Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I o to chodzi, jest wybór, chcesz, kupujesz od operatora, a jak nie to na wolnym rynku :) Prościej być już nie może :jupi:

 

Bo po tą są firmy żeby ssać kasiorę gdzie się da 8) Ale nie o tym jest ten temat i sam zaraz się bedę musiał wykasować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam jeszcze kilka pytan do kolegi - cyfra.tv

1.Ile czasu trwa uruchomienie dekodera(od przyciśnięcia przycisku do pojawienia się obrazu)?

2.Jak prezentuje sie obraz kanałów SD i HD w porównaniu do Philipsa PVR HD?

3.Czy bedzie można nagrywac programy na pendriva?

4.Czy ten pilot to juz ostateczna wersja?

5.Jak wyglada praca dekodera - działa stabilnie? nie nagrzewa się?

 

ps.Szkoda, że ten dekoder nie jest typu Twin :( Czy będzie może jakaś bogatsza wersja tego dekodera z dwiema głowicami? Cp bardziej sie postarał(Sagem ESI-88)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej wad niż zalet jak dla mnie, 2 największe z nich to brak DVB-T i tylko jedna głowica SAT.

 

Jasne i to wszystko za 99zł ;) Zdroworozsądkowego myślenia życzę. Przecież za tą cenę nie kupi się, żadnego dekodera HD (wyłączając phila).

Sam bym taki nabył, tylko czekam na opinie użytkowników.

 

I nawet tą opłatę za aktywację wliczając zyskujemy dekoder, który ma wsparcie techniczne Cyfry+ i wszelkie przeboje ze zmianą caid jakie miały miejsce ostatnio nie powinny go dotyczyć.

 

Nie wiecie czy jak się ma moduł to można nabyć taki dekoder czy trzeba moduł zdać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też czekam na więcej opisów i dokładniejszą specyfikację i być może jakąś promocję, żeby nie trzeba było płacić tej aktywacji - toć już płaciłem kiedyś za SD i chyba 1 zł za PVR-a.

 

Zaleta najważniejsza takiego dekodera to fakt, ze faktycznie jest od operatora ( w zamian dostajemy wszystkie, lub większość wad modeli "operatorskich: - diseqcki, listy itp. itd. ) i ma lub powinien mieć stały support ( choć jak praktyka pokazuje, nawet takie dekodery nie zawsze są poprawiane softowo do końca przez operatora.

 

Więc zapraszam wszystkich, którzy zdecydowali się nabyć ten dekoder do podzielenia się wrażeniami i swoimi opisami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze że Pace PVR nigdy nie podłączałem u siebie w domu :] Porównywałem z Arrivą 200 i Philem PVR :D Przełączałem się między wejściami HDMI pod które miałem podłączone jednocześnie 3 dekodery zawsze ustawione na tym samym kanale :jupi:

 

Na początku, wydawało mi się że Sagem HD ma trochę lepszy obraz, ale po tym teście muszę powiedzieć że jeśli różnice w jakości obrazu są to są praktycznie niezauważalne :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem do Cyfry z pytaniem kiedy będą te Sagemy u dystrybutorów bo jestem zainteresowany wynajmem i oto odpowiedź :

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że obecnie nie ma oficjalnej informacji na temat wprowadzenia wspomnianego typu dekodera do punktów dystrybucyjnych.

 

CYFRA+ posiada aktualnie w swojej ofercie trzy modele dekoderów umożliwiających odbiór programów w standardzie High Definition. Dekoder HD dostępny w ofercie na własność (w cenie 249 zł) lub w dzierżawie (opłata miesięczna za wynajem 15 zł), dekoder Philips HD PVR z wbudowanym twardym dyskiem umożliwiającym nagrywanie (opłata miesięczna za wynajem 20 zł) oraz terminal PACE HD PVR z wbudowanym twardym dyskiem o pojemności 500 GB umożliwiającym nagrywanie (opłata miesięczna za wynajem 20 zł) .

