEL &chn, DeviceSettings *pDev)
                       RegisterMenuEvents(UINT iAddOnId, IAddOnMenuEvents *pEvents)
                       RegisterChnEvents(UINT iAddOnId, IAddOnChnEvents *pEvents)
                       DoDVBCmd(UINT iAddOnId, BYTE pCmd, UINT uiLen, DeviceSettings *pDev)
                       DoDiseqc(CHANNEL &chn, DeviceSettings *pDev)
                       RecordBusy(BOOL *bBusy, DeviceSettings *pDev)
                  Zdarzenia:
                       OnClick(OSDWindowInfo &info, int x, int y)
                       OnBeforeChangeChannel(CHANNEL &chn, DeviceSettings *pDev=NULL)
                       OnAfterChangeChannel(CHANNEL &chn, DeviceSettings *pDev=NULL)
                       OnFilter(UINT PID, BYTE *pPacket, WORD wSize, DeviceSettings *pDev=NULL)
                       OnMenuClick(UINT uiId)
   Dodane: Wysokość elementu dla spersonalizowanej listy kanałów.
Zmienione: korekty obsłudze wskazań sygnału w bda.dev (Florian), wymaga sprawdzenia, czy wszystkie urządzenia nadal poprawnie wskazują dane o sile i jakości sygnału. Dodana także opcja do bda.dev, aby zmniejszyć częstotliwość odświeżania informacji o sile i jakości sygnału (może być przydatne dla urządzeń raportujących słabe wskazania, aby nadal móc próbować uzyskać odbiór słabych przekazów).
   Dodane: okno wyszukiwania kanałów jest teraz pokazywane po konfiguracji satelitów.

 

PS: Tłumaczenia są luźne, nie wszystko dało się łatwo przełożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do instalacji, ja po prostu rozpakowalem setup.msi uniextract-orem i wrzucilem pliki zamiast starszej wersji.

 

Co do samego programu, to zmian naprawde sporo. W pierwszej chwili przerazilem sie widzac tak rozbudowane OSD i nowa liste kanalow na wzor nowych wersji ProgDVB, ale na szczescie mozna to wszystko powylaczac. Oczywiscie funkce te sa bardzo przydatne dla kogos kto chce zrobic z programu aplikacje typu HTPC, ale dla kogos kto steruje programem myszka sa one zbyteczne.

 

Na wielki plus musze zaliczyc W KONCU mozliwosc konwersji liczb z dec na hex i odwrotnie, bo widok CAID 256 doprowadzal mnie do szewskiej pasji :/. Widze tez swiatelko w tunelu jesli chodzi o zakladki. Jest juz zakladka "Record" wiec byc moze w nastepnej wersji doczekamy sie zakladki z paremetrami aktualnego kanalu ktorej to mi bardzo brakuje.

 

Generalnie, bardzo dobrze to wyglada. Jeszcze kilka drobnych dodatkow (jak np. informacje o roznicach w stosunku do poprzedniego skanowania, czy dowolny uklad ulubionych metoda drag & drop) i juz z czystym sumieniem bedzie mozna powiedziec o programie ze jest godnym nastepca AltDVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wanderer - nie spotkałem się z tym, odpalasz z Setup.exe? Przez Setup.msi może nie działać. Obydwa pliki powinny być w jednym katalogu. U mnie zainstalowało się normalnie, teraz nawet zapuściłem instalację dla sprawdzenia (Win7 x64).

 

@peh - zgadzam się z Tobą, OSD i bajery natychmiast powyłączałem (co za tym idzie nie testowałem tego też specjalnie), ja także szukam w SmartDVB następcy AltDVB, ale tak jak piszesz - jest jeszcze trochę (a nawet sporo) rzeczy, których mi strasznie brakuje i w efekcie trzymam się do codziennego użytku jednak Alt-a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu na Florian BDA DVB-S/T/C ATSC Device w okienku (moduł zalecany, Blindscan będzie można i tak wywołać później, nie ma konieczności korzystania z niego także o zwykłego oglądania, natomiast bdas.dev to poprzednik bda.dev, w sumie powinienem o tym napisać wcześniej - przepraszam :oops: ) na dole powinno Ci pokazać Twoją kartę i dalej już powinno iść z górki - wybór satelitów i konfiguracja, zwykłe skanowanie i program się odpali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od innej osoby testującej na XP mam info, które może pomóc - możliwe, że dla XP jest jakiś błąd w instalatorze. Spróbuj zainstalować program z Setup.exe i gdy pojawia się pierwsze pytanie - czy do lokalnego katalogu użytkownika, czy do Program Files - wybierz Program Files (opcja druga), a w ekranie, gdzie wskazuje się ścieżkę, gdzie ma być instalacja... zmień Program Files na coś w stylu C:\SmartDVB - u znajomego pomogło, ja wszędzie mam Win7, nie mogę zbadać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...