Skocz do zawartości

Topfield SRP-2410 PVR 500GB


atusat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

wlasnie rozpakowalem, opalilem cyfre+ i ncam HD i chyba troche ciezko z jakoscia obrazu, strasznie nieostry, ledwo widac roznice miedzy HD a SD

wydawalo mi sie ze icord slabo odbiera

porownywalem ze zwyklym dekoderem nki i niestety tani dekoder enki jak narazie wypada z posrod tych dwoch tunerow najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walki z dekoderami ciag dalszy, dodam ze roznice miedzy nimi widac dopiero na TV panasonic 46" i wiekszych z matryca neoPDP, sprawdzalismy te same dekodery np na LCD 32" (sony) i nie widac zadnej roznicy, jak narazie rozdzielczosc full HD (1080) oferuja dekodery cyfry+ (philips PVR) N'ka HD na karte - ale sprawdzimy dalej.

Niestety ww topfield metni obraz juz powyzej 576p pozniej nie widac poprawy, HUMAX icord duzo lepiej - 720p jest ostre, 1080i tak jakby interpolowal 720.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam od niedawna SRP-2410 i co do jego funkcjonalności nie mam większych zastrzeżeń - potrzebowałem tunera z dwoma głowicami, który umożliwia nagrywanie i jednoczesne oglądanie innego programu, a to działa na razie bez zastrzeżeń (przesiadłem się z GI 9000 PVR, który był porażką jeżeli chodzi o funkcje nagrywania).

 

Mam za to poważny problem z konfiguracją z całym osprzętem (LNB i reszta). Mam antenę z dwoma podwójnymi LNB do Hotbirda i Astry, to przechodzi przez jakiś sumator/spliter i dwoma kablami dochodzi do głowic tunera. Zaraz po zainstalowaniu tunera wszystko było ok, ale po jakimś jednym dwóch dniach okazało się, że mam komunikat "brak sygnału". Myślałem, że jakiś problem z nadawaniem z satelity, ale jak sprawdziłem drugi tuner (mam standardowy tuner Philipsa od Cyfry w innym pokoju) wszystko było ok i wtedy też "wzbudził" się mój nowy Topfield.

Po paru próbach odkryłem, że on nie potrafi zmusić do pracy całego mojego ustrojstwa przy antenie. Zmiany parametrów Satelity, Disecq, LNB nic nie dają - poziom i jakość sygnały 0. Włączenie drugiego tunera Cyfry na kilkanaście sekund powoduje, że zaskakuje i potem już bez problemów wszystko działa.

Tak jakby nie był w stanie zasilić LNB??? Niby sprawdzałem multimetrem czy na wyjściu są sygnały 13/18V i jest ok, ale coś nadal razem nie działa.

 

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...