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z poważaniem,

Dział Relacji z Abonentami

 

W punkcie sprzedaży Cyfry uzyskałem wcześniej info że te dekodery mogą pojawić się na święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią...

O samym dekoderze - menu jest ładniejsze niż w dowolnym innym dekoderze Cyfry, zrobione na styl Pace 500GB (zielone motywy w domyśle), dodatkowo samo menu również jest zrobione na ten styl. Wykonanie dekodera i pilota jest marne, słaby, tani, chiński plastik który dosyć rzuca się w oczy. Na ekranie dekodera nie pojawiają się nazwy kanałów.

Kanały przerzuca całkiem sprawnie, problem jedynie jest, gdy przerzucimy np. 20 kanałów szybkim tempem - dekoder potrzebuje wtedy 2-3 sekund na przemyślenie sytuacji. Dodatkowo po EURO złączu puszcza kanały HD, POSIADA skalowanie obrazu, czyli na zwykłym TV bez obsługi HD mamy możliwość oglądania kanałów HD, zmniejszonych i dopasowanych do ekranu, nic nie obcina.

 

Zgodnie z zapowiedzią - nie działają na nim chwilowo 4 kanały:

- Crime and Investigation

- Sci Fi Universal Channel

- Universal Channel

- KBS World

Z przyczyn mi nie znanych, wiem tylko tyle, że ma to być naprawione wkrótce.

Co do jakości obrazu - po EURO porównywalna z Pace 2221, z tym, że kanały z wysoką kompresją i niskim bitrate, jak np. VIVA wyglądają o niebo lepiej. Po HDMI - jakość wygląda tak jak w PACE 500GB.

Przycisk B na dekoderze zgodnie z zapowiedzią jest nieaktywny, po wpięciu PENDRIVE na USB oczywiście nic się nie dzieje, ale to na 100% zostanie zmienione w jednej z najbliższych aktualizacji (możliwe, że nawet w tej, w której zostaną naprawione 4 powyższe kanały).

Dekoder ten NIE działa ze splitterem przewodowym Medium IV jaki posiadam, nie wiem czy to kwestia karty klienckiej czy oprogramowania dekodera, także testowałem tylko na module dodatkowym Multiroomu, możliwe, że ma to związek z czytaniem numeru seryjnego karty, który w tym wypadku nie jest przekazywany przez splitter do dekodera.

 

Inne ciekawostki:

- po podłączeniu dekodera po COAXIALU do amplitunera, pilot dekodera steruje również głośnością na tym wyjściu (Pace 2221 tego nie miał, nie wiem jak 500GB - nie sprawdzałem)

- w ustawieniach mamy możliwość wyboru ustawień DISEcQ - Hotbird na którym kanale - dekodery PVR ani Philips HD tego nie mają

- w menu dekodera możemy podejrzeć numer seryjny i wersję aktualnie włożonej karty, nr seryjny dekodera, oczywiście daty ważności uprawnień

- stara karta cyfry (jasno szara, wycofana ze sprzedaży kilka lat temu) nie umożliwia odbioru kanałów FTA (inne dekodery cyfry widzą ją i odpalają FTA)

- dekoder nie lubi, gdy jest włączony i wkładamy do niego kartę - zawiesza się, pomaga tylko wyjęcie wtyczki zasilającej

- dekoder lubi się przyciąć podczas oglądania lub słuchania radia RMF, gdzie żaden inny dekoder na tej samej instalacji tego nie robi, sygnał pokazuje na poziomie 55-60%, antena 80cm z zezem, ustawiona na max co możliwe, także kwestia głowicy słabej w tunerze...obawiam się że anteny 60cm odpadną na nim

Dekoder do poniedziałku jest u mnie na przetestowanie, w razie pytań - pisać PW, postaram się odpowiedzieć

Linki do zdjęć

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecc ... 14d3a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cb ... d14df.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81d ... 372e6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/370 ... a9005.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/062 ... 43a19.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ef1 ... e8dd9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a87 ... 9bd2d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ba ... 97a54.html

 

Autorem opisu jest fryc88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...