Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.05.2020 o 21:44, G2000 napisał:

Wyciągnąłem z szafy DSI83 bo koniec Cameleona w moim tunerze zbliża się nieuchronnie i okazało się że nie działa pilot. Prawdopodobnie baterie padły. Czy wystarczy zanieść takiego pilota do punktu i go wymienią? Czy trzeba targać też dekoder? Bo chyba wymienią taki pilot bez problemów?

Są jakieś zamienniki? Mam uniwersalny One For All i po sprawdzeniu kilku kodów działa tylko włączanie i wyłączanie. Reszta jest pozamieniana.

 

Spróbuj "zresetować" pilot - wciśnij i przytrzymaj przycisk "TV" aż dioda zacznie migać, następnie wciśnij dwa razy "0" i "OK". Jak nie pomogło to do wymiany. 

Edytowane przez meckbar
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wpadł mi w ręce "dziewiczy" (nieużywany) DSI-87. Dekoder zakupiony na własność w 2012 r. i nigdy nie podłączany  - w takim opakowaniu i z takim pilotem

 

dekoder-tuner-sagemcom-dsi87-hd-cyfra-nc

 

Niestety dekoder ma wgrany stary soft 4.0.12c/6.1/03_11_11b z "zielonym" menu z przełomu 2011/2012.

images?q=tbn:ANd9GcS5AR7JNKT4flcxLI8H1YT

 

Problem w tym że ten soft obsługuje DVB-S i dekoder "nie widzi" sygnału. Zatem nie jest w stanie pobrać ani aktualizacji, ani listy kanałów. Co prawda w menu "Wyszukiwanie programów > wyszukiwanie zaawansowane" jest możliwość zmiany DVB-S na DVB-S2, ale po przejściu do wyszukiwania programów dekoder tej zmiany nie pamięta.

Czy macie pomysł jak sobie poradzić z aktualizacją?

 

Nie zawracałbym sobie tym głowy, gdyby nie to że w związku z wyłączaniem SECA, za chwilę będę prawdopodobnie zmuszony do "przesiadki" z Cryptobox-a na DSI-87, który mam w wynajmie od PC+. Niestety trapią go ciągłe zawiechy i obsługa jest - delikatnie mówiąc - wkurzająca. Pomyślałem więc, że (teoretycznie) nowy dekoder przynajmniej przez jakiś czas będzie wolny od tej wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie - do dziś wszystko było ok.A dziś jak uruchamiam dekoder to jest boot,potem init i nic się nie dzieje.Lampka na init świeci chwilę na zielono,potem gaśnie i znowu śmieci i tak cały czas.p+ i p- nic nie daje Rozumiem,że dekoder dsi83 do wymiany? Dadzą coś innego czy wymiana na taki sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawo24 Tym co masz w Strefie CANAL+ się nie sugeruj, bo Ciebie dotyczy bezpłatna wymiana serwisowa i zasada jest ogólnie taka, że wymiana jest na ten sam model. Może się tak zdarzyć, że nie będą dostępne już dekodery Box+(Sagemcom DSI83) i wtedy bezpłatna wymiana serwisowa może być dokonana na inny model dekodera podobny do Twojego np. na WiFi Box+(Sagemcom DSIW74), czy coś jeszcze innego. Musisz po prostu przedzwonić do salonu lub się tam wybrać i zapytać, bo to już pracownik salonu ma wiedzę o tym, co w takich przypadkach ma zrobić i w razie czego pracownik salonu może się skontaktować ze swoją infolinią wsparcia salonów CANAL+ celem zaczerpnięcia wiedzy na jaki sprzęt ma wymienić serwisowo dekoder, jeśli obecny Twój model dekodera będzie niemożliwy do zdobycia. W przypadku, gdy będzie wymiana serwisowa na inny model dekodera, to zapewne system wymusi wtedy wymianę karty Cameleon na nową kartę Cayman lub Crocodile, która zostanie sparowana w systemie z wydanym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam ten dekoder podłączony do monitora  komputerowego.

Nie codziennie ale bardzo często występuje taka historia.

Dekoder pozostaje wyłączony (klawisze na pilocie nie powodują żadnych zmian) a na monitorze można oglądać ostatni używany kanał. Aby to zlikwidować, trzeba włączyć dekoder i go wyłączyć. Zazwyczaj dzieje się to w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...